All That Really Matters

Okładka książki All That Really Matters Nicole Deese
Okładka książki All That Really Matters
Nicole Deese Wydawnictwo: Bethany House Publishers literatura obyczajowa, romans
All That Really Matters
Bethany House Publishers
2021-04-06
2021-04-06
powieści obyczajowe romans romans chrześcijański beletrystyka chrześcijańska powieść chrześcijańska

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Molly od wielu lat poświęca cały swój czas na prowadzenie konta modowego. Miłość do mody zaszczepiła w niej ukochana babcia i choć jej najbliżsi nie rozumieją tej fascynacji, Molly spełnia się w tej dziedzinie. Choć zawód influencerka nie zawsze spotyka się z dobrym odbiorem społeczeństwa, to ona czerpie mnóstwo radości i energii z prowadzenia swojego profilu i interakcji z fanami. Jednak to jedno z tych zajęć, w których nie można się zatrzymać – trzeba przeć do przodu, zdobywać kolejnych obserwatorów i rozszerzać swoje zasięgi. Molly ma na to wielką szansę i jawi się to niczym spełnienie marzeń. Z chłopakiem managerem i asystentką, którą uznaje za przyjaciółkę powinno być to banalnie proste, prawda?

Silas to mężczyzna skryty, nieco autorytatywny, nad wyraz poważny. Pomimo młodego wieku twardo stąpa po ziemi, a życie traktuje, aż nazbyt zasadniczo. „Most”, fundacja, którą założył, jest jego całym życiem i oddał jej serce oraz prywatny czas. Doskonale wie jak trudno niektórym dzieciom o dobry start w dorosłość i stara się jak może im pomóc, a wszelkie porażki na tym polu traktuje wręcz personalnie. Nie jest to człowiek żyjący show-biznesem, nie budzi w nim zainteresowania świat mediów społecznościowych, a ludzi związanych z tym fachem ocenia nieco z góry. Trudno, więc sobie wyobrazić, by znalazł wspólny język z kimś, takim jak Molly.

„Iluzja” to książka, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Nie jest to bowiem typowy romans, z jakim często mamy do czynienia, wręcz przeciwnie – to bardzo mądra, wręcz nieco uduchowiona książka, o odnajdywaniu siebie i zauważaniu, co tak naprawdę w życiu jest ważne. Przede wszystkim porusza temat dzieci o trudnej przeszłości, których przyszłość jawi się podobnie, z uwagi na brak jakiejkolwiek pomocnej dłoni, ale i przystosowania do życia na tyle, by cokolwiek osiągnąć. To powieść o ludziach zagubionych i potrzebujących pomocy, którym los rozdał niezwykle nieprzyjemne karty, a ich doświadczenia przygniotłyby ciężarem niejednego człowieka. Historie dzieciaków będących pod opieką „Mostu” chwytają za serce, ale i stanowią idealny przykład tego, jak wiele może zdziałać ludzka, bezinteresowna dobroć. Oczywiście to także opowieść głównych bohaterów, którzy na pozór wiodą szczęśliwe życie, lecz w rzeczywistości borykają się z poszukiwaniem własnej drogi. Zestawieni na zasadzie zupełnych przeciwieństw Molly i Silas mają do odebrania jedne z najważniejszych nauk w życiu, by dostrzec, że nie warto oceniać innych pochopnie, że drugie szanse są możliwe i warto je zaimplementować w życie, że gra pozorów nie zastąpi prawdziwego człowieka i szczęścia, jakie może ze sobą nieść kontakt z innymi ludźmi, ale i wspieranie ich, że rzeczywistość może czasem przygniatać swoim ciężarem, ale i tak jest w stu procentach lepsza, aniżeli funkcjonowanie w bańce iluzji. To wartościowa i niosąca ważny przekaz książka, po którą naprawdę warto sięgnąć.

