Angel

Okładka książki Angel Julia Brylewska
Okładka książki Angel
Julia Brylewska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Inferno (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Inferno (tom 2)
NieZwykłe
2021-10-20
2021-10-20
literatura polska romans Romans Hate-Love

Hailey od ponad roku żyje w Bostonie z dala od rodziny, wspomnień i Victora Sharmama. Niestety nadchodzą święta i ślub Meg i Toma.
Hailey nie ma wyjścia. Musi wrócić do Filadelfii na najbliżej 3 tygodnie z wysoko uniesioną głową i pokazać, że pozbierała roztrzaskane serce.
Nadzieja, że uda jej się nie natknąć na Victora umiera w zarodku, bo już pierwszego dnia wpadają na siebie w kawiarni, ale Victor nie jest sam. U jego boku stoi inna kobieta.

Recenzja:
Muszę szczerze przyznać, że nie lubię wątku second chance, bo zazwyczaj jest słabo napisany i bohaterowie zachowują się niedojrzale w stosunku do siebie. Julia jak zwykle udźwignęła brzemię i poprowadziła wątek świetnie.

Pomimo wydarzeń sprzed roku Hailey i Victor nie potrafią patrzeć na siebie z nienawiścią. Wszystkie uczucia nadal wiszą w powietrzu i Victor wie, że tym razem, jeśli tylko otrzyma drugą szansę nie zmarnuje jej.
I nie marnuje! Kocham go w tej części jeszcze bardziej. Otwiera się, pokazuje emocje i w końcu zrzuca maskę „diabła”.
Cieszę się, że Hailey przestała być pokazywana jako ta niezdarna i niechlujna dziewczyna. Wraca do Filadelfii jako silna i odważna kobieta. Jest wsparciem dla Victora mimo wszystko i lubię to, że tym razem to ona przejmuje „pałeczkę” w tej relacji.

Wszystkie te momenty, w których Victor stara się odzyskać Hailey roztopiły mi serce. Odsuwa się w cień. Daje jej błyszczeć. Daje jej być samodzielną. Daje jej podejmować własne decyzje. Wraca w nim światło i radość z życia i jest to przepięknie pokazane.

Bardzo cieszę się, że mamy taką postać jak Alfie, która nadal jest zagadką i w dalszym ciągu ciężko rozszyfrować jego intencje.

Jedynym rozczarowaniem był dla mnie wątek drugiej kobiety. Byłam pewna, że na dłużej będzie dane nam obserwować zazdrosną Hailey.

Po pierwszej części już przyzwyczaiłam się do stylu pisarskiego Julii. Bardzo szybko czytało mi się książkę.

Zakończenie jest mocnym ciosem w serce i czuję się wręcz zmuszona, aby od razu sięgnąć bo finałowy tom.

Pomimo rozstania wcale nie potrafią o sobie zapomnieć. Ona uczy go być prawdziwym, a on stara się dla niej bardziej, powoli, bardzo powoli się docierają.

Tak samo jak w przypadku 1 Tomu KOCHAM!!!

Tak samo jak w przypadku 1 Tomu KOCHAM!!!

cudowna ❤️

cudowna ❤️

Drugi tom serii Inferno podoba mi się bardziej od poprzedniego. Książka ma spokojniejszy nastrój i może niezbyt wiele się dzieje, ale za to autorka skupia się na ciekawych aspektach psychicznych, uczuciach bohaterów, a także rozwija wiele istotnych wątków poruszonych w pierwszym tomie. Można stanąć na wprost demonów Victora, zobaczyć, w jaki sposób mężczyzna radzi sobie z nimi na codzień i uzyskać odpowiedź na pytanie, jaką rolę odgrywa w tym wszystkim Hailey. Można dowiedzieć się, co dzieje się w mrocznym umyśle Sharmana, jak wyglądało kiedyś jego życie i kim był przed wypadkiem. Autorka przybliża również postać tajemniczego białowłosego Alfiego.

Wydarzenia skupiają się tak naprawdę na przygotowaniach do nadchodzącego wielkimi krokami ślubu oraz na odbudowywaniu relacji Victora i Hailey. Znowu jest klimatycznie, uroczo i momentami wręcz idealnie, przez co przyjemne ciepło rozlewa się na sercu czytelnika. Subtelne gesty, czułe słowa oraz kojący dotyk mieszają się z prawdziwym pożądaniem. Sceny erotyczne w tej części przedstawione są znacznie lepiej, nie wieje nudą, za to jest intrygująco i ciekawie. Da się zauważyć, że styl pisania autorki ewoluował. Słowa jeszcze lepiej oddają emocje bohaterów, opisy są ciekawsze, a dialogi trafione w punkt.

"Angel" porusza temat samotności i pokazuje, jak ważna jest obecność drugiej osoby w naszym życiu. Mówi też o szczerości i podkreśla, że jest ona podstawowym filarem każdej zdrowej relacji. Każdy z nas popełnia błędy, czasem są to tylko drobne potknięcia, a czasem coś znacznie poważniejszego, ale przy odrobinie wysiłku, nawet sam Diabeł jest w stanie odpokutować za swoje grzechy.

W książce zdarzają się przewidywalne momenty, ale Julia Brylewska rekompensuje to naprawdę mocnym zakończeniem, które po prostu wbija w fotel. Pozostają po nim liczne pytania, a jedynym wyjściem na otrząśnięcie się z szoku, jest sięgnięcie po kolejny tom. Polecam!

Drugi tom o wiele lepszy od pierwszego, akcja zaczyna nabierać tempa i pojawiają się nowe rzeczy. Zdecydowanie lepiej czytało się to nic pierwszą część

Przez większość ta historia przebiega dość spokojnie.
A drogi Hailey i Victora splatają się ze sobą. Mają wiele do wyjaśnienia i do przepracowania... Całość nie jest jakoś porywająca, ale końcówka po raz kolejny sprawia, że chce się sięgnąć po kolejną część.

Przez większość ta historia przebiega dość spokojnie.

Ciekawa, lubię czytać sobie takie lekkie i zarówno wciągające książki. Fabuła mnie wciągnęła i końcówka też niesamowita, na tyle, że nie mogłam odpuścić aby przeczytać kolejnej części. Kompletnie zagubiłam się w tym świecie bohaterów widząc sporo rzeczy ich oczyma.

Książka przez większość rozdziałów była lekko nużąca. Jednak sama końcówka świetna i zakończenie tej części niespodziewane. Zdecydowanie zachęcało do sięgnięcia po kolejną część.

Zobaczymy jak się seria zakończy, ale póki co nadal jest to całkiem niezła robota autorki. Tylko te powtarzające się opisy... dosłownie kopiuj-wklej. Tego nie mogę przeboleć.