Mały Jelonek

Okładka książki Mały Jelonek Joanna Kowalczyk-Bednarczyk, Paulina Nachman
Okładka książki Mały Jelonek
Joanna Kowalczyk-BednarczykPaulina Nachman Wydawnictwo: Studio Koloru Cykl: Zwierzęta z mojego lasu (tom 2) literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Zwierzęta z mojego lasu (tom 2)
Studio Koloru
2021-01-01
2021-01-01
32 min.
zwierzęta

Kolejna prześliczna, bogato ilustrowana książeczka z cyklu ,,Zwierzęta mojego lasu’’ przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Ta część poświęcona jest jeleniom.

Opisano mamę jelonka oraz jej synka , jak w pewien wrześniowy dzień spacerują po lesie.
Mały Jelonek nie może się nadziwić pięknemu porożu u napotkanego kuzyna i jest zazdrosny o nie.
Na takie poroże musi poczekać trochę dłużej.
Mija rok i Mały Jelonek ma już na głowie małe wypustki poroża, ale daleko mu do takich, które posiada dorosły jeleń. Sam w sobie jest już duży i bardziej samodzielny, ale wędruje w stadzie wraz z mamą, opuszczając rozlewiska.

Pewnego dnia w marcu dziewczynka wraz z tatą odbywa spacer po lesie. Tata bardzo lubi tu przychodzić z córką i opowiadać jej o zwyczajach zwierząt, podpatrywać przyrodę z bliska.

Jak trzeba się ubrać na wyprawę do lasu wczesną wiosną?
Co znalazła dziewczynka w zaroślach opodal ścieżki?
Dlaczego tata powiedział ,że mają dzisiaj wielkie szczęście?

Na końcu książeczki znajdziecie wkładkę z faktami o życiu jeleni.
Przeczytacie o tym kiedy się rodzą; jak są nazywane małe jelenie , a jak ich mama i tata; do jakiego czasu małe pozostają przy matce; wszystko o porożach, rykowisku, pożywieniu jeleni.

Odpowiedzi na pytania znajdziecie czytając lekturę z dziećmi. Przestudiujcie ciekawostki o tych zwierzętach i obejrzyjcie piękne obrazeczki.

W realu zaś ,może uda wam się odbyć wycieczkę do Muzeum Poroża i fermy jeleniowatych w Kosewie Górnym na Mazurach. Uważam ,że warto pokazać taki unikat dzieciakom.

Ta część poświęcona jest jeleniom.

Na takie poroże musi...

Czy wiesz, że o dzikich zwierzętach można rozmawiać w przepiękny łagodny sposób?
Ten niewatpliwie niezwykły element naszego świata bezwzględnie zasługuje na nasz szacunek.🌍
Szczególnie w czasie, gdy mamy większa świadomość tego jak pomóc, otoczyć opieką i dbać naturalne środowiska występowania. 😊

Nie moglam sie powstrzymać. 🤭
Seria o małych zwierzętach wydana przez @studiokoloru bierze pod lupę rozmaite gatunki i objaśnia w zachwycający sposób sposoby na ich życie i przetrwanie, a to wszystko w zachwycającym duecie Joanny Kowalczyk-Bednarczyk i Pauliny Nachman. ❤️

🦫 Tytułowy bohater ksiazki "Mały Bóbr" to niewątpliwie jedna z najbardziej uroczych i dociekliwych odkrytych przez nas postaci!
W końcu nikt, tak jak On nie próbuje zrozumieć otaczającego do świata... No może poza naszymi dziećmi, ktore- jak sami wiecie, chłoną otaczający świat szukając własnej recepty na szczęśliwe życie.

Czytając tą publikacje nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że obok mnie powstaje właśnie perfekcyjnym dialog między rodzicem a dzieckiem. W taki właśnie sposób przedstawiana jest jej treść.
To idealna forma ciepłego opowiadania o blaskach i cieniach bobrowego życia, dodatkowo z nutą humoru- w końcu nikt jak Bobrza Mama nie cieszy się na widok tłuszczyku.

Czy wiesz na czym polega fenomen budowanych na rzekach tam?
Wiesz w jaki sposób każdy z budowniczych dba o środowisko?
A może wiesz, co sprawia, że sierść bobra jest nieprzemakalna?

Wystarczy spojrzeć na tą publikacje i szeroko otworzyć serce.
Małych Bóbr to bohater dokładnie taki jak nasze dzieci, które można z łagodnością poprowadzić przez życie tłumacząc z czułością to wszystko co je otacza i przybliżać świat dzikich zwierząt, aby rozumieli, że to my jesteśmy odpowiedzialni za los braci mniejszych.
🦌 Poroża Jelenia w naszych przepełnionych pędem świecie są symbolem siły i waleczności.
Dla tych zwierząt z kolei to podkreślenie własnej indywidualności i statusu, i właśnie dlatego "Mały Jelonek" od swojego urodzenia z zaangażowaniem oczekuje momentu w którym na jego głowie pojawią się pierwsze rogi.
Maluch obserwuje i bada świat w towarzystwie swojej mamy, która dokładnie tak jak w dziczy troszczy się i opiekuje maluchem aż zyska większa samodzielność.
Ta seria cechuje kapitalne poprowadzenie narracji oparte na bliskości i rozumieniu i właśnie w taki sposób mały bohater odkrywa nie znany zbyt dobrze świat- z czułością I lekkością.
Czy wiesz, że jelenie zrzucają poroża?
I to raz do roku? Niesamowite jak prędko wyrasta im kolejne! Tylko 3 miesiące!
Książka oprowadza odbiorcę po lesie pełnym niespodzianek. Pozwala obserwować i badać przyrodę jak prawdziwy Mały odkrywca!
Ta seria to uczta estetyczna połączona z genialną aranżacją treści z przestrzenią na stronach. Plastyczna formą zachwyca i przybliża nawet najbardziej wymagającym maluchom namiastkę natury.❤️

Nie moglam sie powstrzymać. 🤭
Seria o małych zwierzętach wydana przez...

Książka bardzo przeciętna. Ani morału, ani rymowanych wierszyków. Gdyby to był fragment bardziej obszernej książki, to myślę, że byłaby bardziej porywająca. Trzyletnia córka średnio zainteresowana.
Jedyny plus to kilka faktów z życia jeleni, o których sama się teraz dowiedziałam i przepiękne obrazki, które dodają klimatu.

• Dla szkrabów
  • Audiobooki