Znana blogerka modowa Molly, mająca rzesze fanów w mediach społecznościowych, marzy o poprowadzeniu nowego programu telewizyjnego. Menadżer, a jednocześnie chłopak Molly - Ethan namawia ją , aby nabyła doświadczenia w pracy z trudną młodzieżą, ponieważ liczy na to, że dzięki temu wzrosną jej szanse na zostanie gospodynią nowego show.Tym sposobem Molly trafia do domu dla młodzieży "Most", którym nadzoruje Silas Whitaker.
Silas nie do końca jest przekonany co do osoby Molly, a świat mediów społecznościowych jest nieco sprzeczny z jego poglądami.
Jak wolontariat wpłynie na znaną influencerkę?
Czy pewne stereotypy da się złamać? I czego tak naprawdę dotyczy tytułowa Iluzja?
Zachęcam Was do przeczytania książki.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona Iluzją. Już na samym wstępie autorce udało się zdobyć moje zainteresowanie dalszymi losami głównej bohaterki. Książkę- pomimo że do najcieńszych nie należy- czyta się zaskakująco szybko. Jednak na największy plus zasługuje fabuła ❤️ Poruszony w książce temat młodzieży z trudną przeszłością bardzo mi się spodobał i nie ukrywam, że ich losy nie raz chwyciły mnie za serce. Nicole Deese w ciekawy sposób przedstawia swiat mediów społecznościowych oraz pokazuje jak postrzegają je różne osoby.

W powieści poznajemy młodą, piękną i ambitną blogerkę modową - Molly, która ma w życiu wszystko... sławę, pieniądze, chłopaka... ale czy, aby na pewno jest to “wszystko”? Pewnego dnia jej chłopak menager chce, żeby wzięła ona udział w castingu na gospodynię programu telewizyjnego. Aby się do tego przygotować, zgłasza się na wolontariat do ośrodka dla młodych dorosłych, którzy opuścili rodziny zastępcze. Tam poznaje surowego dyrektora placówki - Silasa, który nie jest zadowolony jej udziałem w projekcie, jednak niechętnie się zgadza. Od tej pory w ich życiu już nic nie będzie takie samo. Czy wszystko czym otaczała się Molly okaże się złudzeniem, iluzją nie mającą znaczenia? Czy Silas zmieni swoje nastawienie i otworzy swoje zranione serce?

Ahh... co by tu napisać... pod jednym z postów wydawnictwa Dreams stwierdziłam, że boję się pisania tej recenzji, bo nie wiem czy będę potrafiła wyrazić wszystkie emocje... i podtrzymuję ten komentarz 😄 Nadal tego nie wiem...

Ta książka jest po prostu wspaniała, bo pokazuje niezwykle ważne wartości i problemy, o których powinniśmy pamiętać i o nich mówić...

Molly to kobieta, której w życiu niczego nie brakuje... a przynajmniej tak jej się wydaje. Dla wielu osób świat mediów społecznościowych jest miejscem wyjątkowym, idealnym, a sława z nim związana jest życiowym celem wielu młodych osób... tak też było w przypadku Molly. Wydawała się ona wpatrzoną w siebie influencerką, która robi wszystko co jej każą i nie potrafi się sprzeciwić 😕 Tak było w jej wyidealizowanym świecie, co jednak wydarzyło się kiedy ten świat mogła zestawić z realnymi problemami zwykłych ludzi? Tego Wam nie powiem, bo koniecznie musicie sięgnąć po tę powieść 😉

Silas natomiast nigdy nie miał idealnego życia... od zawsze musiał zmagać się ze wszystkim i poznał świat od tej najgorszej strony. To z pewnością był powód jego surowego podejścia do blogerki, która w jego odczuciu nie mogła wiedzieć czym są prawdziwe problemy. On odznaczał się ogromnym sercem, wrażliwością i odwagą, której można mu pozazdrościć. Mogę bez wątpienia uznać, że ten bohater wpada u mnie do koszyczka ulubionych męskich postaci, którym można zarzucić jedno... że nie istnieją w rzeczywistości 😡

Nicole Deese porusza w powieści wiele bardzo ważnych wątków, takich jak problemy młodych osób, które opuszczają domy dziecka i rodziny zastępcze, wybaczenie, przyjaźń, a także to, do czego prowadzi zaborczość. Ale to tylko niektóre z ważnych kwestii. Niejednokrotnie wzruszenie ścisnęło mi gardło 😢

Ta książka pozostanie ze mną na długo, dlatego nie mogę zrobić nic innego jak tylko gorąco zachęcić Was do przeczytania “Iluzji”, która mam nadzieję, wywoła w Was tak ogromne emocje, jak we mnie ❤️

Wielkie gratulacje dla autorki za stworzenie tak wspaniałej historii 👏

Ogromnie dziękuję wydawnictwu Dreams za zaufanie i danie mi możliwości objęcia patronatem tą niesamowitą powieść ❤️

"Całe twoje życie to jedna wielka bajka, tylko jeszcze gorsza niż zwykła. Bardziej żałosna".

