Reno. Gangsta paradise

Okładka książki Reno. Gangsta paradise Agnieszka Lingas-Łoniewska Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Reno. Gangsta paradise
Agnieszka Lingas-Łoniewska Wydawnictwo: JakBook Cykl: Gangsta Paradise (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Gangsta Paradise (tom 1)
JakBook
2022-02-11
2022-02-11

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Syndykat. Siła życia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Syndykat. Siła... Agnieszka Lingas-Ło...

Wyróżniona opinia i

Reno. Gangsta paradise

przeczytanych książek 1470 napisanych opinii 1384

Lekka i przyjemna książka do oderwania się od codzienności

Lekka i przyjemna książka do oderwania się od codzienności

Bardzo istotne poruszenie przez autorkę wątku zespołu Aspargera. Dziękuję.

Bardzo istotne poruszenie przez autorkę wątku zespołu Aspargera. Dziękuję.

Bardzo miło się czyta. Końcówka książki najlepsza. Jednak dialogi kochanków takie sztuczne. Mimo tego polecam.

Książka dobrze napisana, akcja wciąga. Jednak z mojego punktu widzenia jest zupełnie nierealna. Nie wierzę jedna, że w rzeczywistości można świadomie pokochać kogoś, kto tak bardzo skrzywdził mnie i moich najbliższych. Nie wierzę też, że osoba dążąca do zemsty może pokochać dziecko krzywdziciela i być z nim w tak szczerych i dobrych relacjach. Ktoś, kto skrzywdziłby moich najbliższych byłby skreślony u mnie na zawsze, niezależnie od tego jakim by był dobrym człowiekiem. I to uczucie przeniosłoby się również na jego dzieci.

Już tak mam że jak książka mnie wkręci to nie potrafię się oderwać i tak też było tym razem . wkroczyłam w świat Gangsta Paradise i nie potrafiłam się od niej oderwać . Świat w który wkroczyła Maria był niebezpieczny a sam Reno był bezlitosny i siał postrach , przerażał .

Bardzo fajna książka, szybko i miło się ją czyta. Czytałam lepsze książki z tą tematyką jednak ta jest też bardzo fajna także polecam.

Pięć lat temu oboje byli świadkami wydarzeń, które wywróciły ich świat do góry nogami. Teraz Maria Fratecka zostaje opiekunką syna Leona Goli, wpływowego biznesmena i bezwzględnego gangstera. Z czasem okazuje się, że kobieta staje się kimś znacznie więcej niż zwykłą pracownicą. Zarówno Maria jak i Leon mają swoje demony i mroczne tajemnice, ale co zrobią gdy prawda o nich wyjdzie na jaw. Czy będą skłonni sobie wybaczyć w imię miłości?
Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Agnieszki Lingas-Łoniewskiej i muszę przyznać, że jest to ciekawa, emocjonująca i wciągająca książka. Gangsterski świat, gdzie nie ma miejsca na słabość, sieć intryg i żądza zemsty - te motywy zdecydowanie do mnie przemawiają. Z wielką chęcią sięgnę po kolejne tomy Gangsta Paradise oraz po inne książki tej autorki 😍

Czyta się szybko i miło ☺️

Czyta się szybko i miło ☺️

Życie osiemnastoletniej Galiny rozpada się w momencie śmierci jej rodziców. Pięć lat później, jako Maria Fratecka jest opiekunką syna biznesmena Leona Goli, znanego również jako Reno - gangstera. Czy tych dwoje połączy szczere uczucie? Czy przeszłość stanie na drodze do ich szczęścia?

Tą książkę można podsumować jednym cytatem:
"Ćma lecąca do światła nie wie, że zginie. Ja wiedziałam. I co z tego?"

Tak prezentuje się postać głównej bohaterki, której nie polubiłam. To samo tyczy się tytułowego Reno, który ma się niejako za jakiegoś Boga. Autorka zostosowala prosty, codzienny, momentami podwórkowy jezyk. Pewnie z jednej strony dodaje to autentyczności ale mi przeszkadzał. Akcja dla mnie była zbyt szybka i płytka. Brakowało mi głębszego momentu zawiązania uczuć miedzy bohaterami. Z pozycji 'gardzę tobą jako pracodawca' w tempie ekspresowym przeszliśmy do wspólnych bankietów i kolacji. Mój ulubiony motyw opiekunki też nie przyniósł mi satysfakcji. Po tej książce mogę powiedzieć, że nie lubię motywu mafii w polskiej literaturze.

Tą książkę można podsumować jednym cytatem:
"Ćma lecąca do światła nie wie, że zginie. Ja...

Będę szczera. Widziałam u autorki filmik promujący drugą część. Kupiło mnie tam jedno słowo. Jedno!
W ciągu 5 minut zgarnęłam siebie i synów i poszłam do biblioteki, by wypożyczyć całą serię.. Zaczęłam w ciemno czytać 1 część i jak dowiedziałam się, że jego synek ma Aspergera, to wiedziałam, że to musi być jakieś przeznaczenie.
U nas borykamy się z autyzmem, większość zachowań jest mi bardzo znana, więc fajnie było czytać połączenie tego z gangsterem. Zazwyczaj w tych książkach wszystko jest takie piękne i idealne, a tu proszę :) byłam zachwycona:)
Zabrałam się od razu za drugą część.
Ja polecam!

U nas borykamy się z autyzmem, większość...

• Audiobooki

Agnieszka Lingas-Łoniewska Reno. Gangsta paradise Zobacz więcej