Druga szansa

Katarzyna Berenika Miszczuk Wydawnictwo: Uroboros fantasy, science fiction
Uroboros
2021-09-29
2013-11-06
literatura polska szpital psychiatryczny groza

Wyróżniona opinia i

Druga szansa

przeczytanych książek 494 napisanych opinii 375

Bardzo mnie wciągnęła.

Bardzo mnie wciągnęła.

Świetna książka, momentami mrożąca krew w żyłach, dezorientująca w sposób intrygujący, nie irytujący, jak to czasem lubi bywać w historiach tego typu.

Historia bardzo ciekawa, interesująca, bohaterowie bardzo wyraziści.

Polecam, świetna lektura!

Historia bardzo ciekawa, interesująca, bohaterowie bardzo wyraziści.

Polecam, świetna lektura!

To moim skromnym zdaniem najlepszy thriller Katarzyny Miszczuk. Atmosferę psychozy i lęków oddano tak dobrze, że sama już momentami nie byłam pewna, co jest prawdą a co nie. Zakończenie też ciekawe. Chętnie sięgnę po adaptację.

Książkę czyta się bardzo dobrze. Fabuła bardzo dobrze przemyślana. W książce przewija się tajemniczość z niepewnością. Nie wiadomo co jest prawdą a co kłamstwo. Kto jest dobry a kto zły. Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani. Są zdeterminowani i zbuntowani. Po tak dużej dawce grozy liczyłam na bardziej szokujące zakończenie. Mimo to książka jak najbardziej na plus.

Trochę szaleństwo bez fajerwerek. Ciekawie zapowiadającą się pozycja. Interesująca fabuła. Z mojej strony wydaje mi się, że pierwsza część do połowy trochę monotonna i opierająca się na tej samej konstrukcji wydarzeń. Później akcja nabiera tempa i zaczyna się poplątanie.
Coś mi tu nie zagrało do końca ale plus za pomysł.

Coś mi tu nie zagrało do końca ale plus za pomysł.

Na półkach: , , , , , ,

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Katarzyny Miszczuk, które zaliczam do bardzo udanych i na pewno nie ostatnich. Już dawno żadna książka nie wciągnęła mnie tak bardzo jak ta. Trzyma nas w napięciu już od pierwszych stron do samego końca. A to wszystko zasługa ciekawej fabuły pełnej tajemniczości. Książka z tych, które pozostawiają po sobie niedosyt. Serdecznie polecam.

Uwielbiam tą książkę! Pewnie dlatego, iż kocham motywy szpitali psychiatrycznych oraz drogę bohaterów do ucieczki.
Julia, główna bohaterka budzi się w łóżku, którego nie rozpoznaje. Nie rozpoznaje także pokoju oraz swojego wyglądu. Niestety w oglądaniu przeszkadza jej okropny, przerażający kruk, który próbuje się dostać do niej. Przerażona dziewczyna szuka pomocy. Dostaje ją, tak sądzi, od swojej psychoterapeutki.
Jednak... czy wszystko jest takie jak mówią Julii inni? A może wcale nie? Może w ogóle nie nazywa się Julia?
Wspaniały thiller wraz z motywem lekkiego fantasy oraz powieści psychologicznej. Naprawdę polecam tą książkę wszystkim!

Bardzo wciągający i trzymający w napięciu thriller (nie wiem dlaczego jest w kategorii fantasy). Zanim przeczytałem książkę, obejrzałem serial na jej podstawie pod tytułem "Otwórz oczy", dlatego większość wątków już znałem i niewiele rzeczy mnie zaskoczyło. Mimo to bardzo przyjemnie mi się ją czytało, było tu kilka szalonych zwrotów akcji i napięcie od pierwszej do ostatniej strony.

Sen na jawie, tajemnicze głosy i istny horror w szpitalu dla osób z amnezją po wypadkach brzmi... całkiem nieźle i wiecie co? 🤔

Nie zawiodłam się na tej książce. Choć ostateczne rozwiązanie (w sensie to, czym naprawdę jest Druga Szansa) nie do końca mnie usatysfakcjonowało, bo ciągle nie wiem skąd to miejsce wzięło się w głowie bohaterki, no i inne postacie, ale też rozumiem zamysł tajemnicy 🤫🗝️

Całość bardzo satysfakcjonująca. Jest sporo emocji, dziwne głosy, których wyjaśnienie bardzo mi się spodobało, sam pomysł zaskakujący i oryginalny 😊

Świetnie się czytało, bohaterów polubiłam szybko a to, co dzieje się w Ośrodku Druga Szansa, wprawia w rytm tajemnic podszytych strachem i niepewnością 👻💀

Polecam! 💜

Moje pierwsze spotkanie z autorką, przed ekranizacją chciałem zapoznać się z pierwowzorem. Wyszła z tego młodzieżówka, ale z dużą dawką lęków, stanów na granicy jawy czy wszechobecnego podejrzenia. Sam nie wiedziałem, w co wierzyć. Czas na serial!