Podwójne

Mirosława Łukaszewicz Wydawnictwo: Veda literatura piękna
Veda
2021-07-09
2021-07-09
psychologia powieść psychologiczna powieść współczesna

Piękna, niezwykle poruszająca o miłości nade wszystko. O miłości na przekór czasowi? A może dzięki czasowi zyskująca głębie? Książka, która tak bardzo pięknie opowiada o naszych emocjach, niejednoznacznych, wielowymiarowych... Książka o miłości, ale nie ma w tym banału. Jest po prostu opowieść o pięknej miłości. Przypomniała mi mój ukochany filmy Henake'go "Miłość". W jakimś sensie to intymne, trudno się do tego przyznać, ale to książka, która sprawiła, że się popłakałam.

Ciekawie budowana narracja. Dwutorowy dialog: z przyjaciółką i retrospekcja-życie bohaterki o trudnej, 40-letniej miłości do człowieka, z którym nigdy nie będzie dzielić codzienności. Pełen dramaturgii opis dnia wprowadzenia stanu wojennego, niełatwa, stresująca praca w telewizji, trudne małżeństwo z pisarzem-poetą, mieszczańscy rodzice - u schyłku życia okazują się kompletnie inni niż przez lata bohaterka ich odbierała.
„Podwójne”. Ten tytuł świetnie oddaje klimat książki. Żaden z bohaterów nie jest tu jednoznaczny.
Nie, nie jest to opowieść o romantycznej miłości, ale często pełna mroku, przejmująca historia o życiu dwojga ludzi "podwójnych".
Zmyślona? Prawdziwa?
Nieważne. Po prostu WAŻNA.

Dodaj cytat z książki Podwójne