Van Dijk. Holenderska skała

Okładka książki Van Dijk. Holenderska skała Yvette Żółtowska-Darska
Okładka książki Van Dijk. Holenderska skała
Yvette Żółtowska-Darska Wydawnictwo: Sine Qua Non Seria: Wydarzyło się naprawdę literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydarzyło się naprawdę
Van Dijk. Holenderska skała
Sine Qua Non
2021-06-16
2021-06-16
wydarzyło się naprawdę książki dla dzieci biografiepiłkarskie książki sportowe

Okładka książki Cristiano Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce Jacek Sarzało, Yvette Żółtowska-Darska
Cristiano Rona... Jacek Sarzało, Yvet...
Okładka książki Haaland. Norweski terminator Jacek Sarzało, Yvette Żółtowska-Darska
Haaland. Norwe... Jacek Sarzało, Yvet...
Okładka książki Ronaldo. Po prostu fenomen. Jacek Sarzało, Yvette Żółtowska-Darska
Ronaldo. Po pr... Jacek Sarzało, Yvet...

Czy przeczytałbym książkę jeszcze raz? Tak. Czy poleciłbym książkę innym sportowcom? Zdecydowanie tak. Jedna z pierwszych książek z serii Wydarzyło się naprawdę bardzo ciekawie i konkretnie opisuje historię holenderskiego obrońcy, pokazując nie tylko co działo się na murawie, ale również w życiu prywatnym Virgila van Dijka. Dodatkowo w książce znajdziesz wiele ciekawych faktów o klubie Liverpool F.C. oraz poznasz bliżej historię reprezentacji Holandii. A wszystko zawarte zostało na 160 stronach, które śmiało można pochłonąć w jedno popołudnie. Polecam, wartościowa pozycja!!!

Książka „Van Dijk. Holenderska skała” to ostatnia z trzech książek autorstwa Yvette Żółtowskiej-Darskiej, po którą sięgnęłam w związku z odbywającymi się Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Katarze. Pomimo tego, że ta książka zakwalifikowana jest jako literatura dziecięca to dla mnie przede wszystkim jest bardzo rzeczowo napisano. Krótko i na temat bez zbędnego lania wody.

Van Dijk nazywany jest holenderską skałą. Muszę przyznać, że chyba do tej pory nie miałam okazji słyszeć o tym piłkarzu. Jednak teraz przy każdym meczy na mundialu, gdzie gra Holandia od razu sprawdzam czy gra Van Dijk. O tyle o ile Mbappé czy Ronaldinho to piłkarze nastawieni na strzelanie bramek tak Van Dijk występuje na pozycji obrońcy. Wicie jak Van Dijk jest dobrym w tym co robi? Potwierdzeniem tego niech będzie to, że jest piłkarzem, którego przez półtora roku nikt nie był wstanie przedryblować.

Jeśli zapytacie Wojtka o ulubionego autora książek to bez wahania wykrzyknie: Yvette Żółtowska-Darska. I chyba nikt nie ma wątpliwości dlaczego. Po prostu pani Żółtowska-Darska pisze DOKŁADNIE to, co Wojtek chciałby czytać, a do tego robi to świetnie. Na blogu znajdziecie wpisy zaledwie o dwóch książkach (Ronaldo i Kubica),ale możecie uwierzyć mi na słowo - mamy w domu wszystkie, a do tego są one wielokrotnie czytane. A teraz autorka, we współpracy z Jackiem Sarzało, przychodzi z nową serią wydawniczą - Wydarzyło się naprawdę - i dwoma pierwszymi tytułami: Van Dijk i Mbappe.

Nowe książki poświęcone są topowym piłkarzom, którzy nie są może tak utytułowani jak Ronaldo czy Messi, ale należą do topowych zawodników swoich lig i reprezentacji. Ich nazwiska są znane fanom piłki, także tym młodszym, i to właśnie dla nich przeznaczone są książki.

