Find Me

Okładka książki Find Me Anne Frasier
Okładka książki Find Me
Anne Frasier Wydawnictwo: Thomas & Mercer Cykl: Inland Empire (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Inland Empire (tom 1)
Thomas & Mercer
2020-07-01
2020-07-01
seryjny morderca

" Znajdź mnie " Anne Frasier

Poznajcie Reni Fischer, bohaterkę książki Anne Frasier „Znajdź mnie”, z której recenzją dziś do was przychodzę. Jest to młoda kobieta, która przez całe swoje życie podąża śladami innych osób. Jeszcze do niedawna była agentką FBI. Swoją codzienność podporządkowała temu, aby zrozumieć, naprawić i odpokutować grzechy innych, a przy tym spróbować zbudować swoją własną tożsamość, którą odebrano jej już jako zaledwie kilkuletniej dziewczynce. Posłuchajcie zatem jej historii.

Choć teraz jest dorosła, to tak naprawdę nigdy nie była w pełni sobą. Piętno nazwiska i poczucie winy zakorzenione w niej bardzo głęboko odcisnęły się na jej całym życiu, a wszystko dlatego, że jest córką swojego ojca. Bena Fishera, seryjnego mordercy, który zamordował wiele kobiet, a swojej wówczas pięcioletniej córeczki, używał, jako przynęty, aby zagrać na emocjach ofiar i zwabić je w zastawioną na każdą z nich pułapkę. Swego czasu, cała Kalifornia, w której dzieje się akcja tej powieści, żyła sprawą brutalnych morderstw. W momencie, kiedy my czytelnicy przystępujemy do lektury książki, oprawca już od trzydziestu lat odbywa karę pozbawienia wolności, skazany na śmierć. Sprawa jednak do tej pory nie została doprowadzona do końca, ponieważ Ben Fisher nigdy nie wskazał miejsca porzucenia ciał zamordowanych kobiet. Mężczyzna zwodzi policję już bardzo długo, jednak jest nadzieja, że tym razem może wyjawić całą prawdę. Czy tak się stanie? O tym musicie już przekonać się sami, sięgając po tę książkę.

Sprawą zajmuje się detektyw Daniel Ellis, który jest gotów spełnić wszystkie wystosowane przez skazańca warunki, byle tylko ten zaczął wreszcie mówić. Problem jednak polega na tym, że Ben stawia warunek, na którego realizację sam detektyw nie ma wpływu. Chce spotkać się z córką, z którą utracił kontakt w dniu aresztowania. Reni nie utrzymuje kontaktów z ojcem i odcina się od niego zupełnie. Czy wobec zaistniałej sytuacji da się przekonać do spotkania z ojcem? Tego oczywiście wam nie zdradzę, powiem tylko, że Reni stoczy ze sobą wewnętrzny bój na szali, którego stać będzie powrót do bolesnej, trudnej przeszłości i poczucie powinności wobec osób, które nie zaznają spokoju, dopóki ich krewni nie wrócą do domu i nie zostaną godnie pochowani.

Muszę przyznać, że fabularnie książka bardzo mnie zaciekawiła, gdyż autorka podeszła do podjętego w niej tematu w dużej mierze w aspekcie psychologicznym. Skłania swoich czytelników do dwóch istotnych rozważań. Po pierwsze, morderca nie ma wypisane na twarzy, że jest mordercą. Może mieć dwa zupełnie różne oblicza. Ben był kochającym ojcem, który uwielbiał swoją córeczkę. To właśnie z nim dziecko miało silną więź. Dlaczego więc wciągnął je w swoją chorą grę? Ponadto pisarka wykazała, że badania wskazują, iż badając ludzki mózg, możemy określić, czy dana osoba ma predyspozycje do stania się mordercą. Świadczą o tym trzy czynniki, które muszą zostać spełnione. Jeśli jesteście ciekawi, o jakich czynnikach mowa, nie pozostaje wam nic innego, jak przeczytać książkę.

