Electric Idol

Okładka książki Electric Idol Katee Robert
Okładka książki Electric Idol
Katee Robert Wydawnictwo: Sourcebooks Casablanca Cykl: Dark Olympus (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Dark Olympus (tom 2)
Electric Idol
Sourcebooks Casablanca
2022-01-18
2022-01-18

Jakie to było dobre i nieodkladane!🤩 nie moglem sie oderwac. lepsze niz Neon Gods nawet😛 z tym ze mniej perweryjne ale nadal bardzo spicy. Sam reteling świetny i biorę się za szukanie kolejnej części. Mały minusik to za nadal za mało fantastyki :/ ale uwielbiam ta serię doskonale się przy niej bawie😈

to było taaaaakie dobre!!!!

to było taaaaakie dobre!!!!

Ta książka ma problemy XD
1. świat który przedstawia nam autorka - czy to juz jest fanstasy? Bo jest mowa o jakies super barierze, nie mozna opuscic Olimpu, mamy caly ten watek bogow and i was like oni maja jakies moce czy cos? No i na jakiej zasadzie polega ta ich wladza, co im daja tytuly?
Dlaczego postacie maja imiona z mitologi? Np Orfeusz - jego ojciec jest ze szwecji a matka jest koreanka - dlaczego on ma na imie tak jak ma na imie i dlaczego w ogole jest w tym miescie skoro trudno sie tam dostac - idąc tym tropem skoro rowniez oni sie miedzy soba hajtają cale miasto jest ze soba spokrewnione. I wiele dziwnych, nielogicznych zabiegow wiecej. Zapraszam do dyskusji :))
2. Psyche jest bipolar XDD - powaznie to ile ta dziewczyna ma sprzecznych opinii to to jest hit. Moim zdaniem strasznie zle napisana. Nawet jakby na koniec umarla to szczerze i dont care. Poza tym ze ma ewidentnie jakies problemy to jedyną jej cecha osobowosci jest to ze ma rozmiar plus size i poza tym nic. No zero.
3. Eros - no tu jest lepiej, czaje całą przemiane bohatera ale czuje niedosyt. Jego da sie lubi ale ma taki sam problem jak Psyche - jedyną jego cechą osobowosci jest to ze na ca drugiej stronie nazywa sie potworem/morderca co najmniej 3 razy. A jego fascynacja Psyche wynika tylko z tego ze mu okazala odrobine dobrej woli
4. Za mało porno w porno
Ogolna ocena 3,5 - nie bylo to najgorsze, chcialabym siegnac po inne ksiazki z tej serii ale bardziej jako odmózdzacz niz jako cos wiecej.

Ta książka ma problemy XD

Może nie jest to wybitna lektura, ale spędziłam z nią miły czas. Na pewno nie pozostanie długo w mej pamięci.

Lubicie nawiązania do mitologii w książkach?❤️

Trochę już minęło od kiedy przeczytałam ELECTRIC IDOL, zdążyłam już nawet skończyć kolejną część serii, "Wicked Beauty", a na napisanie recenzji czasu jakoś brakło😅

Miałam trochę obawy co do tej książki, bo pierwsza część, "Neon Gods" należała do moich ulubieńców z ubiegłego roku. O ELECTRIC IDOL słyszałam opinie, że jest nawet lepsza, ale wciąż się bałam - że mnie zawiedzie, że pozostawi niedosyt, że dopadnie ją klątwa drugiego tomu... Bardzo się martwiłam, ale czy słusznie? 🤔

Absolutnie nie! Chociaż wciąż uwielbiam "Neon Gods", to relacja Erosa i Psyche, przedstawiona w ELECTRIC IDOL kupiła mnie w 100%! Uwielbiam fake dating i szybko zakochałam się w tym duecie, kibicując im w każdej możliwej sytuacji. Dodatkowo, autorka nie mogła zostawić nas bez zwrotów akcji czy chwil, gdy bicie serca przyspieszało, bo coś zagrażało naszym ulubieńcom. Uwielbiam w tej książce przedstawienie Psyche jako kobiety, która zdaje sobie sprawę ze świata, w jakim żyje oraz z odpowiedzialności, jaka na niej ciąży, jako córki Demetry. Wie, że nie każdemu może pokazać prawdziwą siebie, a wielu osobom zależy tylko na jej potknięciu i kompromitacji. W końcu najłatwiej, jeśli konkurencja wyeliminuje się sama, prawda?😳

