Operacja IV Rzesza. Jak Hitler i Niemcy wygrali II wojnę

Okładka książki Operacja IV Rzesza. Jak Hitler i Niemcy wygrali II wojnę Leszek Pietrzak
Okładka książki Operacja IV Rzesza. Jak Hitler i Niemcy wygrali II wojnę
Leszek Pietrzak Wydawnictwo: Bellona historia
historia
Bellona
2021-11-24
2021-11-24
historia Hitler

Okładka książki Wołyń bez mitów. Kulisy ukraińskiego ludobójstwa na Polakach Witold Gadowski, Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Krzysztof Kawęcki, Ireneusz Lisiak, Paweł Lisicki, Stanisław Michalkiewicz, Leszek Pietrzak, Leon Popek, Michał Siekierka, Ewa Siemaszko, Stanisław Srokowski, Łukasz Warzecha, Paweł Zdziarski, Leszek Żebrowski
Wołyń bez mitó... Witold Gadowski, Ta...
Okładka książki Służby Specjalne Grzegorz Braun, Rafał Brzeski, Robert Cheda, Krzysztof Galimski, Kordian Kuczma, Łukasz Pawelski, Tomasz Pichór, Leszek Pietrzak, Aleksander Piński, Jan Piński, Rafał Przedmojski, Wojciech Szewko
Służby Specjalne Grzegorz Braun, Raf...

RFN czy IV Rzesza?

Ciekawy esej, daje sporo do myślenia.

Ciekawy esej, daje sporo do myślenia.

Autor jest mi znany z ciekawego kanału na Youtube- Zakazane Historie.
Leszek Pietrzak bierze na warsztat kwestię zakończenia II Wojny Światowej, a konkretnie analizuje czy faktycznie Niemcy tę wojnę przegrały. Przekaz jest taki, że owszem. Utracili część ziem, państwo zostało podzielone na dwie części, gdzie mocne wpływy mieli alianci i ZSRR. Tyle oficjalna wersja.
Jakby się przyjrzeć dokładniej, to nietrudno nie zauważyć, że Niemcy wyszły z wojny zwycięsko. Niedługo potem założono Europejską Wspólnotę Gospodarczą, którą potem przemianowano na Unię Europejską. A z UE najwięcej korzyści czerpią Niemcy jak wiadomo.
Nie będę przytaczać tu wszystkich argumentów jakich autor użył w książce, jest to dość ciekawa i rzeczowa analiza. Myślę, że warto przeczytać, jednak jest to książeczka na jeden wieczór, sporo zdjęc i duży druk.

Autor jest mi znany z ciekawego kanału na Youtube- Zakazane Historie.
Jakby...

Książka z gatunku tych, które po przeczytaniu dają sporo do myślenia. Podane fakty są bardzo ciekawe, wysnute teorie interesujące. To taki "pstryczek-elektryczek" dla mózgu, który pozwala przestawić myślenie na inny tor.

Bardzo ciekawa pozycja. Na samym początku autor wyraźnie zaznacza, że nie jest to opracowanie naukowe, dlatego książka nie posiada bibliografii, więc nie należy brać wszystkiego co w niej napisane jako prawdę objawioną.
Poruszonych kwestii związanych z Niemcami jest sporo : ich działania w trakcie II wojny światowej w momencie, gdy wiedzieli, że jest ona przegrana, polityka rabunkowa z której nigdy się nie rozliczyli, ich polityka i cele aktualnie oraz wpływ na Polskę i "pomoc" w utwierdzaniu innych naród w historii o polskich obozach koncentracyjnych itp. Interesująca lektura. Ze względu na objętość czyta się bardzo szybko.

Nie wiem jak mam tę książkę ocenić... Na dwustu stronach Autor podaje mnóstwo kontrowersyjnych, szokujących informacji i formułuje poważne oskarżenia. Szkoda, że nie umieścił źródeł danych - pisząc o takich zagadnieniach dobrze by było mieć gwarant prawdziwości podawanych informacji. Ciekaw byłbym debaty na temat tej książki.

Pietrzak wie co pisze.

Pietrzak wie co pisze.