Anioł

Lira
2021-08-09
2021-08-09
wydawnictwolira

Klasyczny kryminał. Dużo o bohaterach po tej dobrej stronie, dodatkowe wątki, ale wszystko razem nie do końca splecione. Miałam poczucie sztucznego rozcieńczania głównego pomysłu, aby zmylić czytelnika.
Ogólnie do poczytania.

Ogólnie do poczytania.

Bardzo dobry kryminał

Bardzo dobry kryminał

Kilku przemądrzałych policjantów z mocno przerośniętym ego. I gdzie ta brutalna zbrodnia ? Akcja ? A tak się dobrze zapowiadała.

Jest glowna bohaterka ktora zostala pozbawiona zycia. Wokol niej osnute sa wydarzenia ktore doskonale sa wpisane w akcje ksiazki. Grupa policjantow ktora prowadzi sledztwo, Monika Kijowska, Oskar Opala i Marcin Krawczykj jako grupa prowadzaca sledztwo sa wspaniali. Za to ich zycie prywatne szkoda gadac, jakies takie bez radosci.

Jak dla mnie książka ciekawe, autor wiedział o czym pisał, ale poszedł też na kilka tak zwanych skrótów pisarskich, co moim zdaniem ogranicza potencjalne rozbudowanie akcji o kolejne tomy. Sama historia dość wciągająca.
Polecam dla fanów kryminałów

Polecam dla fanów kryminałów

Anioł - Łukasz Jarosz

Władzę w miłości masz do momentu aż popełnisz błąd.

Jestem pozytywnie zaskoczony po przeczytaniu tej powieści. Jest to książka dobrze przygotowana, która bardzo długo pozostawia czytelnika w takim tonie niedopowiedzenia i zaskoczenia.

Książka, która zaskoczyła mnie swoją lekkością. Odchodzi od schematów przyjętych w kryminale. Troszkę tak, jakbym czytał to co stworzył Kazimierz Kyrcz .Potwierdza to styl i język, który tutaj nie jest niezwykle skomplikowany.

Jarosz bardzo uważnie skupia się na trzech głównych bohaterach - chce pokazać ich życie, chce ukazać ich emocje, tajemnice. Monika, Oskar, Marcin. Trójka, w której na pierwszy plan wysuwa się zdecydowanie ta pierwsza. Zimna suka, którą prześladują przerażające koszmary. Do szczęścia nie potrzebuje faceta, a czy miłości i bliskości? A za przyjaciela uważa papierosy. Nie ma z nią łatwo. Dobrze pokazany obraz przesłuchań.

Muszą rozwiązać z pozoru wydaje się prostą sprawę brutalnego zabójstwa młodej dziewczyny - prostytutki, dziewczyny do towarzystwa. Wkraczamy w świat "grubych ryb", jeśli tam trafisz to z automatu źle skończysz? Jak tutaj odnalazła się Oliwia?
Autor ciekawie wił kolejne nici podsuwając swoim bohaterom kolejne wątki, które zaczynają się łączyć, ale nie naprowadzają na tajemniczą śmierć Oliwii, która była w coraz ciekawszym świetle dla sprawy. Czy temu urokowi popadli sami policjanci? Tak się zastanawiam, czy Oliwię można ocenić na tą złą - zagrała tym, czy wiedziała, że zadziała, czy można jej wybaczyć, bo ewidentnie w tej drodze się pogubiła? Ja jestem w rozdarciu i na podobnych emocjach co Monika, bo podobnie myśleliśmy i podchodziliśmy do bohaterów tej historii.

Brakowało szybszego przełamania śledztwa? Umyślnie autor chciał tak zagrać, aby powieść ciekawiła, utrzymywała tempo, a na końcu mocno ukłuć, gdzie zaboli.

Anioł - Łukasz Jarosz

Władzę w miłości masz do momentu aż popełnisz błąd.

