Once Upon a Broken Heart

Okładka książki Once Upon a Broken Heart Stephanie Garber
Okładka książki Once Upon a Broken Heart
Stephanie Garber Wydawnictwo: Flatiron Books Cykl: Baśń o złamanym sercu (tom 1) romantasy
romantasy
Baśń o złamanym sercu (tom 1)
Flatiron Books
2021-09-28
2021-09-28
Inne

Książce nie można ująć cudownego baśniowego klimatu, który spowijają tajemnice. Uważam jednak, że historia nie jest powalająca. Owszem lekturę uważam za udaną i czuje się naprawdę dobrze po raz kolejny wkraczając w magiczny świat stworzony przez Stephanie Garber ale nie mogę dać jej maksymalnej noty. Gdy sięgałam po tą propozycję zupełnie nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Zastanawiałam się ku czemu lepiej zwrócić uwagę. Relacji pomiędzy niektórymi bohaterami? A może na tajmniczej baśniowej akcji? Ostatecznie książka była świetnym połączeniem obu tych elementów! Nie zabrakło akcji oraz bohaterów, którzy podbudowali ją i napełnili intrygą oraz tajemnicą.

Evangelina była bohaterką, która wierzyła w szczęśliwe zakończenia i miłość od pierwszego wejrzenia. Była pełna wiary oraz marzeń. Uważam ją za bardzo interesująca postać, pomimo wszystkich przeciwności losu nadal wierzy, że sprawy mogą przybrać inny obrót. Są jednak momenty, w których nie zawsze mogłabym się z nią zgodzić. Znalazły by się osoby, które uznałyby ją za infantylną lub oderwaną od rzeczywistości jestem jednak w przekonaniu, że utrzymywała pełną jasność umysłu. Chodź może wydawać się naiwna szybko rozumie swoje błędy i pomimo wszystko pragnie dobra dla każdego chodź nie zawsze jest im to pisane. W tym kontekście myślę, że mogłabym się z nią trochę utożsamić. Pragnie tego co najlepsze dla siebie nie zapominając o innych... Ostatecznie przekonałam się do Jacksa. Po trylogii Caraval nie byłam do końca pewna czy jest to typ bohatera, który lubię. Cóż nadal jest dla mnie dosyć zagadkową postacią ale jestem w stanie stwierdzić, że go polubiłam.

Pod koniec pierwszej części poczułam chęć kontynuacji i wiedzy co będzie dalej... Myślę, że właśnie to uczucie sprawia, że chcę więcej. Mam szczerą nadzieję, że po drugim tomie całkowicie zatracę się w historii! A co przyniesie trzeci? To się okaże! Podsumowując książkę uwielbiam za baśniowy, magiczny i tajemniczy klimat oraz za cudowną bohaterkę jaką jest Evangelina, pełna wiary i marzeń.

Ta książka jest niezwykle baśniowa i magiczna. Historia Evangeline Fox od początku wciąga. Ta książka napisana jest lekko, dzięki czemu się przez nią płynie, a każda strona pełna jest magii - ale jak to w baśniach, za magię trzeba zapłacić odpowiednią cenę.

I właśnie to spotyka niczego nie podejrzewającą Evangeline Fox. Dziewczyna podejrzewając, że jej ukochany padł ofiarą czarów, udaje się do Księcia Serc, którego pocałunek zabija, z prośbą, by ten zatrzymał ślub jej przyrodniej siostry z jej miłością. Jednak jej prośba nie zostaje spełniona tak, jak Evangeline na to liczyła, bo obcowanie z takimi siłami jak Jacks, Książę Serc sprowadza tylko chaos i jest bardzo niebezpieczne. A teraz Evangeline jest z nim związana, dopóki nie wypełni swojej części umowy - trzy pocałunki, ale kiedy i z kim? To zależy od Jacksa.

Ciężko mi opisać tę historię inaczej niż "pełna magii". W książce dużo się dzieje i niejedna rzecz mnie zaskoczyła. Mamy tu też slow Burn i enemies to lovers, jeśli kogoś to zachęci. Nie mogę doczekać się aż przeczytam drugi tom!

Bardzo się nakręciłam na tę książkę ale okazała się trochę nijaka. Dużo zagadek i tajemnic super ale sama w sobie mnie nie pochłonęła.