"Iluzja" to niezwykle poruszająca historia o zjawiskach towarzyszących funkcjonowaniu w mediach społecznościowych. Autorka obnaża prawdę o działaniu w sieci influencerów, blogerów i celebrytów, którzy zatracają się czasami w wirtualnym świecie i dla podniesienia statystyk ukazują wyidealizowany obraz daleki od rzeczywistości.

Siła oddziaływania social mediów na młodych ludzi jest ogromna. Molly McKenzie popularna blogerka modowa błyskawicznie rozwija karierę. Ma urodę, ciekawą osobowość, pieniądze i tysiące obserwujących. Skupiona na perfekcyjnym przekazie jest nastawiona na osiąganie spektakularnych sukcesów. Żyje jednak jak w szklanej bańce, z dala od realnych problemów młodych ludzi.

Chcąc podnieść popularność swojego profilu podejmuje pracę wolontariuszki w fundacji "Most" zajmującej się trudną młodzieżą. Zetknięcie się z młodymi ludźmi doświadczonymi przez los, szukającymi własnej tożsamości i akceptacji powoduje, że szklana bańka Molly pęka. Zaczyna dostrzegać rysy na swym wygładzonym przez filtry Instagrama życiu, odczuwa pustkę i samotność.

Wykorzystuje popularność do niesienia pomocy innym i angażuje się w organizację zbiórki pieniędzy na rzecz ośrodka. Przy okazji doświadcza wachlarza uczuć, jakich się nie spodziewała. Dostrzega prawdziwe życie i chce w nim uczestniczyć, a świat mediów, który wykreował ją na gwiazdę, wydaje się pusty, mało wartościowy, pełen obłudy i iluzji.
Niezwykła duchowa przemiana Molly, trudne i subtelnie ukazane uczucie do Silasa Whittakera, dyrektora fundacji, empatia i zaangażowanie w projekt wyzwalają wiele ciepłych uczuć i sympatii do bohaterki i sprawiają, że kibicujemy jej poczynaniom.

"Iluzja" to powieść ciekawa, dająca do myślenia i skłaniająca do refleksji. Nasuwa się pytanie: Na ile życie pokazywane w Internecie jest prawdą, a na ile wykreowaną na potrzeby podniesienia oglądalności iluzją?

„To chyba idealna pora na cud.”

Nie pamiętam, kiedy ostatnio czytałam tak świetną obyczajówkę. „Iluzja” to bez wątpienia książka, która w swojej historii ma drugie dno, ale myślę, że tutaj jest ich nawet kilka.

Molly McKenzie jest znaną blogerką modową, a swoim zabawnym i błyskotliwym podejściem do tego, co robi i kocha, przyciąga mnóstwo obserwujących. Gdy jej menedżer, który jednocześnie jest jej chłopakiem, informuje ją, że ma szansę na zostanie gospodynią telewizyjnego programu na temat kreowania wizerunku, jej największe marzenia są na wyciągnięcie ręki. Jednak dziewczyna musi zdobyć doświadczenie w pracy z młodzieżą, dlatego czym prędzej musi znaleźć jakąś lokalną fundację. Wybór pada na „Most”, gdzie trafiają młodzi dorośli z rodzin zastępczych, którzy, mimo że osiągnęli już pełnoletność, nadal walczący z traumami i demonami przeszłości, potrzebują pomocy w odnalezieniu się w życiu, na które kompletnie nie byli przygotowani.
Sam Whittaker początkowo nie chce, by do jego projektu dołączył ktoś, kto nie ma pojęcia o działaniach na rzecz potrzebujących, ale kiedy dostrzega, że Molly się stara, zgadza się.
Oboje na co dzień żyją w dwóch odrębnych światach, w których pozornie panują całkiem inne wartości. Takie zderzenie sprawi, że oboje będą musieli się zastanowić nad tym, czym kierowali się dotychczas w życiu. A Molly będzie musiała zadać sobie ważne pytanie, czy jej życie nie było tak naprawdę tylko iluzją?