Co mogę powiedzieć więcej o książkach ponad to, że Wojtek jest zachwycony? Że to świetna propozycja dla wszystkich małoletnich fanów piłki nożnej. Napisana z lekkością, nasycona ciekawymi informacjami, a przede wszystkim wartościowa. W obu książkach autorzy wyciągają z osobistych historii swoich bohaterów to, co może stać się inspiracją dla młodych czytelników. Pokazują, jak ważne jest przełamywanie słabości, nauka, wytrwałe dążenie do celu. Punktują, z jakimi trudnościami musieli się mierzyć w dzieciństwie czy początkach kariery. A wszystko to w sposób subtelny, bez topornego dydaktyzmu, przy wciągającej, pełnej ciekawostek narracji.

W przeciwieństwie do poprzedniej serii autorki książki mają mniejszy format, ale przez to są poręczniejsze chociażby w podróży. Spokojnie można wrzucić je do plecaka i zabrać na wakacje. Tekst przeplatany jest czarno-białymi grafikami, ale też do każdej dołączona jest kolorowa wkładka zdjęciowa opatrzona tekstowym komentarzem.

Obie książki to świetna propozycja dla małych piłkarzy, którzy mogą się czegoś nauczyć od swoich idoli, oraz dla małych kibiców, którzy poznają biografie znanych i cenionych zawodników. Wojtek połknął je co prawda na raz, ale też nie raz do nich wróci, zanim... pojawią się kolejne pozycje.

Historia chłopaka takiego, jak każdy człowiek, nawet ten obok nas, wydający się zwykły, mogłaby spotkać. Ogromne marzenia i jeszcze więcej pracy po to by w końcu osiągnąć sukces. Czytało się świetnie!

Viette Żółtowska Darska tovnajlepsza pisarka biografi
Polecam

Viette Żółtowska Darska tovnajlepsza pisarka biografi
Polecam

Jak ona to robi! Po raz kolejny autorka zabrała mnie w sportowa podróż. Mnie, Typową Żonę, która nie lubi za bardzo piłki nożnej, bo często przegrywa z nią walkę o uwagę Męża! I to jaką podróż... Bezboleśnie przebrnęłam przez historię reprezentacji Holandii, dowiedziałam się jak powołano rozgrywki Ligi Narodów w sezonie 2018/2019, poznałam, czym jest wysoki pressing, a także pułapka ofsajdowa, która nie pozwala przeciwnikom podać piłki bez zaliczenia spalonego. Tak pisać i przekazywać wiedzę może tylko osoba z pasją. Polecam - kupcie dzieciom, podsuńcie Żonom!

Podczas lektury tej książki można poznać wiele ciekawostek dotyczących Van Dijka, które zainteresują jego fanów. Zdecydowanie ciekawa historia piłkarza, który zrobił wielką karierę w świecie piłki i co ważne reprezentował jeden z moich ukochanych krajów.
Zdecydowanie polecam miłośnikom piłki, jak i samego Van Dijka.

Zdecydowanie polecam miłośnikom piłki, jak i samego Van Dijka.

Wydawnictwo SQN oddało w ręce czytelników bardzo udaną serię książek dziecięco-młodzieżowych. Szczególnie spodoba się młodym fanom piłki nożnej. W książce znajdują się zdjęcia i rysunki przedstawiające tutyłowego piłkarza. Opisana historia jest bardzo ciekawa. Poznajemy młode lata Van Dijka , jego ciężką pracę, dzięki której spełnił marzenia. Może być wzorem dla wielu chłopców. Książka sprawdzi się jako prezent, jej cena jest przystępna. Polecam.

Jeszcze nie czytałam tej pozycji, widzę jednak całą masę super opinii. Bardzo mnie kusi, aby ją zamówić. Polecacie?

Po książki o tej tematyce sięgam bardzo rzadko. Przy okazji Euro 2020 postanowiłam to zmienić. Dzięki tej książce możemy poznać życie "od kuchni" utalentowanego piłkarza :)

• SQN
  • Przeczytane 2021