Jestem niesamowicie szczęśliwa, że z każdym tomem ta seria zachwyca mnie coraz bardziej. Po lekturze pierwszej części byłam pewna, że nikt nie przebije Hadesa, ale tutaj pojawił się Eros i skradł moje serce. Mam jakąś słabość do takich bohaterów🤭 No i trzeba przyznać, że ta część wciąż była HOT🔥, może już nie w takim samym stylu, jak w przypadku "Neon Gods", ale uwielbiałam sceny, gdy Eros i Psyche dawali się ponieść emocjom❤️

Co jeszcze mogę dodać? To jedna z moich nowych, ukochanych serii, którą z chęcią skompletuję i przeczytam także w oryginale. Wiem, że w takiej wersji spodoba mi się jeszcze bardziej. A na razie oczekuję na wydanie kolejnej części w Polsce (już czwartej, bo trzecia też czeka, żebym napisała jej recenzję😅). Jeżeli szukacie HOT fantasy romansu z mitologią w tle, to nie znajdziecie nic lepszego❤️

Lubicie nawiązania do mitologii w książkach?❤️

*zamawia lustra naścienne przez allegro*

*zamawia lustra naścienne przez allegro*

Zdecydowanie to było to na co czekałam. Świetna kontynuacja.

💖 O ile pierwszy tom jak dla mnie pozostawiał trochę do życzenia to drugi tom jak dla mnie jest świetny.

💖 Autorka zręcznie utkała wątki polityczne i miłosne, tworząc lekturę, która wciąga od pierwszej strony.

💖 Mimo licznych scen intymnych, cała historia i rozwój postaci nadają temu tomowi głębszy wymiar, co sprawiło, że zatraciłem się w fascynującym świecie mitologii.

💖 Fabuła była bardziej porywająca, a rozwinięcie postaci przyniosło nowe elementy do historii.

Po śmierci Zeusa, jego syn obejmuje tron, a wszyscy spoglądają na niego z oczekiwaniami, aby odnalazł Herę. Zarówno Demeter, jak i Afrodyta, prowadzą aktywną politykę w tej sprawie. Demeter, obiecując rękę Psyche Zeusowi za jej plecami, staje w obliczu trudnego wyboru. Z kolei Afrodyta, decydując się na radykalne kroki, wysyła swojego syna Erosa, narzędzie śmierci, aby zdobył Psyche dla Zeusa. Jednak Eros, zauważając w Psyche coś wyjątkowego, sugeruje jej małżeństwo, co rujnuje plany obu bogiń i może kształtować dalsze losy Olimpu.

⭐️ Lubicie sięgać po książki z motywem mitologii? ⭐️

Zdecydowanie to było to na co czekałam. Świetna kontynuacja.

O ile w 1. tomie cyklu przynajmniej minął jakiś miesiąc, aż bohaterowie się w sobie zakochają, tu wystarczy w zasadzie dobra. No ale widać z urodą się nie wygra.
W ogóle miałam problem z określeniem, ile czasu minęło od zakończenia akcji w "Neon Gods". Zakładałam, że rok, bo Persefona zdążyła wziąć ślub z Hadesem, jest zima, ale pada informacja, że od śmierci Zeusa minęły jakieś 2 miesiące, tak samo, jak od Gwiazdki, i to mi jakoś oś czasu rozsadza, bo jestem prawie pewna, że akcja "Neon Gods" rozgrywa się w styczniu/lutym (podana zostaje dokładna data urodzin Persefony, 16 kwietnia, a do tej daty są trzy miesiące, co też jest eksplicytnie napisane)...
Doceniam walor edukacyjny i fakt, że mamy tu trochę więcej światotwórstwa (dowiadujemy się w końcu czegoś o tym, jak funkcjonuje Olympus) i więcej czasu poświęca się szczątkowej intrydze, ale jednak zęby bolały.

