King of Battle and Blood

Okładka książki King of Battle and Blood Scarlett St. Clair
Okładka książki King of Battle and Blood
Scarlett St. Clair Wydawnictwo: Bloom Books Cykl: Adrian X Isolde (tom 1) fantasy, science fiction
Adrian X Isolde (tom 1)
Bloom Books
2021-11-30
2021-11-30
magia fantasy romans wampiry

Dla mnie bardzo ciekawa książka. Wciągająca, nie można się od niej oderwać. Pełna intryg i wątpliwości , ciekawy zwrot akcji. Warto przeczytać. Polecam.

Isolde de Lara w swojej przyszłości na tą chwilę nie widzi mężczyzny u swojego boku, jej głowę zaprząta wojna która puka do granic jej królestwa, a jej plan na następne parę lat to zasiąść na tronie i zająć miejsce ojca w drodze po zwycięstwo. Jednak wszystko sypie się jak domek z kart gdy wróg puka do wrót królestwa i oferuje propozycje nie do odrzucenia. Aby uratować swój lud i położyć kres długoletniej wojnie, musi poślubić króla wampirów Adriana Aleksandra Vasilieva. Jej lud jednak uważa, że powinna zrobić wszystko by wbić ostrze w martwe serce władcy.
Władca wampirów chociaż bardzo przystojny i przyciągający Isolde w jakiś magiczny sposób wie, że nie może zaufać swojej nowej żonie w pełni, dlatego postanawia zabrać ją na dwór wampirów by mogła zapoznać się z jej nowym życiem.
Zabicie jednego wampira to zadania prawie niewykonalne, a zabicie króla wampirów będąc otoczoną przez same wampiry wydaje się niemożliwe. Jednak im bliżej małżonkowie siebie są tym bardziej coś się zmienia w ich relacji, a strach Isolde o swoje życie zamienia się w strach przed cieplejszymi uczuciami, bo myśl że gwałtowny, dziki i bezlitosny król wampirów tak po prostu, właśnie ją wybrał na małżonkę jest podejrzany, a wszystko co jest podejrzane zazwyczaj jest też śmiertelne.

Dwa światy połączone przez pakt. Kobieta i mężczyzna przyciagani do siebie niewidzialną nicią pożądania i namiętności, a w tle wojna, której płomienie mogą zniszczyć wszystko. Co wcześniej zniszczy Isolde? Miłość do kraju czy jej małżonek?

Dobrze spędzony czas chociaż nawet jak dla mnie za dużo erotyki. W niektórych sytuacjach naprawdę autorka mogłaby sobie darować sceny łóżkowe, bo w pewnym momencie było tego zdecydowanie za dużo i nasuwało mi myśl, że bohaterowie tylko w ten sposób potrafią rozwiązywać swoje spory....
Motyw fantastyczny fajnie poprowadzony, a wampiry nie są przedstawiane jako największe potwory tylko jako "zło konieczne". Pojawiają się różne stwory i potwory, które są znane z innych opowieści ale też takie o których nigdy nie słyszałam.
Motyw romantyczny w miarę dobrze poprowadzony chociaż czasami trochę naciągany. Rozwiązanie tajemnicy Adriana mnie nie zaskoczyło a wręcz od początku spodziewałam się dokładnie tego co się wydarzyło, bo czytałam książkę już podobnym finałem. Spędziłam dobrze czas przy tej książce i chętnie sięgnę po kontynuację.

Książka miała potencjał, szkoda że nie został wykorzystany.

Książka miała potencjał, szkoda że nie został wykorzystany.

ogolnie potencjał był ale mam wrażenie, że totalnie nie wykorzystany. Zakonczenie jak dla mnie totalnie do dupy. W ogole nie było czuć tej chemi miedzy głównymi bohaterami, autorka jakby totalnie olała uczucie jakie miedzy nini sie rodziło :/ Nie czułam z nimi żadnej wiezi, nie poznalam ich. Ksiazka nie byla tragiczna ale jak dla mnie pisana jakby po łebkach

Zaczęłam ją wcześniej, odżyłam na chwilę i kompletnie o niej zapomniałam. Cały świat nudny, główna bohaterka jest tak irytująca. Adrien w sumie tez. Końcówka trochę nadrabia, ale nie wiem czy sięgać po kolejną część

Straszna nuda, praktycznie sam smut i zero fabuły. Sam pomysł na historię super, ale wykonanie słabe.

Opowieść o Isolde de Lara i Adrianie Aleksandrze Vasilievie to mroczny, pełen intryg romans w świecie wampirów, gdzie związek między bohaterami jest skomplikowanym labiryntem zemsty, tajemnic i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Isolde, zmuszona do małżeństwa z królem wampirów, przekształca swoje życie w desperacką walkę o przetrwanie i zemstę. Pomimo napięcia między nią a Adrianem, atmosfera utrzymana jest w tonie ciężkiego ducha świata wampirów, a ich związek jest zbudowany na fundamencie mrocznych motywacji.

Autorka udanie przedstawia złożone relacje między głównymi bohaterami, ale równocześnie nie stroni od ukazania brutalności tego fantastycznego świata. Mroczny dwór wampirów pełen jest intryg i niebezpieczeństw, a Isolde musi zmierzyć się nie tylko z zagrożeniem ze strony męża, ale także z wewnętrznym konfliktem, który zburzy jej przekonania.

Chociaż chemia między Isolde a Adrianem jest niezaprzeczalna, to ich związek jest nasycony napięciem i obawami. Narracja doskonale oddaje atmosferę niepewności i przemocy, tworząc realistyczny portret tego mrocznego romansu.

Pomimo wciągającej fabuły, niektórzy czytelnicy mogą odczuwać dyskomfort związany z intensywnością niektórych scen oraz brutalnością przedstawionego świata. Dla tych, którzy preferują bardziej subtelne romanse, historia może być zbyt surowa. Jednak dla miłośników mrocznych i złożonych opowieści, ta powieść wampiryczna z pewnością dostarczy porcję emocji i tajemnic, które utrzymają ich w napięciu do samego końca.

ogólnie myślę że mega slay
szczególnie urzekło mnie to że jest tak krótka zważając na to że to jednak jest romansidło z elementem fantastycznym a wszyscy wiemy że takie książki potrafią mieć nawet 800 bez większego powodu ugh
myślę że świat był na tyle fajny i ciekawy że można było to jakoś rozbudować
odnośnie wątku romantycznego nie mam zastrzeżeń fajne sceny seksu w odpowiedniej częstotliwości czuć było chemię między głównymi bohaterami
fajna książka żeby przełamać jakiś reading slump luźna przyjemna czego więcej chcieć
daję 6 gwiazdeczek jako koneserka romansów czytałam lepsze ale tak szczerze czego można chcieć więcej niż HOT chłopaka wampira :3

ogólnie myślę że mega slay
myślę że świat był na tyle fajny i ciekawy że można było to jakoś rozbudować
odnośnie wątku romantycznego nie mam zastrzeżeń fajne sceny seksu w...

Ciekawy pomysł na historię, ale napisana tragicznie

Ciekawy pomysł na historię, ale napisana tragicznie