Atlas biologiczny. Liceum i technikum

Okładka książki Atlas biologiczny. Liceum i technikum Małgorzata Baran
Okładka książki Atlas biologiczny. Liceum i technikum
Małgorzata Baran Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Wydawnictwo SBM
2021-07-27
2021-07-27
biologia atlas edukacja matura liceum technikum

Dopiero co były wakacje, a już połowa drugiego miesiąca szkoły. Ja nie wie, kiedy to minęło. Chyba piękna pogoda sprawiła, że jakoś tak się ciężko się przestawić.
Wróćmy jednak do książki, którą chciałabym Wam dziś bliżej pokazać. Jest to Atlas biologiczny dla uczniów liceum oraz technikum, czyli takich jak moja Amelka. Jak już wcześniej wspominałam, córka planuje zdawać maturę z biologii i chociaż do tego ma jeszcze dużo czasu, pomału „zbiera” książki, robi notatki, poszerza swoją biologiczną wiedzę (z czego bardzo się cieszę). Książka zdecydowanie przypadła jej do gustu.

Pierwsze, na co córka zwróciła uwagę, to fakt, że książka nie jest bardzo gruba. Myślała, że 128 stron, które ma to zbyt mało, aby okazała się wartościowa. Nic bardziej mylnego. Książka jest bogata w treść, a wszelkie informacje są napisane zwięźle i na temat. Nie ma zbędnego „rozwlekania”, co sprawiło, że nie musi być gruba, czy też mieć kilkaset stron.

Kolejną zaletą jest fakt, że w książce jest wszystko posegregowane, a kolejne duże rozdziały mają na górze pasek w innym kolorze. Na samym początku znajdziemy spis treści. To wszystko sprawia, że nie ma najmniejszych problemów ze znalezieniem tego, co akurat jest nam potrzebne.

Wizualnie książka jest nie tylko ładna, ale również czytelna. Mamy tekst, w którym użyte są różne kolory, a także pogrubiona czcionka. Do tego ilustracje, grafy, zdjęcia. To wszystko razem naprawdę ładnie się prezentuje, a przy tym ułatwia naukę.

„Atlas biologiczny. Liceum i technikum” to książka, która okazała się rewelacyjną pomocą w nauce biologii. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/10/wydawnictwo-sbm-ksiazka-pt-atlas.html

• Dla starszaka

Dodaj cytat z książki Atlas biologiczny. Liceum i technikum