W momencie, kiedy w opisie książki przeczytałam, że decydując się na spędzenie czasu z tym tytułem, dostanę mrożący krew w żyłach thriller, od którego nie będę mogła się oderwać, wiedziałam, że nadejdzie moment, kiedy trafi w moje ręce. I teraz gdy wreszcie to się stało, z przykrością muszę przyznać, że czuję się zawiedziona konfrontacją obietnic z rzeczywistością. A to dlatego, że całość jest bardzo nierówna, jeśli chodzi o napięcie i znaczna część opisywanych na jej kartach wydarzeń była dla mnie nużąca. Owszem czeka na nas kilka zwrotów akcji, które zaskakują. Oczywiście nie napiszę zbyt wiele, ale uchylając rąbka tajemnicy, powiem tylko, że umysł dziecka ma tę niesamowitą zdolność, że w sytuacji, kiedy w jego życiu dochodzi do wydarzeń, z którymi nie byłoby sobie w stanie poradzić, umysł po prostu je blokuje. Prawda jednak prędzej, czy później do niego wróci, a wtedy wszystko, co przeżyliśmy, możemy zobaczyć w zupełnie innym świetle, odkrywając mroczne rodzinne tajemnice, o czym przekona się Reni.

Myślę, że przyznacie mi rację, iż tematycznie książka kryje w sobie ogromny potencjał na świetny thriller. W moim odczuciu jednak nie został on zupełnie wykorzystany. Choć początek był obiecujący, a zakończenie bardzo ciekawe i zaskakujące, to w środku coś nie zagrało. Zabrakło mi obiecanego napięcia, poczucia niepokoju i niepewności tego, co wydarzy się za chwilę, a na to właśnie liczę, sięgając po thriller. Jest jednak jeszcze jeden bardzo ważny wątek, który rodzi w nas czytelnikach pytanie: Jak bardzo to, co nas spotyka w dzieciństwie, może zdominować resztę naszego życia. Na ile dążenie do odkrycia prawdy może stać się niemalże naszą misją?

A powstaną one w momencie, kiedy razem z Reni dowiadujemy się, że Daniel, który przewodniczy wznowionej sprawie seryjnego mordercy z Inland Empire, jest w nią zaangażowany nie tylko służbowo, ale przede wszystkim prywatnie i emocjonalnie. Jak to możliwe, sprawdźcie już sami. To, czy warto przeczytać tę książkę, zostawiam indywidualnej rozwadze każdego, kto czyta moją recenzję. Ja mimo wszystko nie żałuję spędzonego z nią czasu, jednak zdecydowanie „Znajdź mnie” nie zostanie długo w mojej pamięci.
[Zakup własny]

" Znajdź mnie " Anne Frasier

Waham się nad oceną. Ma tyle dobrych opinii, złapałam ją przez polecajkę na insta, a ja nadal zastanawiam się gdzie jej fenomen. Bardzo przeciętne czytadło. Napięcie przerywane retrospekcjami, a akcja zaczęła się po 2/3 książki. Zdecydowanie są dużo lepsze pozycje w tym klimacie. Zakończenie było oczywistą oczywistością.

1966

Nie jest zła, choć spodziewałem się czegoś świeższego. Porządne rzemiosło - i tyle.

Seryjny morderca Benjamin Fisher odsiaduje wyrok, jednak po rozmowie z detektywem Danielem postanawia wskazać miejsca gdzie ukryte są ciała, ale stawia warunek... Chce spotkać się ze swoją córką Reni...

Nie widziała go 30 lat, i przez te wszystkie lata borykała się z traumą i wyrzutami sumienia, że uczestniczyła w jego zbrodniach choć nie zdawała sobie sprawy z tego co robi jej ojciec... a ona była przynętą...

