Z Watykanu w świat. Tajemnice papieskich podróży

Okładka książki Z Watykanu w świat. Tajemnice papieskich podróży Magdalena Wolińska-Riedi
Okładka książki Z Watykanu w świat. Tajemnice papieskich podróży
Magdalena Wolińska-Riedi Wydawnictwo: Znak reportaż
reportaż
Znak
2021-10-04
2021-10-04
Watykan papież pielgrzymki kulisy

Książkę oceniłbym na 6, jednak rozdział o Lampedusie otworzył mi oczy na ten problem, dlatego daję gwiazdkę więcej.
Jak we wszystkich książkach tej serii dużo ciekawostek, książkę się dobrze czyta, zawiera dużo zdjęć. Lekka lektura na wakacje lub wolny czas.
Niestety pod względem redakcyjnym najgorzej przygotowana z tej serii bo zawiera kilka błędów - głównie źle dobrane przyimki.

W przypadku tej serii działa klasyczny schemat - pierwsza to rewelacja, druga jeszcze ok, bo jakieś niewykorzystane w pierwszej pomysły itp, ale trzecia to już ... no słabo. Zbitek historii i dużo "ja" autorki, a przecież to nie o niej miało być.

Trzecia książka już jest pisana pod publikę, kasę, na siłę.
Aby treść zapełnić to dwie strony dalej powtarza to co już napisała. Wrażenie jakby na siłę zapełniała tekstem strony, żeby rozdział nie był za krótki.
No i ten tekst, że 23 listopada w Tokio kwitło 300 wiśni, to już kłamstwem razi jak z partyjnej (w 2022 jeszcze publicznej) TV dla której pracuje.

Trzecia książka już jest pisana pod publikę, kasę, na siłę.

Kolejna książka pokazująca Watykan od "Kuchni". Tym razem autorka poruszyła podróże Apostolskie papieży oraz ich przygotowania. W książce nie zabrakło trudnych doświadczeń jakie spotyka na swojej drodze, szczególnie wizyta w Amatrice po trzęsieniu ziemi, wyspy Lampedusa która stanowi główną drogę migracji mieszkańców Afryki do Europy, czy relacja jak wyglądały pierwsze miesiące pandemii COVID w Watykanie oraz Włoszech.

Kolejna ciekawa książka pani Magdy - tym razem dowiadujemy się jak "od kuchni" wyglądają papieskie podróże - te mniejsze (bliskie i nieoficjalne) i większe ( pielgrzymki). Kto i jak pakuje walizki papieża, czy mogą one zaginąć (!) , kto decyduje o prezentach, które papież ofiarowuje, jak są one segregowane, kto może polecieć z papieżem, gdzie oni wszyscy śpią, jedzą, spędzają czas. Bardzo ciekawe informacje, niedostępne dla zwykłych ludzi. Super się to czyta. Brak religijnego zadęcia sprawia, że papież jawi nam się jako "zwykły" człowiek. Polecam!

Autorka, osoba uprzywilejowana, jak pisze o sobie, napisała kolejną książkę o...Watykanie stawiając siebie na wysokiej pozycji. Ja, mnie, moje małe córeczki przewijają się przez całą książkę. Prawdę mówiąc spodziewałam się czegoś ciekawszego po książce, która ma w podtytule "Tajemnice papieskich podróży".
Ciekawe o czym będzie następne dzieło?

Ciekawe o czym będzie następne dzieło?

Pielgrzymki papieskie od podszewki. Ciekawostki zza kulis wielkich wypraw. Dobrze się czyta, sprawnie napisane. Miła lektura.

bardzo ciekawa książka, zawiera wiele historyjek i ciekawostek z zycia i podróży Papieży. Warto przeczytac!

Polecam!

Polecam!