Mam mieszane uczucia związane z tą książką. Pierwszy tom serii, „Neon Gods”, bardzo mnie zaintrygował, ale też pozostawił swego rodzaju niedosyt, zwłaszcza w kwestii samego świata przedstawionego. Drugi tom nieco mnie zawiódł...

Psyche żyje nieco na uboczu olimpijskiej śmietanki, dopóki nie trafia na jednej z imprez na rannego Erosa. Opatruje mu rany, tymczasem ktoś robi im zdjęcie, które obiega cały ich świat wraz z plotką, że łączy ich romans. Afrodyta, matka Erosa, nie chce być w żaden sposób łączona z rodziną Demetry, a więc i Psyche, każe więc Erosowi zabić dziewczynę.

Zacznę od tego świata przedstawionego, który jest dla mnie tajemnicą. Liczyłam, że kolejny tom wyjaśni co nieco, tymczasem wprowadził więcej... niejasności? Jest Olimp, na którym rządzi Trzynastu, m.in. Zeus, który jest tytułem dziedzicznym (obecny Zeus wcześniej był Perseuszem),czy np. Afrodyta, która jest mianowana. Herą zostaje automatycznie żona Zeusa – Demetra bardzo chce obsadzić w tej roli Psyche. Jednocześnie gdzieś tam poza Olimpem są realne kraje takie jak Norwegia czy Hiszpania. Nie rozumiecie? Ja też nie.

Historia jest do bólu przewidywalna i w sumie wcale nie wciąga. Czytałam bez większego zainteresowania, nawet chemia między głównymi bohaterami jakoś nie zadziałała. O ile Psyche to postać, z którą można się utożsamić, o tyle Eros, mimo narracji i z jego perspektywy, wydaje się bardzo odległy, nie trafiał do mnie. Gwałtowne rewolucje w ich relacji były dość ciekawe, mamy tu też sporo całkiem przyjemnych gorących scen.

Pierwszy tom mi się podobał, drugi zawiódł, ale myślę, że trzeciemu też jeszcze mam szansę – „Wicked Beauty” może być ciekawe, choć już nie liczę, że pojmę tę kreację świata ;)

"Tylko ktoś wyjątkowy potrafi żyć pośród potworów i nie stać się jak one."

Po śmierci Zeusa jego miejsce zajmuje jego syn, od którego wręcz wszyscy wymagają by znalazł Herę. Zarówno Demeter jak i Afrodyta prowadzą politykę w tym zakresie. Demeter za plecami swojej córki Psyche, obiecała jej rękę Zeusowi. Dziewczynie nie bardzo widzi się ta rola, zaś Afrodyta wysyła na nią swoje narzędzie śmierci, swojego syna Erosa, który zauważając w Psyche "to coś" proponuje jej ślub. Niweczy to plany wszystkich, a może mieć to wpływ na dalsze losy Olimpu.

Electric Idol, to druga część serii o alternatywnej wersji Bogów Olimpijskich, gdzie polityka i pożądanie idą w jednej parze. Młoda para bogów, uciekająca od swoich despotycznych matek a przy okazji nagle otwierająca się na miłość. Nie wszystkim to się podoba, jednak oboje zaczynają zauważać w sobie cechy, które mogą przydać się w tej nierównej walce.

Książka od początku wkręca czytelnika. Chcemy dowiedzieć się jak Psyche wyjdzie z opresji, czy Eros okaże się nie tylko dobrym kochankiem ale też dobrym człowiekiem. Chociaż miałam chwilę, że zastanawiałam się czy książka nie przeradza się w typowy erotyk, bo sceny seksu były prawie na każdej stronie, to jednak cała fabuła i to co się wydarzy bardzo mnie ciekawiło.

Autorka stworzyła dobrych, mocnych bohaterów. Którzy mają różne odcienie, ale jednak zawsze działają zgodnie z własnym sumieniem. Świetna, lekka, letnia lektura. Polecam.

"Tylko ktoś wyjątkowy potrafi żyć pośród potworów i nie stać się jak one."

• Romans

Dodaj cytat z książki Electric Idol