Dochodzi do ich spotkania, które... i tutaj już nic więcej nie zdradzę 🤐🤐🤐

Jeśli lubicie thrillery psychologiczne to to jest książka dla Was. Bardzo mi się podobało to w jaki sposób Autorka poprowadziła tą historie. Zbudowała napięcie już na początku i utrzymuje w tym stanie aż do samego końca. Zakończenie to po prostu 🤯🤯🤯

Przeczytałam kilka dni temu, ale musiałam ją przetrawić...
Jakim trzeba być człowiekiem, żeby wciągnąć w zbrodnie swoje dziecko... Ale jak to mają w naturze seryjni, posiadają dwie twarze. Morderca a jednocześnie wspaniały kochający ojciec...

Bardzo polecam🔥🔥🔥
Bardzo żałuję, że nie ma u nas kontynuacji... mam nadzieję że się pojawi bo z ogromną chęcią bym przeczytała

G E N I A L N A .
Genialna książka.

Uwielbiam kryminały, dlatego chętnie sięgnęłam po nią. Tytuł, a później opis książki bardzo mnie zachęcił. Nie mogłam się jej oprzeć.

Zawsze intryguje mnie co siedzi w głowie morderców, a zwłaszcza seryjnych morderców, dlatego pomysł Pani Anne Fraiser, gdzie bohaterką jest córka seryjnego mordercy... brzmiał bardzo interesująco. Naprawdę świetny pomysł.

Poznajemy Remi - córkę seryjnego mordercy oraz detektywa Daniela Ellisa - domniemanego syna ofiary seryjnego mordercy. Czy to już nie brzmi... niepokojąco? Jak oboje będą znosić swoje towarzystwo? Jak się wzajemnie ocenią? Czy będą potrafili się dogadać? Co jeszcze może ich zaskoczyć?

Cóż... mnie wiele zaskoczyło w tej książce. Uważam, że to jeden z lepszych kryminałów z dreszczykiem emocji, które czytałam.

Powtórzę jeszcze raz: GENIALNA KSIĄŻKA!

G E N I A L N A .
Genialna książka.

Długo czekała ta książka na mnie i uważam, że za długo. Nie spodziewałam się znaleźć tak wciągającą historię od której naprawdę nie umiałam się oderwać. I im dalej zagłębiałam się w historię, tym bardziej nie mogłam w nią uwierzyć, a koniec.. Koniec mnie rozwalił na łopatki, bo takiego obrotu spraw bym nie wydedukowała po tym wszystkim.

Muszę przyznać, że pomysł autorki naprawdę świetnie ukazany, bo niejednokrotnie zastanawiałam się jaki wpływ na dzieci ma to, że ich rodzic jest seryjnym mordercą i dowiadują się o tym dopiero po długich latach kiedy zostanie schwytany przez policję.

Mam wrażenie, że mógłby taki niesamowity reportaż o tym powstać i byłby czytany tak jak ta książka z zapartym tchem.

Podoba mi się również, że głównym drugim bohaterem jest detektyw, który jest synem domniemanej ofiary seryjnego mordercy. Pomysł naprawdę na wysokim poziomie i historia trzyma do końca w napięciu. Nie wiadomo jak się zakończy.

Jestem ciekawa kolejnej części, bo z tego co orientuje się powinien być drugi tom i z przyjemnością go przeczytam, mam nadzieję, że autorka trzyma tam poziom tak jak w tym tomie, bo jest wart polecenia.

Muszę przyznać, że pomysł autorki...

Benjamin Fisher to seryjny morderca, który od 30 lat odsiaduje wyrok za morderstwa kobiet. Jego sprawą aktualnie zajmuje się detektyw Daniel Ellis, któremu Benjamin postanawia wskazać, gdzie znajdują się ciała jego ofiar. Stawia jednak jeden warunek. Chce, aby była przy tym obecna jego córka Reni, z którą nie widział się od czasu zatrzymania, a która zamieszana była w jego zbrodnie, będąc przynętą do wabienia ofiar. Jak zakończy się to spotkanie.
Nie będę ukrywać, że do przeczytania tej książki zachęcił mnie opis. Już od pierwszej strony wyczułam, że trafiłam na kawał dobrej, ciekawej historii, która momentami przyprawiała mnie o gęsią skórkę. Autorka sprawnie prowadziła fabułę, trzymając czytelnika w napięciu do samego końca. Konfrontacja ojca z córką to dopiero początek tej fascynującej historii, którą z czystym, książkowym sercem mogę polecić. Ode mnie 8/10.

