Lila

Psychoskok
2021-07-23
2021-07-23
9788381198769
erotyka erotyzm książka dla kobiet książki erotyki książki romanse miłość sensacja wątek erotyczny

Książka mam wrażenie jest bardziej dopracowana i dzięki temu czyta się przyjemniej. Historia romantyczna, cała książkę można odczuć jak czują się bohaterowie. Naprawdę polecam, tak dobre fabularnie książki jeszcze nie miałem okazji czytać.

Biorąc po uwagę, że „Piękny” był debiutem autorki i można było to dostrzec w czasie czytania, to „Lila" wydaje się bardziej dopracowana i dojrzała, dlatego czyta się ją lekko, bez znużenia i szybko, gdyż zdarzenia występują po sobie dynamicznie z niewielkimi tylko partiami opisowymi.

W efekcie powstała przyjemna, romantyczna fabuła dająca odczuć targające bohaterami namiętności, pożądanie i łączące ich więzi miłości, którą muszą sobie uświadomić wskutek różnych wydarzeń, zwłaszcza wówczas, gdy dzieli ich odległość i czas.

To opowieść o miłości z wątkiem mafijnym, ale nie jest to typowy romans mafijny. Na pierwszy plan wysuwają się relacje między Lili i Marco, w które wplecione zostały wątki związane z rodzinnymi tradycjami, biznesowymi układami i włoskimi klimatami. Ta część podobała mi się bardziej, niż „"Piękny” ze względu na mniejszą ilość wulgaryzmów i prostackich zachowań. Oczywiście są też sceny erotyczne, ale nie dominują nad całością, lecz jedynie mają charakter dopełniający.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/07/834-lila-tom-2-przedpremierowo.html

Akcja książki zaczyna się od wspomnień sprzed trzech lat głównej bohaterki. Lilka to młoda kobieta, która wraz ze swoją koleżanką Nikolą po zakończeniu studiów wyrusza na nie zapomniane wakacje do Włoch. Trzecia z przyjaciółek o imieniu Natalia nie może im towarzyszyć z powodów osobistych. Bohaterka pragnie odpocząć od codzienności, już od pierwszych dni wzrok dziewczyny przykuwa przystojny mężczyzna,który również zamieszkuje ten sam hotel co ona. Wkrótce Lila ma okazję by osobiście poznać tajemniczego gościa. Między nimi zaczyna rodzić się powoli uczucie. Okazuje się, że Marco przynależy do jednego z większych włoskich klanów i ma już jakieś zobowiązania wobec innej kobiety. Jak nowa znajomość wpłynie na losy głównej bohaterki? Czy tajemniczy mężczyzna okaże się miłością jej życia? Odpowiedźi oczywiście znajdziecie czytając książkę do czego gorąco zachęcamy i polecamy. Autorka napisała piękną historię o miłości, rozstaniach i nie tylko. Porusza wątek przemytu bronią, porwania, rodzinnych konwenansów,a także pisze o wartościach takich jak lojalność, prawdziwa przyjaźń, miłość, oraz braterstwo. Naszym zdaniem to znakomita lektura zwłaszcza na upalne dni. Lekka,napisana przystępnym językiem romantyczna powieść, którą czyta się bardzo szybko. Każdy znajdzie w książce coś dla siebie i z pewnością nie będzie się przy tym nudzić.

Poznajemy Lilę i jej przyjaciółki. Po skończonych studiach dziewczyny Lila i Nikola wybierają się na Wakacje do Włoch. Najbliższe dwa tygodnie mają spędzić w czterogwiazdkowym hotelu, który znajdował się na uboczu. Biały, czteropiętrowy mały budynek ze złotymi napisami i niebieskimi balkonami.
Lila poznaje Marco tajemniczego mężczyznę, który zaczął się o nią troszczyć. Ich znajomość rozkwitała w najlepsze. Na jednej z imprez dziewczyna dowiaduje się, że większość kobiet tam będące to "dziewczyny do towarzystwa". Mężczyzni dokonując wyboru, dziewczyn zostają ich własnością do czasu, aż się nią znudzi.
Wakacyjny romans zakończył się zawodem miłosnym, ale ich miłość nie wygasła.
Po telefonie od swojej przyjaciółki, Lila wraca do Włoch. Wspomnienia dawnych namiętności powracają, a uczucie, którym młodzi się darzyli, staje się bardziej intensywne.