Bardzo dobrze napisana, logiczna i ciekawa. Realistyczne opisy i bohaterowie, czasami drastyczne okoliczności zabójstw, zaskakujące zakończenie. Dobrej książce nic więcej nie potrzeba. Polecam!

Na tyłach budynku kina znalezione zostają zwłoki Oliwii Wajdzik. Młodą, luksusową prostytutkę zamordowano w wyjątkowo brutalny sposób. Śledztwo prowadzi troje policjantów: Monika Kijowska, Oskar Opala i Marcin Krawczyk, którzy mimo dzielących ich różnic okazują się wyjątkowo sprawnie funkcjonującym zespołem. Czy zdołają odkryć wszystkie elementy układanki i znaleźć sprawcę zbrodni?
Zabójstwo Oliwii Wajdzik uruchamia ciąg wydarzeń i wiedzie policjantów przez sieć powiązań, które sięgają głęboko: przez tajemniczego stalkera i narkotykowych dilerów po księży, polityków oraz artystów. Podejrzanych przybywa, wątki w dochodzeniu się mnożą, a śledczy dokonują kolejnego makabrycznego odkrycia...
Jestem zdziwiona, że tak cicho w internetach o tej książce, bo jest zdumiewająco dobra. Kolejny raz przekonuję się, że czasem dużo huku bywa o nic i tak zwane bestsellery są g*no warte, a wartościowe pozycje są niezauważane. Oliwia Wajdzik - luksusowa call girl, której czas słono kosztuje. Wśród jej klientów byli politycy, kościelni hierarchowie, malarze, pisarze i mafiozi. Ktoś niemal odciął jej głowę, a policyjne trio bada sprawę, wyciągając na jaw co raz to nowe brudy. Sporo tu wątków sensacyjnych: mafia, narkotyki, prostytucja...ale zgrało się to czysto i profesjonalnie z głównym tematem kryminalnym. Pod względem technicznym książka napisana poprawnie; widać, że autor ma dobry warsztat i duży potencjał. Napięcie budowane jest od początku i utrzymywane na stabilnym poziomie aż do końca. A samo zakończenie dość dramatyczne. Reasumując: warto przeczytać.
Ocena: 7/10

Przemyślana, wartka akcja, świetnie wykreowane postaci, do tego pełen realizm w opisie zbrodni (dość makabryczne, więc odradzam wrażliwym) - książka wręcz idealna dla miłośników gatunku. Dawno mi się tak dobrze nie czytało kryminału.

Jestem okładkową sroką. Widzę okładkę która przyciąga i wiem że muszę tę książkę przeczytać. Bo jest fenomenalna. Tego nie da się ukryć. Rzadko w takiej sytuacji czytam opis.
Jednak z gatunkiem trafiłam.

Niestety zbyt wiele nie napiszę ponieważ nie jest to nic nowego czego byśmy już nie czytali. Takich książek na półkach mamy sporo jeśli oczywiście jesteś fanem kryminałów. Fabuła znana, ale jednak wykreowanie bohaterów jest bardzo dobre. Wciągnęła mnie bo prawie do samego końca nie wiedziałam kto jest winny. Niesamowicie podkręcone emocje i akcja i te grono podejrzanych że można się było pogubić i już niczego nie byliśmy pewni.
Nie jestem pewna, ale czuję że to jest debiut, i myślę że w każdej następnej książce autor nas zaskoczy, bo ja czuję tutaj bardzo dobre pióro kryminału i chętnie sięgnę po kolejną książkę autora. Do tego ta ciekawa intryga z klerem dodała zaciekawienia i całościowo wyszło to na prawdę dobrze.

Jednak z gatunkiem trafiłam.

Młoda dziewczyna odkrywa zwłoki kobiety, okazuje się że jest ona bardzo młodą prostytutką. Policja zaczyna śledztwo a podejrzanych o zamordowanie jest bardzo wielu....

• W planach ebook
  • Kryminał