A Moment For Us

Okładka książki A Moment For Us Corinne Michaels
Okładka książki A Moment For Us
Corinne Michaels Wydawnictwo: BAAE Publishing Cykl: Willow Creek Valley (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Willow Creek Valley (tom 3)
BAAE Publishing
2021-10-05
2021-10-05
9781942834564

Czasem nie rozumiem głównych bohaterów...?

Czasem nie rozumiem głównych bohaterów...?

2078

Zdecydowanie najgorszy tom serii. Nie wiem, ale dla mnie tu się nic nie kleiło, w ogóle nie czułam chemii między bohaterami i troche mi było wszystko jedno, jak skończą. Do tego była taka jedna scena (z testem ciążowym w łazience),gdzie aż zastopowałam i sprawdziłam, czy nie pomyliłam jednak tomów, bo identyczną scenę, chyba nawet w tym roku, znalazłam w innym romansie. Słaba akcja generalnie... Licze na to, że ostatni tom będzie lepszy, ale ogólnie to nie jest moja ulubiona seria.

Po dwóch poprzednich częściach liczyłam, że następna będzie dobrą lekturą. Tak jednak nie było. Nic ciekawego się w tej książce nie działo i nie dostarczyła mi jakiś wielkich emocji. Nudziłam się podczas czytania. Chociaż historia Josha i Delii nie przypadła mi do gustu, to miała kilka momentów uroczych, jak również takich, które wzbudził we mnie współczucie dla bohaterów. Zabrakło mi wątku z przeszłości o zakochaniu w sobie się bohaterów. Ogólnie rzecz biorąc książka okazała się średnią jakościową lekturą.

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Przez lata darzyli się uczuciem na odległość. Gdy przyszło ci do czego życie ich zaskoczyło..nie raz i nie zawsze przyjemnie. Czy są w stanie to przetrwać?

Corinne Michael tworzy książki, przez które zawsze płynę. I choć wielokrotnie wywołują we mnie lawinę emocji to stanowią równocześnie mój comfort read i mój guilty pleasure, a gdy tylko pojawia się kolejna jej powieść, sięgam po nią z niecierpliwością. I tak było również w tym przypadku.

„Chwila dla siebie” to opowieść Josha, kolejnego z rodzeństwa Parkersonów oraz Delii, która skradła jego serce już wiele lat temu. Gdy oboje znowu znajdują się w Willow Creek pewnym jest, że finalnie coś się wydarzy. Zwłaszcza że Delia nigdy nie otrząsnęła się ze swoim uczuć względem najstarszego z braci. Ale czy Josh jest gotowy na poważny związek?

To kolejna, pełna uczuć historia Autorki, która swoimi życiowymi zawirowaniami fabuły zapewni czytelnikowi wiele różnych chwil. Napisana przystępnie, z charakterystycznym dla Michaels ciepłem w narracji, lekko prowadzi nas przez lawinę wydarzeń, a mimo wszystko umiejętnie oddziałuje na czytelnicze emocje. To nie tylko kolejny romans pełen uniesień, to także powieść o sile rodziny, niezwykłej przyjaźni, wzlotach i upadkach fundowanych przez los, stratach, z jakimi wiąże się życie i wyborach, które mogą być łatwe z zewnątrz, lecz gdy staje się w środku uczuciowego wiru nic nie jest proste. Do tego Autorka kreuje nie tylko przyjemną, realistyczną fabułę, w której porusza naprawdę ważne kwestie dotyczące choćby rodzicielstwa, czy żałoby, ale tworzy też cudowny świat, jakim jest społeczność z Willow Creek, w którym z największą przyjemnością chciałoby się znaleźć. Ze swojej strony polecam zarówno tę książkę, jak i inne powieści Corinne, bo ona po prostu nigdy mnie nie zawodzi.

Hmmm....okazuje się, że niekoniecznie spodobała smi się ta seria. Nie do końca wiem dlaczego ale nie moglam się przekonać do bohaterow i historii.

