Ciało

2021-08-18
2017-03-02
9788381956048
literatura polska

Motyw zbrodniarza marzącego o tym, aby uszyć kombinezon z ludzkiej skóry powtarza się w w literaturze kryminalnej.
Motyw też ten wykorzystała Agnieszka Krawczyk swojej powieści "Ciało"
Z Dunaju zostaje wyłowiona ludzka skóra. Śledztwo podejmuje wydział kryminalny w Wiedniu a do pomocy zostaje ściągniety Henryk Mach- analityk z Krakowa, który w przeszłości rozpracowywal "kuśmierza" grasującego w Krakowie, który posługiwał się tą samą metodą zbrodni. Pomaga mu Paulina Weber historyczka sztuki zajmująca się okrucieństwem w sztuce.
Finał historii znajdą śledczy w najciemniejszych zakątkach podziemnego miasta.
Całkiem udana lektura.

Motyw też ten wykorzystała Agnieszka Krawczyk swojej powieści "Ciało"

Trochę się męczyłam na początku. Po przeczytaniu połowy książki zaczęło sie coś dziać .

Trochę tu miejscami wiało nudą...

Trochę tu miejscami wiało nudą...

Naprawdę dobrze czytało mi się tę książkę. Czuje się jakbym obejrzała dobry film, ale mam wrażenie, że czegoś mi brakowało. Chciałabym na koniec dowiedzieć się więcej, a jest dużo niedopowiedzeń.

Główną bohaterką Paulina wykłada na uczelni historię sztuki. A jej byłym mężem jest policjant, czy to nie wymarzone połączenie kryminał dwóch policjantów Max i ... oraz Paulina. Książka okazała się strzałem w 10 jednak moim zdaniem nie był to przewidywalny kryminał - ja podejrzewałam każdego ;D. Była to mroczna książka z jednej strony brutalne wykłady Pauliny, a z drugiej makabryczne zbrodnie. Zacznijmy od początku młodzi ludzie podczas kąpieli w Dunaju zauważają jak coś unosi się na wodzie. Chłopak postanawia to sprawdzić i okazuje się, że jest to ludzka skóra. Z czasem okazuje się, że historyczka sztuki jest połączona ze śledztwem, a nawet pomaga przy jego prowadzeniu. Czy zbrodnia z Wiednia jest połączona ze śledztwem z sprzed 15 lat z Wisły? Czy Paulina i policjant z Polski będą współpracować? Jakie będzie rozwiązanie okrucieństwa z Austrii? Na pewno jest to dobry kryminał trzymający w napięciu. Tego co się wydarzy na pewno nie przewidzicie. A ta końcówka to poezja...

Pozycja niezbyt skomplikowana, do przeczytania dla zabicia czasu. Szkoda, że nabrała tempa dopiero pod koniec. 🤷🏼‍♀️ Poza tym fajne odniesienia do kontrowersyjnych dzieł sztuki.

Nawet niezła pozycja. Ciekawie zbudowane postacie

Nawet niezła pozycja. Ciekawie zbudowane postacie

Trudno wydać jednoznaczną opinię. Nie był to zły kryminał ale.... wiało zbyt często nudą🤭🤭 Fakt były i mocne akcenty. Czy polecam??Jak nic innego nie macie pod ręką to tak.🤔😕

Wspaniała książka!
Wciąga i nie da się jej odłożyć ani na chwile, zaskakuje i trzyma w napięciu aż do końca!
Połączenie sztuki i kryminału to coś czego potrzebowałam. Usłyszeć o dziele swojej wykładowczyni w książce jest bardzo przyjemnym uczuciem.
Polecam z całego serca!
I po cichu czekam na dalsze części!

Wspaniała książka!
Pierwszoplanowy bohater, a raczej bohaterka to dla mnie zawsze ciekawa perspektywa w kryminałach. Zwłaszcza tak autentyczna....

"Ciało" to bardzo mroczny kryminał. . Mroczny temat i mroczne postacie aż ciarki przechodzą po plecach a jednak bardzo wciągająca lektura.

• 2017
  • Kryminał