Szczerze? Wiedziałam, że to może być jedna z tych książek, których nie czytam na co dzień, ale nie spodziewałam się takiej książki.
Myślałam, że to będzie jedna z tych książek, w których każdy z bohaterów na końcu przechodzi zmianę, zdając sobie sprawę, że czegoś mu brakuje, a jego życie było namiastką prawdziwego — szczególnie jeśli chodzi o Molly. Tak było, ale to, co autorka zafundowała po drodze, przerosło moje wszystkie oczekiwania.
Głowni bohaterowie są kompletnie różni od siebie. Ona jest zabawna, entuzjastyczna, błyskotliwa, elegancka i umiejąca zachęcić do siebie innych. Natomiast Silas jest honorowy, uczciwy i bardzo rzetelny, czasem mało elastyczny. Naturalny spokój i niesamowita kontrola to określenia, które idealnie do niego pasują.
Ich relacja rozwijała się swoim tempem. Powoli i subtelnie. Jednak tutaj wcale nie chodziło o nich, a o ich podopiecznych. „Most” to jedno z niewielu miejsc, gdzie młodzi dostawali szansę na lepsze jutro. To dom, gdzie pomagano, wspierano i kochano. To właśnie tutaj trafiali specjaliści w sztuce przetrwania, którzy dalej walczyli, którzy dostawali nadzieję i pomoc na zaczęcie nowego życia.
Bez dwóch zdań autorka podjęła się trudnego tematu i całkiem dobrze jej to wyszło. Oprócz tego „Iluzja” ukazuje częściowo życie influancera od kuchni i całą pewnością nie wygląda to tak kolorowo, jakby mogł się o zdawać. Dodatkowo mamy tutaj motyw wiary i religii, który w połączeniu z całością sprawia, że książka jest poruszająca, wzbudzająca emocje, które nakłaniają do refleksji na temat naszych życiowych priorytetów.

Polecam wam tę książkę z całego serca.

„To chyba idealna pora na cud.”

"Czasami każdy boi się powiedzieć prawdę – nawet jeśli dotyczy tego, co nas dręczy w środku."

Molly to profesjonalistka w swym fachu. Jako blogerka modowa ma dużo fanów i pieniędzy. Jej menadżer proponuje jej udział w castingu na prowadzącą program dotyczący kreowania wizerunku. Dziewczyna jednak, żeby nabrać trochę doświadczenia z młodzieżą, zapisuje się na wolontariat do pewnej fundacji.

Silas to postać, której przeszkadza tam postać Molly. Najbardziej to, że dziewczyna nie robi tego by faktycznie pomagać ale dla kariery.

Jednak ta dwójka dopiero się przekona, jak bardzo obydwoje się mylili. Każde z nich zobaczy, jak źle postrzegali świat.

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

Postać Molly jest bardzo interesująca. Z jednej strony sława, bycie influencerką i fani. Z drugiej zaś totalnie zagubiona osoba, która o wielu rzeczach nie ma pojęcia przez to, że skupiała się tylko na karierze. Mimo, że osiągnęła tak wiele i była na przysłowiowym świeczniku to nie czuła się szczęśliwa. Autorka zwróciła uwagę na to, jakim oszustwem jest świat influencerów i całe social media. Jak łatwo można komuś pokazać tylko to, co chce się pokazać, a cała faktyczna prawda zostaje ukryta.

Widzimy jednak zmianę jaka zachodzi w tej 27-letniej bohaterce. Zaczyna widzieć inne rzeczy, problemy i troski zwykłego świata. Zaczyna rozumieć, że wcale nie chce pracować swoją urodą i pragnie czegoś więcej. W końcu zaczyna wykorzystywać swoje social media do czynienia dobra.

Autorka w ciekawy sposób ukazała social media. Widzimy wyraźnie, że jest to narzędzie, które może posłużyć jako coś dobrego, jak i złego. Wszystko zależy od tego, jak go użyjemy.

To bardzo wartościowa książka, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Myślę, że każdy powinien ją przeczytać i otworzyć trochę swój umysł. A czy ty akceptujesz siebie takim jakim jesteś? A może lubisz tylko osobę, którą pokazujesz w social mediach? Zastanów się nad tym dobrze.