Kolejny raz autorka nie zawiodła. Poznajemy dalsze losy braci Parkersonów. Josh i Delia potrzebują chwili dla siebie żeby dojrzeć do tego czego potrzebują od siebie nawzajem i od życia. Książka jest wzruszająca, skrywa ogrom emocji. Czyta się dobrze i szybko.

"Chwila dla siebie"- 3 tom serii Miasteczko Willow Creek - Corinne Michaels
★7/10★

Chciałabym móc napisać, że jestem zachwycona tą książką, no ale nie jestem w miłości do historii Delii i Josha.
No ale od początku.
Czytając poprzednie tomy, autorka dała nam obraz w/w pary, rzucała pewnymi faktami i mniej więcej można się było spodziewać co może nas czekać w "Chwili dla siebie".

Nie powiem, że nie miałam dużych oczekiwań, bo miałam, tym bardziej, że wydawnictwo dość długo kazało czytelniczkom czekać na ten tom. I teraz tak się zastanawiam, czy to moje oczekiwania były za duże, czy faktycznie autorce coś w tej książce poszło nie tak 😏🤔
Jeśli chodzi o kwestie emocjonalne i to co zostało tutaj poruszone, było wyczuwalne. Jest w niej wiele momentów, delikatnej natury, które sprawiały, że serce się ściskało. Dodatkowo obecność pozostałych członków rodziny Parkerson, sprawiała, że ta książka była jakaś.
Natomiast jeśli chodzi o głównych bohaterów, to nie za bardzo zjednali sobie moją sympatie. Owszem za sprawą pewnego zdarzenia było mi ich żal, ale patrząc na całą historię i to jak się zachowywali, zdecydowanie nie są moją ulubioną parą z Willow Creek. Delia irytowała mnie tym, że tak zabiegała o Josha, wręcz miałam wrażenie, że w swoim zachowaniu była zbyt nachalna. Chociażby z szacunku dla samej siebie powinna nieco odpuścić. Z kolei Joshua przez całą książkę miał negatywne myśli, wszystko widział w czarnych barwach, a czasami wręcz przeczył samemu sobie, robił jedno, myślał drugie. To jego notorycznie negatywne nastawienie, wieczne obawy o coś, na mnie samą źle wpływały.
Trochę też zabrakło mi tu więcej momentów z ich przeszłości, bo niby Delia cały czas powtarza, że bezgranicznie zakochana jest w Joshu, odkąd miała 15 lat, ale ja bym chciała wiedzieć coś więcej, jak ta miłość w niej rozkwitała.
Generalnie, mogło być świetnie, wyszło tak, że niby czytasz bo chcesz zoczaczyc jak to się skończy, ale czy jest to historia z grupy tych co zostają w pamięci, no nie. Uważam że potencjał był dużo większy, niż to co zaserwowała nam autorka.

Niemniej jednak nie żałuję, że ją przeczytałam i Was również do tego zachęcam. Być może Wam ta historia skradnie serce. Ja natomiast czekam na ostatni tom, ale postaram się poskromić moje duże wymagania.

"Chwila dla siebie"- 3 tom serii Miasteczko Willow Creek - Corinne Michaels
★7/10★

No ale od początku.

Trzecia część o braciach Parkerson i niestety wg mnie najsłabsza, czegoś mi tu zabrakło. Niby był klimat małomiasteczkowy, który tak lubię w książkach, była miłość, dobre dialogi, ale sama historia Josha i Delii jakoś mnie nie porwała. Postawy i zachowania głównych bohaterów czasem wręcz mnie irytowały - naiwność i nachalność Delii czy brak zdecydowania Josha.
Mimo tego książka jest lekka, przyjemna i w stylu do jakiego przyzwyczaiła nas autorka a mając na uwadze, że dowiadujemy się także trochę o postaciach z poprzednich części nie uważam czasu spędzonego z tą książką za stracony.
Bardzo lubię pióro autorki i wszystkie książki – jak dotąd – chłonęłam z przyjemnością, dlatego czekam na kolejną część tym razem o Olivierze i na pewno po nią sięgnę.

Mimo tego...

Do tej pory najgorsza z serii :/