Druga szansa

fantasy, science fiction
Uroboros
2021-09-29
2013-11-06
literatura polska szpital psychiatryczny groza

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Wyróżniona opinia i

Druga szansa

przeczytanych książek 423 napisanych opinii 359

Książka warta polecenia. Generalnie lubię książki Pani Miszczuk bo są lekkie i łatwe w odbiorze. Druga szansa na tym tle pozytywnie się wyróżnia. Świetny pomysł, wiarygodnie przedstawiony, trzyma w napięciu i choć ma przewidywalne zakończenie to uważam, że jest to jedna z lepszych pozycji na jakie trafiłem w tym roku. Na pewno procentuje w niej wykształcenie medyczne Autorki.

Typowo młodzieżowa lektura, dobre tempo akcji i lekko zaskakujące zakończenie.
Dobra do popołudniowej kawy :)

Typowo młodzieżowa lektura, dobre tempo akcji i lekko zaskakujące zakończenie.
Dobra do popołudniowej kawy :)

Jakoś nie moja bajka 🤔

Jakoś nie moja bajka 🤔

Julia budzi się w ośrodku psychiatrycznym, w miejscu przeznaczonym dla osób, które straciły pamięć. Jej terapeutka Zofia Morulska robi wszystko, by dziewczyna przypomniała sobie kim jest i co tak właściwie stało się, zanim tu przybyła.
Dziewczyna poznaje w ośrodku Adama. Wspólnie dochodzą do wniosku, że dzieje się w nim coś złego, że być może nie potrzebują żadnego leczenia, a personel przetrzymuje ich tu bez ich zgody. Zaczynają dziać się dziwne, niewytłumaczalne rzeczy. Julia już sama nie wie co jest prawdą, a co wytworem jej wyobraźni. Czy nafaszerowana lekami ma omamy i wizje? A może dzieje się tak, gdy nie bierze leków?

Lubię książki, w których akcja toczy się w szpitalu psychiatrycznym. Zawsze wtedy zastanawiam się czy pacjent jest chory, czy chorego z niego robią.
Tu niestety do samego końca nie jestem pewna odpowiedzi. Niemniej jednak książka była intrygująca i wciągająca od samego początku. Jeśli macie ochotę na lekturę młodzieżową, to jak najbardziej polecam.

Cieszę się, że nie porzuciłam książki po pierwszych rozdziałach. Chciałabym wyjaśnienia niewyjaśnionego, ale cóż, książka świetna!

Świetna książka. Czytając miałem ciarki na plecach. Jeszcze większych ciarek dostałem, gdy zrozumiałem, że przeżyłem tę historię. Mianowicie byłem długi czas w śpiączce. Będąc po drugiej stronie też znajdowałem się w takim podobnym ośrodku. Osoby, które się mną opiekowały w szpitalu przeniknęły do mojego umysłu i występowały w różnych rolach w moich snach. A jak się obudziłem to mało nie rozniosłem oddziału - chciałem uciekać.

Z powyższych powodów bardzo pozytywnie odbieram książkę. Polecam każdemu do przeczytania. Bo poza dobrym warsztatem autorki, jest tu coś więcej, co przyciąga.

Macie dużo książek na swoich stosach hańby? Ja sporo, przyznaję się bez bicia, ale walczę aby je zmniejszyć. Coraz mocniej walczę i coraz częściej mi się udaję. tfu... tfu....

Jedną z książek, które dość długo czekały na przeczytanie jest "Druga szansa" Katarzyny Bereniki Miszczuk. Nie wiem dlaczego ta książka tak długo czekała na stosie, ale wiem jedno!!!! Nie powinna tyle czekać! Ta książka jest genialna! Kompletnie, niepodważalnie miażdżąca czytelnika historia, w której nie wiadomo gdzie zaciera się prawda.... No po prostu coś fenomenalnego. Właśnie tego mi teraz było potrzeba jako takiej odskoczni od wszelakich romansów. Zarówno tych delikatniejszych jak i z erotyki. Tutaj jest coś kompletnie innego, co całkowicie wymiata!

Z całego serca mogę polecić tę książkę, bo to jest istny majstersztyk!!!

Katarzyna Berenika Miszczuk, podobnie jak Jakub Małecki, zdecydowanie wybija się na tle polskich autorów prozy gatunkowej. Głównie dlatego, że – jak śmiesznie to nie zabrzmi - potrafi pisać (dobrze). Większość mainstreamowych kryminałów czy thrillerów, o fantastyce nawet nie wspominając, to pod względem literackim absolutna grafomania, Miszczuk natomiast utrzymuje pewien poziom. Fabularnie również ciężko jej książkom coś zarzucić.

A co do tej konkretnej, „Drugiej szansy”, czytało się przyjemnie, szybko i bez marszczenia czoła. Jeśli książka to mało, jest też serial na jej podstawie („Otwórz oczy”, 2021 r.). Przygotował go wprawdzie Netflix, więc musiał zrealizować go „po swojemu”, ale oglądało się względnie przyjemnie.

Widziałam serial, spodobał mi się. Jak to zwykle bywa, serial to połowa książki, więc musiałam ją przeczytać. Nigdy więcej wersji ekranowej. Wszystko w książce jest inne, akcja toczy się inaczej i zakończenie też zupełnie inne. Serial jednak był do kitu. Książka Druga szansa, wciąga,trzyma w napięciu i wbija w fotel. Niemal sama czułam się zagubiona i osaczona, niczym główna bohaterka. I mój słaby punkt, zerwany paznokieć Adama. Nawet teraz, pisząc to, mam ciarki ... Tą książkę trzeba przeczytać koniecznie.

To bardzo słaba proza, nawet jak na gatunkową. Treść jest skonstruowana tak, żeby nie przeszkadzała w przewracaniu kartek, bo jak noc, to oczywiście czarna, itp. Kicz. Błąd fabularny na początku powieści. Rozczarowanie. Ta powieść to recycling klisz fabularnych i elementarnych asocjacji.