Na wstępie "Baśń o złamanym sercu" nie zapowiadała wielkich emocji, lecz z każdym rozdziałem, historia ta zyskiwała na głębi, przyciągając uwagę i wzbudzając ciekawość. Książka rozwija się z niesamowitą dynamiką, oferując zaskakujące zwroty akcji, które sprawiają, że trudno się od niej oderwać. To niczym dobry serial, który ogląda się jednym tchem. Evangelina, z jej łagodnością i niewinnością, szybko zdobywa sympatię czytelnika, w przeciwieństwie do Jacksa, który początkowo może wydawać się odosobniony i pozbawiony głębszych uczuć. Jednak z czasem jego postać odsłania kolejne warstwy, stając się magnesem przyciągającym uwagę. Ich dialogi, pełne błyskotliwych ripost i zaczepnych uwag, nadają opowieści lekkości, jednocześnie ukazując skomplikowane relacje międzyludzkie. Autor z umiejętnością pokazuje, że droga do realizacji marzeń jest pełna wyzwań i wymaga od nas niemałych poświęceń. Zakończenie, obfitujące w niespodziewane zwroty akcji, sprawia, że z niecierpliwością oczekuje się na kontynuację tej pasjonującej historii. Jeśli poszukujesz lektury, która wciągnie Cię bez reszty, oferując jednocześnie refleksję nad życiowymi wyborami, "Baśń o złamanym sercu" może okazać się znakomitym wyborem. To opowieść, która zostaje z czytelnikiem na długo, skłaniając do przemyśleń nad własnym życiem i decyzjami.

Na półkach: , , , , , , , ,

Bardzo relaksująca, dająca niesamowitą rozrywkę historia. Świetnie się przy niej bawiłam i nie mogłam się od niej oderwać. Rozdziały same znikały. Jedyny minus, to zakończenie, które wydaje się dla mnie nieco głupie i nielogiczne (chodzi mi tutaj o wnioski naszej głównej bohaterki). Poza tym, nie mam, do czego się przyczepić i z pewnością w najbliższym czasie rzucę się na kolejne wspaniałe (mam nadzieję) tomy.

Zakochałam się totalnie. Od razu sięgnęłam po następny tom.
- Główna bohaterka nie chcę by jej ukochany ożenił się z jej siostrą. Wymyśliła plan , zawrze umowę z Jacksem - księciem złamanych serc. Jednak nie przewidziała konsekwencji tej decyzji...

- świat przedstawiony w książce zawiera mnóstwo legend, zagadek, magii i tajemnic. Na początku możemy być troche zagubieni, jednak im dalej się czyta, wszystko nabiera sensu, dostajemy więcej informacji i sami próbujemy rozwiązać zagadki. Z niektórymi było tak, że dopiero w ostatniej części pod koniec zostały wyjaśnione.

- Często widziałam, że poleca się najpierw przeczytać trylogię Caraval. Ja tego nie zrobiłam, dlatego na swoim przykładzie, mogę powiedzieć, że nie jest to niezbędne, aczkolwiek może lepiej rozumiałoby się Jacksa.

Zakochałam się totalnie. Od razu sięgnęłam po następny tom.

Stephanie Garber pokochałam przy serii "Caraval". Zainspirowała mnie. Trudno się zatem dziwić, że dostałam na urodziny kontynuacje w postaci pierwszego tomu nowej serii.

Evangelina postanawia zawrzeć umowę z Jacksem, czego raczej wszyscy byśmy jej odradzali; chce by powstrzymał ślub jej ukochanego. Jak się domyślacie bądź też nie - nic nie idzie zgodnie z planem. Jacks i fair play nie idą ze sobą w parze.

Evangelina jest super bohaterką🥰 Nie jest kryształowa, ma swoje wady, ale bardzo przyjemnie czyta się historię z jej perspektywy. Jacks jest uwodzicielski i inteligentny, kradnie serce tak samo jak robił to w Caravalu. Zakończenie zostawiło mnie wyłącznie z głodem. Chcę więcej.
Fabuła niezwykle romantyczna i pociągająca. Mamy miłość jak z bajki i dużo pocałunków 🥰

Garber jest idealna do czytania w lekkie, ale jakże przyjemne wieczory🎊🎊🎉

Julka🌺(instagram: mole_na_stronach)

Nie jest to ma pewno moja ulubiona pozycja, choć czytało się przyjemnie i szybko. Świat nie jest opisany szczegółowo, wiec polecam przeczytać najpierw serie Caraval, żeby się we wszystkim połapać. Niestety jak dla mnie troszkę “overrated”, spodziewałam się więcej po Baśni o złamanym sercu. Idealne dla młodych osób (14-16 lat).

Uwielbiam bawiłam się tak samo dobrze, a nawet lepiej niż na caravalu jestem mega ciekawa tego co będzie dalej

W internecie można znaleźć mnóstwo zachwytów nad tą książką, ale ja byłam trochę zawiedziona. Nie wiem czy to kwestia polskiego przekładu, ale niesamowicie irytowała mnie główna bohaterka, jej przemyślenia i zachowania.
Zdaję sobie sprawę, że to literatura YA, więc musi być trochę szybsza, ciągle się w niej coś musi dziać, ale momentami brakowało oddechu, nie tylko dla Evangeline ale i dla mnie jako czytelniczki.
Sama postać Jacksa mnie zaintrygowała, więc sięgnę po kolejną książkę z serii, żeby dowiedzieć się co będzie dalej.