#Ta zmysłowa historia porwie cię od pierwszych stron. Świetna książka, która wchłonęła mniam na kilka godzin. Napisana w dobrym stylu przez co przeczytałam ją na "raz". Czyta się szybko i przyjemnie. Bohaterowie świetnie wykreowani,każdy z nich wnosi coś innego do powieści. Historia Lili i Marco bardzo mi się podoba jest ciekawa i wciągająca. Jest w niej duża dawka namiętności z przewagą czułości i delikatności. Również nie brakuje huśtawki emocjonalnej.

Jestem ciekawa tej historii i wprost nie mogę się doczekać, kiedy w końcu będę mogła ją poznać. Miałam okazję przeczytać "Pięknego" i tym bardziej czekam na historię miłości Lili i Marco... Już zamówiłam egzemplarz przedpremierowy i nie pozostaje mi nic innego jak czekać na datę premiery ;) Z odpowiedziami na wszystkie nurtujące mnie pytania, jakie cisną się na usta, trzeba jeszcze trochę poczekać. Będzie recenzja ;)

Daje 8 gwiazdek za styl jaki czytelnikowi oferuje autorka - Piękny jest tego dowodem

Recenzja

Lila, czyli Liliana Lader, bohaterka najnowszego sensacyjnego romansu Agnieszki Kraśkiewicz, jest przyjaciółką Natalii i tak jak ona studiowała na warszawskim uniwersytecie i tak jak ona zakochała się we Włoszech i we Włochu po ojcu, a Greku po matce – Marcu Costello. Spełniło się jej marzenie, a piękny sen o księciu z bajki stał się jawą. Jawa zaś stała się piękniejsza od snu. Czy mogła trafić lepiej?

Jak się trafia do takiego świata – rzeczywistości przewyższającej najśmielsze pragnienia? Tego Lila oczywiście nie mogła wiedzieć i nie wiedziała, stało się samo. Los… Wystarczy być. We właściwym miejscu. We właściwym czasie. I trafić na właściwego człowieka. Tego jedynego – upragnionego, który na początku jest ledwie tajemniczym nieznajomym z hotelowego balkonu („seksowny głos”),a nieco później równie tajemniczym, ale wciąż nieznajomym, choć tym razem już z plaży, gdzie uratował Lilę z opresji.

Historia jak z bajki albo ze snu. Czarne SUV-y, ochroniarze z bronią, przyjęcia z darmowymi drinkami i szampanem, szałowe kreacje z największych domów mody… Kto nie chciałby choć przez chwilę znaleźć się na miejscu Lili? Zaznać tego co ona. Przeżyć tego co ona. Poczuć się naprawdę szczęśliwym z całkiem innego powodu niż tylko dlatego, że udało się związać koniec z końcem. Zakochać się od pierwszego wejrzenia i bez pamięci.

Gdy po raz pierwszy padną słowa mia bella, nic już nie będzie takie samo. Pieszczoty, pocałunki, seks na lądzie i na prywatnej wyspie, a wreszcie miłość i jej punkt kulminacyjny, którym okaże się wspaniały ślub i jeszcze wspanialsze wesele, jakiego świat nie widział. W każdym razie Lila nie widziała, a ona dla Marca była całym światem, tak jak on dla niej.

Tajemniczy Marco i jego nie mniej tajemnicze rodzinne interesy prowadzone niemal na całym kontynencie to idealna… Nie, nie przykrywka. Idealna przyprawa dla historii zwyczajnej dziewczyny z podwarszawskiej wsi, która trafia do wymarzonego świata pod włoskim niebem. Historii, która o mało co potoczyłaby się całkiem inaczej, bo choć na początku wydawała się usłana różami, to wkrótce zostały z nich same kolce.

• E-Booki
  • Rezygnacja