🌸 "Iluzja" to piękna książka młodzieżowa, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Opowiada ona o Molly która jest popularną modową influencerką. Jej chłopak i menedżer w jednym podrzuca jej pomysł, aby udzieliła się charytatywnie, ponieważ może to przynieść ogromne zyski w jej karierze.

🌸 Miejsce, do którego zgłosiła się Molly, prowadzone jest przez Silasa - znajomego jej brata. Jest to miejsce, gdzie pomaga się młodzieży, która ukończyła 18 rok życia, wejść w dorosłość i usamodzielnić się. Silas nie jest zachwycony obecnością Molly, ponieważ początkowo mają zupełnie inne spojrzenie na świat i zupełnie czego innego oczekują od tego miejsca. Mimo to znajdują wspólny język.

🌸 "Iluzja" to książka, która bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie wartościami jakie są tutaj ukazane. Molly przechodzi tutaj prawdziwą wewnętrzną przemianę. Możemy obserwować jak w trudnej sytuacji, trzyma się wewnętrznych przekonań, które pozwalają jej żyć w zgodzie ze sobą. Zaczyna działać i pomagać, ponieważ tego pragnie, dostarcza jej to mnóstwo radości i czuje się prawdziwie spełniona. Silas także przechodzi wiele przemian, które również mają ogromny związek z Molly. Otwiera się na pomysły, akceptuje pewne odstępstwa i czerpie radość.

🌸 Fundacja, czyli miejsce w którym rozgrywa się większość akcji została bardzo dobrze opisana i dopracowana. Jest to cudowne miejsce, pełne wsparcia i empatii, gdzie każdy zaczyna odkrywać siebie na nowo.

🌸 Książkę czytało mi się naprawdę dobrze, jest to jedna z bardziej wartościowych pozycji, które szczerze każdemu polecam. Wątek romantyczny tutaj występuje i jest poprowadzony w bardzo naturalny sposób. A o książce na pewno tak szybko nie zapomnę 💗

Molly McKenzie jest profesjonalną blogerką modową. Ma szanse wziąść udział jako gospodynia w programie telewizyjnym. Aby zdobyć doświadczenie Molly ubiega się o wolontariat w fundacji.
Silas który prowadzi fundację nie jest zadowolony że do jego programu chce dołączyć blogerka.

Książka od samego początku przyciągła moją uwagę swoją delikatną i piękną okładką. W środku znalazła się cudowna historia którą pokochałam.
Życiem Molly kierowali inni, szczególnie jej chłopak a równocześnie menadżer Ethan. Ale od kiedy Molly zaczeła uczestniczyć w pomocy innym i zaangażowała się w fundację, widać jak zaczeła się zmieniać i postrzegać wszystko na nowo.
Silas również zaczyna patrzeć na wszystko inaczej i jak pomylił się w stosunku do Molly.
Książka pokazuj jak ważna jest pomoc innym, że czasami nie dostrzegamy tego co się dzieje między nami. Warto zwrócić uwagę na własne życie.
W histori jest dużo wiary, przyjaźni, miłości i po prostu skłania do przemyśleń

TYTUŁ: Iluzja
AUTOR: Nicole Deese
WYDAWNICTWO: Dreams
DATA PREMIERY: 11.10.2022
MOJA OCENA:⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️/10.