Całkiem ciekawa historia, z zapałem czytałam kolejne rozdziały, chciałam jak najszybciej poznać zakończenie, raczej obstawiałam, że zakończy się inaczej, ale nie rozczarowała mnie.

Nie żałuję, że sięgnęłam po tę książkę, bawiłam się z nią całkiem dobrze, ale nie przesadzałabym, że jest trzymająca w napięciu do ostatniej strony i wyjątkowo emocjonująca, daleko było mi do odczuwania napięcia i niepewności.

"Wię­zien­ne­go za­pa­chu nie dało się po­my­lić z żad­nym innym. Da­niel wy­czuł go od razu; nawet z za­wią­za­ny­mi ocza­mi do­my­ślił­by się, że jest w pier­dlu."

Tak samo mam z zapachem kwiaciarni, szpitala i dentysty.
Nie przepadam za nimi. A Wy macie takie zapachy? Które poznajecie z zamkniętymi oczami ale za nimi nie przepadacie?

"Znajdź mnie" to książka, o której kiedyś słyszałam, ale nie miałam okazji jej czytać. Wróciłam do Niej myślami, kiedy zobaczyłam ją u Agnieszki @pani_bookowa i stwierdziłam, że to czas by ją przeczytać, ponieważ będzie pasowała do bingo, które organizowała Kasia @corkaksiegarza :)

Niczego nie żałuję, bo książka była wedlug mnie warta poznania.
Benjamin Fisher to seryjny morderca, który od trzydziestu lat odsiaduje wyrok. Chce On w końcu wskazać policji miejsca, gdzie ukrył swoje ofiary, ale warunkiem jest spotkanie z córką.
Ona (Reni) jednak nie chce wracać do przeszłości ale ostatecznie się zgadza, ponieważ cały czas czuje się współodpowiedzialna. Ojciec wykorzystywał Ją jako przynętę. Pomagała Mu zwabiać ofiary, ale wtedy nie miała o tym pojęcia.
Sprawę prowadzi detektyw Daniel Ellis, który też ma w tym interes. Czy uda Mu się rozwiązać zagadkę, która męczy Go od wielu lat?
Książka wzbudza wiele emocji, powoduje, że chce się ją czytać, by jak najszybciej poznać co dzieje się dalej.
Czy polecam? Oczywiście!
A jesli czytaliście, podzielcie się swoją opinią w komentarzu :)

Tak samo mam z zapachem kwiaciarni, szpitala i dentysty.

"Znajdź mnie" to książka, o...

Historia współpracy córki seryjnego mordercy i syna domniemanej ofiary tego sprawcy jest niezwykłym pomysłem. To właśnie historie ich rodziców skłoniły ich by pracować w organach ścigania. Ona chcąc odpokutować pomaganie,jaki kilkulatka, ojcu w wabieniu ofiar została profilerką FBI, jednak nigdy nie pogodziła się z przeszłością. On został detektywem wydziału zabójstw by rozwiązać sprawę zaginionej matki. Życie przecina ich drogi, gdy Benjamin Fisher postanawia po 30 latach pokazać,gdzie pochował zwłoki. Jednak tylko w obecności córki. Dlatego właśnie Daniel Ellis musi namówić Reni Fisher do współpracy. Sytuacja wymyka się spod kontroli i śledztwo sprzed wielu lat znów rusza na pełnych obrotach. Czy to możliwe,że śledczy nie odkryli wtedy całej prawdy? Że okoliczności zbrodni były inne? Dokąd naszych bohaterów doprowadzi śledztwo przekonajcie się sami! Historia jest oryginalna i niepowtarzalna, jednak język nie do końca przypadł mi do gustu. Jednak dla fabuły warto było czytać dalej.

• Recenzenckie
  • Przeczytane 2021