Nie opuszczam rąk. Rozmowa z Leonem Tarasewiczem

Opowieści dziwnej treści. I to często dosłownie o d..ie Maryny, bo jednym z głównych wspomnień Leona Tarasewicza z dzieciństwa jest podglądanie kopulujących ludzi. A wszystko to bez większego ładu i składu, co zapewne przez wielu zostanie nazwane "artystycznym chaosem".

Artysta jest jednocześnie mocno rozpolitykowanym człowiekiem. ONR i polski nacjonalizm zdają się czyhać na niego nawet pod łóżkiem, tak jak polski szowinizm i niechęć do wiecznie poszkodowanych Białorusinów. Tarasewicz wraz ze swoją rodziną jest zresztą dobrym przykładem tego, że asymilacja najlepiej wygląda na papierze, bo jak sam deklaruje, przez przebywanie na Podlasiu coraz gorzej mówi po polsku.

Nie będę wypowiadał się dokładniej na temat fragmentów dotyczących samego malarstwa i grafiki oraz hodowli kur (tam też pojawiają się wspomniane "opowieści dziwnej treści" np. o chlaniu wódy),natomiast całościowo trudno ocenić tę książkę pozytywnie.

Leon Tarasewicz - malarz, grafik - artysta, który z kolorów potrafić wydobyć magię - a wraz z nim wywiad rzeka, który przeprowadziła Małgorzata Czyńska.

To piękna, poruszająca i dająca szerszy konkret dla rozumienia twórczości Leona Tarasewicza rozmowa, o tym czym jego życie po było i jak on sam siebie definiuje.

Dzieciństwo na Białorusi, pasja do tworzenia i miłość do ozdobnych kur… Samą książkę niesamowicie polecam, ale i polecam również zapoznać się z twórczością tego artysty!

Dzieciństwo na Białorusi, pasja do tworzenia i miłość do...

Fascynujący człowiek, świetnie się o nim czytało, a raczej go słuchało

Fascynujący człowiek, świetnie się o nim czytało, a raczej go słuchało

Książkę czytało się fantastycznie, miałam wrażenie, że sama rozmawiam z tym ciekawym artystą. Wywiad zdecydowanie wciąga.

Lepsza niż bardzo dobra, ma to coś. Polecam

Lepsza niż bardzo dobra, ma to coś. Polecam