Ostatnio miałam okazje przeczytać książkę, pt. "Iluzja", autorstwa Nicole Deese. Powieść wydana nakładem wydawnictwa Dreams, które było uprzejme podarować mi tę książkę do recenzji.
Zacznijmy od wprowadzenia w fabułę powieści. Molly jest profesjonalną blogerką modową, ma wiele fanów i obserwatorów na swoich social mediach, a ludzie bardzo ją lubią. Dziewczyna dostaje propozycję prowadzenia programu telewizyjnego, ale najpierw stara się zdobyć doświadczenie w pracy z młodymi osobami, więc dołącza do fundacji jako wolontariuszka. Silas jest chłopakiem, który nadzoruje przebieg wolontariatu dziewczyny, chociaż nie jest zachwycony tym, że sławna osoba weszła w jego świat. Czy te dwa światy mają rację bytu?
Iluzja to dosyć ciekawa książka młodzieżowa, chociaż po samej okładce bym tego nie powiedziała, ponieważ kojarzy mi się ona z dojrzałością, ale też i z mroczniejszym klimatem, jakiejś zbrodni. Mimo, że jest to książka skierowana raczej do młodszej widowni, dla nastolatek, to już przekazuje ona bardzo ciekawe i ważne morały. Główna bohaterka, niczym w powieściach fantasy, przechodzi wewnętrzną przemianę. Pomaga ona osobom, które tego potrzebują, przy tym czując pełnie radości. Silas, dzięki Molly postanawia zmienić wiele dotychczasowych przyzwyczajeń i przyjmuje do wiadomości nowe, może i lepsze pomysły. Bohaterowie, moim zdaniem, dobrze wykreowani, w ciekawy, pozytywny sposób.
Opisy wydarzeń nie za długie, nawet wystarczające, a sama akcja mogłaby być trochę bardziej wartka.
Autorka stara się przekazać czytelnikowi empatię, sympatie i stara się zakorzenić w nas chęć pomagania innym, co jest mocnym plusem, nie zawsze spotykanym w powieściach, jako jeden z głównych wątków.
Książkę czyta się przyjemnie, dosyć szybko, natomiast ta fabuła... w pewnych miejscach mogła mieć trochę dynamiczniejsza akcje.
Cieszę się, że w tej książce wątek romantyczny nie był tym głównym, poniważ zabiłby cały sens przemiany wewnętrznej bohaterów i faktu pomagania innym.
Czy polecam? Tak. Nie jest to książka, do której będę wracać cały czas myślami, niemniej poruszono w niej wiele ciekawych i ważnych kwestii, przez co jest ona warta uwagi.
Dziękuję Wydawnictwu Dreams za możliwość przeczytania i zrecenzowania powieści.

Wasza,
Wspaniałe Czytanie.

TYTUŁ: Iluzja
AUTOR: Nicole Deese
WYDAWNICTWO: Dreams
DATA PREMIERY: 11.10.2022
MOJA OCENA:⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️/10.

Jakiś czas temu miałam okazję przeczytać lekką książkę, która pozwoliła mi odetchnąć od mocniejszych tematycznie historii. "Iluzja" to nic innego, jak przerzucenie rzeczywistości na karty powieści. Molly to młoda, piękna kobieta, która jest znaną blogerką modową. Aby wziąć udział w pewnym programie musi złapać doświadczenie w pracy z młodzieżą. Trafia do Silasa, prowadzącego ośrodek dla młodzieży, który pomaga w przejściu młodych ludzi do dorosłego życia.
I tak oto pojawiają się najważniejsze motywy, jakie Nicole Deese wprowadziła do "Iluzji". Ta historia aż krzyczy, że nie jest za późno na zmiany, że nie zawsze faktycznie robimy coś, z czego jesteśmy dumni, tak na 100%. Kreujemy się na osoby, którymi tak naprawdę nie jesteśmy, a droga, by to dostrzec nie jest prosta. To pełna zawiłości podróż, która uświadamia w wielu kwestiach życiowych.
"Iluzja" zwraca uwagę na to, jak niezbędna jest pomoc dzieciom i młodzieży, ponieważ ma to wpływ na kształtowanie ich przyszłości oraz podejmowanie decyzji włączając w to konsekwencje, z którymi trzeba się liczyć. Jest poruszony temat wiary mający znaczny wydźwięk i mimo, że stronię od tematów religijnych, to jakoś bardzo mi to nie przeszkadzało. Chciałam się zrelaksować przy książce i udało się.
Historia o wielkich zmianach w życiu, szukaniu sensu i drogi w sferze religijnej, a także o miłości, która pojawia się niespodziewanie, dodaje skrzydeł i sprawia, że przyjemniej patrzy się na to, co nas otacza. Napisana z perspektywy Molly i Silasa pozwala na bliższe poznanie bohaterów i współodczuwanie emocji podczas czytania. Miło spędziłam czas przyglądając się wydarzeniom, które miały miejsce w "Iluzji". Polecam fanom romansów i obyczajówek 🙂

• Kupione
  • Znalazły nowych właścicieli