Fakty i plotki o kosmicznych piratach

Okładka książki Fakty i plotki o kosmicznych piratach Przemysław Liput
Okładka książki Fakty i plotki o kosmicznych piratach
Przemysław Liput Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Fakty i plotki literatura dziecięca
28 str. 28 min.
literatura dziecięca
Fakty i plotki
Nasza Księgarnia
2021-09-29
2021-09-29
28 min.

Okładka książki Kraków. Przewodnik dla dużych i małych Barbara Gawryluk, Przemysław Liput, Łucja Malec-Kornajew
Kraków. Przewo... Barbara Gawryluk, P...
Okładka książki Jano i Wito czytają Przemysław Liput, Wiola Wołoszyn
Jano i Wito cz... Przemysław Liput, W...
Okładka książki Jano i Wito u lekarza Przemysław Liput, Wiola Wołoszyn
Jano i Wito u ... Przemysław Liput, W...
Okładka książki Jano i Wito uczą mówić CZ. Czerwona czapka Przemysław Liput, Wiola Wołoszyn
Jano i Wito uc... Przemysław Liput, W...

Czy leci z nami kosmiczny pirat?

Dobra, przyznaję się bez bicia. Ja jej nie kocham. Tyle, że ja mam 32 lata i nie o mnie tu chodzi.
Mój syn (6 lat) oglądał sam i oglądał aż w końcu zmusił mnie do przeczytania od deski do deski. 3 razy. Pod rząd.
Po trzykrotnej lekturze mogę z pewnością stwierdzić, że książka jest naszpikowana ciekawostkami o kosmicznych piratach. Założę się, że nie znaliście ani jednej!
To, co mnie urzekło, to fabuła. To nie tylko zbitek wymyślonych faktów. Przez całą książkę przewija się wątek uprowadzonego księcia i niepewności co do losów Pirackiej Galaktyki
To, co urzekło syna to opisy jednostek pirackich (np. Srebrny Moskit - myśliwiec Hakerek z Zatoki) i ich bandery oraz nietypowe zwyczaje Alfabetanów (którzy przy ataku teleportują się na statki przeciwników i wypełniają je skarbami :D)

Ilustracje Przemka Liputa znamy z Roku w Przedszkolu oraz z Jano i Wito. Tutaj są mniejsze, ale mają ten sam klimat uśmiechu. I te same rozwiane czupryny!

Polecamy uwadze!

Ahoj! Kosmiczni piraci nadciągają!
Piraci zwykle kojarzą nam się z bezkresnymi morzami, szybkimi statkami czekającymi na ofiary i zakopywanymi gdzieś na samotnej wyspie skrzyniami pełnymi skarbów. A jacy są kosmiczni piraci? Czas na wyprawę w przestworza własnej wyobraźni, a wrota do niej mogą prowadzić przez książki. Zwłaszcza takie o piratach, kosmosie, a najlepiej dwa w jednym, czyli kosmicznych piratach otwierających nową serię „Fakty i mity”.
Przemek Liput znany jest z logopedycznej serii „Jano i Wito”, edukacyjnych książek „Opowiem, ci, mamo, co robią dorośli”, „Rok w przedszkolu”, „Ziemia do Jadzi” oraz „Znajdź mnie”. Najnowsza książka pięknie spisuje się w publikacje wydawane przez Naszą Księgarnię. Mamy tu solidne strony, świetne rysunki i całe mnóstwo szczegółów wymagających spostrzegawczości i pozwalających na ćwiczenie koncentracji. Do tego zachęcają do rozwijania wyobraźni, podróżowania do gwiazd i towarzyszenia piratom w codzienności. Dzięki temu dowiemy się, co napędza ich statki i odkryjemy wiele zadziwiających sekretów.
Po lekturze oprowadza nas robot Kompedia, który opowie o starym konflikcie między Pazernym Gubernatorem, a Baronową van Kloc. Pewnego dnia znika syn gubernatora. Podejrzanymi są piraci i zaczyna się pościg za nimi. Poznajemy zajęcia piratów, statek, poszczególne stopnie awansu. Każdy bohater robi tu coś dziwnego, śmiesznego i ćwiczy zadziwiające zręczności. Zajrzymy do okrętu, poznamy niezwykły sprzęt, dowiemy się w jaki sposób wygląda grabienie innych statków. Niektórzy z nich władają umiejętnościami iście hakerskimi, dzięki czemu wszystko dzieje się cicho i sprawnie. Po zapoznaniu z technikami działania piratów możemy zobaczyć zasoby obronne Pazernego Gubernatora oraz sposoby szybkiego naprawiania awarii. Następnie wracamy do przyglądania się podejrzanym i śledzimy, czym się żywią, jak spędzają wolny czas itd. Pod lupę wzięty jest każdy aspekt ich życia wypełnionego wieloma nowinkami technologicznymi.
Wniosek płynący z całej przygody: nie warto być pazernym, bo możemy w ten sposób stracić bliską osobę. Lepiej równo dzielić się zasobami kosmosu niż wyzyskiwać i zagarniać wszystko dla siebie. Takie przesłanie szczególnie ważne jest dla maluchów, które wszystkie zabawki w zasięgu ich wzroku traktują jak własne i nie chcą pozwolić na wykorzystanie ich w czasie wspólnej zabawy. Mamy w książce niezwykłą przygodę, budowanie otoczki, wiele informacji o zwyczajach i zachowaniach piratów, dzięki czemu młodzi czytelnicy lepiej mogą wyobrazić sobie bohaterów, zaprzyjaźnić z nimi i inspirować ich zwyczajami w czasie zabawy. Publikację z powodzeniem można wykorzystać w rozwijaniu umiejętności opowiadania.

Ahoj! Kosmiczni piraci nadciągają!

• Do biblioteki
  • DZIECI
  • Dziecięce i młodzieżowe
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
  • Do wypożyczenia
  • Przeczytane dziecku

Dodaj cytat z książki Fakty i plotki o kosmicznych piratach