Kocie ścieżki. Japonia

Okładka książki Kocie ścieżki. Japonia Jolanta Jaworska
Okładka książki Kocie ścieżki. Japonia
Jolanta Jaworska Wydawnictwo: Mamania Cykl: Kocie ścieżki (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kocie ścieżki (tom 1)
Mamania
2021-06-30
2021-06-30

Kotaru zabierze nas w podróż po kraju Kwitnącej Wiśni. Wraz z nim zajrzymy do świątyń, na festiwale oraz do domów zarówno dawnych jak i współczesnych Japończyków. Z tej niewielkiej książeczki dowiemy się sporo podstawowych informacji o tym jak wyglądają wierzenia, geografia i kultura Japonii. Choć niepozorna pod względem wielkości zawiera w sobie sporo ciekawostek opatrzonych ślicznymi ilustracjami. Całość napisana jest w bardzo przystępny sposób, idealnie by zaciekawić młodszego czytelnika, a starszemu zapewnić pigułkę wiedzy.

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Zacznę od podsumowania: najlepszy przewodnik jaki czytałam.
Skierowany dla dzieci, a dzięki niemu dowiedziałam się kilku ciekawostek jak i informacji, które naprowadziły mnie na bardziej szczegółowe poszukiwania w internecie oraz nowe odkrycia. Przedstawione ilustracje są urocze – w końcu na każdej jest nasz kotek przewodnik. Oprowadza nas spacerowym tempem od świątyń, kończąc na kocich kawiarniach i zapoznając z podstawowymi japońskimi wyrażeniami.
Dla zainteresowanych Japonią pozycja jest znakomitym startem niezależnie od wieku, natomiast jeśli chcecie po prostu zapoznać dzieci z inną kulturą będzie to idealny prezent.
Wydanie jest bardzo ładne i dobrze prezentuje się na półce.

Zacznę od podsumowania: najlepszy przewodnik jaki czytałam.

Bardzo sympatyczna, ślicznie zilustrowana pozycja która w prostych ale treściwych słowach przybliża czytelnikowi Japonię - jej zwyczaje, garść wiedzy o historii, sporo ciekawostek o kulturze i kuchni czy o sprawach z zachodniego punktu widzenia nietypowych. Miło spędziłam czas, chętnie pokażę tę książkę mojemu dziecku i równie chętnie sięgnę po część drugą.

Bardzo fajna książka, dla osób ciekawych świata.

Bardzo fajna książka, dla osób ciekawych świata.

Ta książeczka skradła moje serce.
Jest napisana takim stylem, żeby młody Czytelnik zrozumiał treść, a przy tym autorka nie traktuje go protekcjonalnie. Brawo!
Najmłodsi odkryją tutaj ciekawostki na temat Kraju Kwitnącej Wiśni oraz przydatne, podstawowe zwroty. Jest to ciekawa baza do budowania zainteresowania Japonią.
Wydanie jest przepiękne. Twarda oprawa, ilustracje i śliski papier sprawiają, że czytanie tej książeczki to przyjemność.

Ta książeczka skradła moje serce.
Wydanie jest przepiękne. Twarda oprawa, ilustracje i...

Lubię ładne wydane książki podróżnicze, które są pełne ciekawostek… napewno pisanie ich jest sporym wyzwaniem, a co dopiero tych skierowanych do młodszych odbiorców!

W tej pozycji zostajemy zabrani do Kraju Kwitnącej Wiśni, aby poznać tamtejsze zwyczaje i obyczaje.
Przybliżona zostaje nam również architektura Japonii, odrobina jej historii, a co wytrwalsi chętni będą się mogli nauczyć kilku japońskich słówek!
Podczas trwania tej przygody naszym przewodnikiem jest uroczy kotek Kotaru! 🐈😍

Bawiłam się znakomicie podczas lektury tej książki. Cudowne ilustracje, przysłowiowa "wiedza w pigułce" oraz lekki styl autorki nie pozwalają mi ocenić kociej podróży inaczej niż 9/10

