Gucio się zakochuje

Okładka książki Gucio się zakochuje Aurélie Chien Chow Chine
Okładka książki Gucio się zakochuje
Aurélie Chien Chow Chine Wydawnictwo: Debit Seria: Uczucia Gucia interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
32 str. 32 min.
2021-06-23
32 min.
Bożena Sęk
uczucia emocje

Seria "Uczucia Gucia" może być wartościowym wsparciem dla przedszkolaków, które uczą się rozpoznawać własne emocje i uczucia i nad nimi panować. Może być pomocą dla rodziców, którzy nie zawsze potrafią zdefiniować jakieś emocje. Tutaj dostajemy przykłady tego, co się z danymi emocjami wiąże, jakie zachowania z nich wynikają. Ćwiczenie oddechowe na poradzenie sobie z jakimś uczuciem to całkiem ciekawy pomysł. Minimalistyczne ilustracje są ładne. Gdybym się chciała czepiać, to zwróciłam uwagę na to, że na stronie, gdzie pokazane są różne kolory grzywy Gucia odpowiadające innym emocjom jednorożec jest zły. Wolałabym by użyto słowa "rozzłoszczony", bo "zły" jest nie do końca precyzyjne, zbyt ogólne moim zdaniem.

Książka o zakochaniu się u nas jeszcze nie sprawdziła się, być może dziecko jest jeszcze na nią za młody.

Każdy z nas kiedyś był zakochany po raz pierwszy. To uczucie, którego czasem nie potrafimy nazwać. Odczuwamy pewne somatyczne objawy, ale nie do końca wiemy, dlaczego. Czasem wydaje nam się, że jesteśmy zakochani, że to już absolutnie miłość, ale mylimy ją z zauroczeniem.

To, co odczuwamy, gdy się zakochujemy jest ponad wszystko. Motyle w brzuchu chyba miał każdy z Was. Szkoda, że nie można ich mieć każdego dnia. Jest to tak przyjemne uczucie i z niczym nieporównywalne.

Poznajcie tego wspaniałego jednorożca. To bohater serii książek "Gucio", odwołującej się do świata emocji. Paleta emocji jest niezwykle szeroka. Więc i kolory jakie towarzyszą Guciowi są różnorodne. W zależności od tego jaki Gucio ma nastrój i jakie emocje odczuwa, jego grzywa zmienia barwy. Gdy czuje się najlepiej, wtedy na jego grzywie pojawiają się wszystkie kolory tęczy.

Gucio chodzi na lekcje muzyki. W lekcjach bierze udział też jego koleżanka Krystynka. Gucio zaczyna się przy niej dziwnie czuć. Nie do końca jeszcze wie, czym jest to uczucie, do tej pory go nie znał. Ale powoli, z każdym kolejnym dniem uświadamia sobie, że jest po prostu w Krystynce zakochany.

Ta króciutka książeczka z serii "Uczucia Gucia" jest tak niesamowicie piękna, że nie sposób się w niej zakochać. Szata graficzna przepełniona jest cukierkowym różem a sam Gucio na ilustracjach jest postacią tak barwną, z tyloma emocjami wypisanymi na twarzy, że będzie świetną podstawą do nazywania emocji.

Dzieci często mają problem ze zdefiniowaniem swoich emocji. Dorośli często też ich nie rozumieją. Nie do końca wiedzą, o co w danym momencie chodzi dziecku i skąd bierze podstawę ta właśnie emocja. dzięki piktogramom jakie znajdziecie w książce w szybki sposób możecie z dzieckiem określić jego nastrój. W sześciu fajnie zobrazowanych symbolami pogody obrazkach, dziecko jest w stanie powiedzieć, jak się teraz czuje.

A wracając do stanu zakochania. Miłość można odczuwać nie tylko do rówieśnika, na to zapewne jeszcze przyjdzie czas. Ale najważniejszą miłością dziecka w życiu jest miłość do rodziców. I dzięki książce "Gucio się zakochuje" dziecko nauczy się tę miłość wyrażać przez proste ćwiczenie ruchowe połączone z ćwiczeniem oddechu. To wspaniale, gdy razem z dzieckiem będziecie mogli uwolnić miłość i ją sobie przekazać.

"Gucio się zakochuje" to jedna z szesnastu książeczek z tej serii. Ta mówi o uczuciu jednorożca do koleżanki. Warto definiować swoje uczucia, a z pomocą przychodzi właśnie ta seria książeczek dla najmłodszych. Proste lecz przepiękne ilustracje z pewnością przyciągną oko nie tylko dziecka. Ta książeczka jest taka cukierkowa i tak wypełniona miłością, że pozytywnie nastraja na cały dzień.

• Przedszkole
  • Dla szkrabów
  • Żłobek
  • Interaktywne
  • 4 lata
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Gucio się zakochuje