Nie mogę się już doczekać przeczytania kolejnej książki z tej serii! Tym razem o Skandynawii i Finlandii ❤️

Czy w Waszych marzeniach przewija się takie o dalekich podróżach i odkrywaniu świata❓️Chyba każdy chciałby choć raz wyjechać w odległe miejsce, aby poznać jego specyfikę i rozkoszować się pięknymi widokami. 🏖 Co powiecie na Japonię, 🎎 do której, wraz z uroczym kotkiem Kotaru, 🐈 chcę Was dzisiaj zabrać❓️😊

Za sprawą książki 📚 "Kocie ścieżki. Japonia" Jolanty Jaworskiej przenosimy się do Kraju Kwitnącej Wiśni, a naszym przewodnikiem jest przeuroczy miejscowy kociak. ❤️ Razem z nim zwiedzamy zakamarki Japonii, poznajemy starożytną i współczesną historię tego kraju, 🧐 a także dowiadujemy się sporo o zwyczajach mieszkańców. 🎎 Kocimi ścieżkami udajemy się w miejsca, w których odkrywamy kulinarne japońskie przysmaki, 🥡 a w trakcie delektowania się tymi specjałami zaspakajamy też głód naszych oczu, obserwując otaczającą nas, wyjątkową architekturę. 😍 A gdy wrażeń jeszcze nam mało, Kotaru ma w zanadrzu mnóstwo ciekawostek dotyczących tego kraju. Jeśli będziemy chętni, kociak spróbuje też nauczyć nas kilku japońskich słówek. 😯 Czyż to nie brzmi, jak wycieczka idealna❓️Dla mnie tak❗️😊

Podczas lektury "Kocich ścieżek" bawiłam się znakomicie, choć, nie ukrywajmy, 😉 ta pozycja przeznaczona jest głównie dla młodszego czytelnika. Nie przeszkadzało mi to jednak i z wielką radochą, razem z cudnym kotkiem, eksplorowałam Japonię. 😃 Wprawdzie sama nie dowiedziałam się z tej książki czegoś, czego bym wcześniej nie wiedziała, 🤷‍♀️ ale biorąc pod uwagę młodszych odbiorców, którym ta lektura jest dedykowana, uważam, że dla nich to znakomity sposób na naukę. 👍 I to najlepszy, jaki może być, bo przez zabawę❗️☺️

Dzięki przepięknym, klimatycznym ilustracjom, 🥰 lekkiemu i przyjemnemu stylowi pisania autorki oraz sporej dawce wiedzy podanej w przystępny sposób, 📖 młody człowiek jest w stanie z łatwością przyswoić sobie mnóstwo informacji. 😊 Książkę gorąco polecam przede wszystkim dzieciaczkom, a także miłośnikom Japonii oraz fanom kotów❗️😊

Za sprawą książki 📚 "Kocie ścieżki. Japonia" Jolanty Jaworskiej...

Książka prowadzi czytelnika przez ciekawe miejsca i zakamarki Japonii. W bardzo ciekawy sposób opisuje historię, zwyczaje, architekturę i mieszkańców dalekiego kraju. Czyta się ją lekko i przyjemnie, a czytając mamy wrażenie podróży. Polecam nie tylko małym, ale i dużym czytelnikom.

Nie znałam wcześniej tej serii książek. Książkę dostaliśmy w prezencie. Po tytule wnioskowałam, że książka będzie skupiać się na kotach na przestrzeni wieków w Japonii. Ale tak nie jest. Książka skierowana bardziej do małych czytelników, w której kotek oprowadza po kraju kwitnącej wiśni. Opowie o wszystkim z czego znana jest Japonia.
Nie jest to książka dla osób interesujących się Japonią od dawna. Ciężko będzie znaleźć tu coś czego już nie wiedzą.
Ogólnie dzięki kociemu dodatkowi książka jest urocza, ładnie ilustrowana i na pewno spodoba się dzieciom :) Czytało się bardzo przyjemnie.

Nie jest to książka dla osób...

• Dla dzieci
  • Japonia