Obiecaj, że warto

Okładka książki Obiecaj, że warto Monika Kacprzyk
Okładka książki Obiecaj, że warto
Monika Kacprzyk Wydawnictwo: Monika Kacprzyk Działalność Wydawnicza Artystyczna i Literacka literatura obyczajowa, romans
Monika Kacprzyk Działalność Wydawnicza Artystyczna i Literacka
2021-07-16
2021-07-16
romans obyczajowa miłość

"Obiecaj że warto" to opowieść o losach Damiana i Weroniki. Ludzi młodych, którzy zawodowo odnieśli spory sukces w swoich dziedzinach ale prywatnie skrywają w sobie bolesne strzępy swojej przeszłości która uwarunkowała w pewnym stopniu to jak dziś wyglądają ich relacje damsko męskie.

Damiana porównałabym tu do pająka który osacza, śledzi, usilnie chce kontrolować i podporządkować sobie rezolutną Weronikę. Kobieta jest w tym układzie niepozorną małą muszką która wpadła w jego sieć. Jednak nie potrafi albo nie chce poddać się woli swojego apodyktycznego choć seksownego szefa. Jeden moment wystarczy by bańka mydlana prysła i roztrzaskała tą dwójkę na drobne kawałki. Czy traumy i bolesne sprawy z przeszłości mogą być wytłumaczeniem tego jak człowiek w chwili obecnej się zachowuje.? Czy trzymanie ukochanej osoby pod kloszem by ochronić ją przed nawet najmniejszym niebezpieczeństwem zamiast pozwolić przeżyć życie po swojemu i popełniać błędy i wyciągnąć z nich wnioski to naprawdę jest jedyne wyjście ?

Weronika trochę mnie wkurzała tym jak bardzo chciała się wyrwać spod skrzydeł swoich szefów i wypłynąć na szerokie wody. Chciała pokazać że kobieta potrafi. Damian widział w niej bliską osobę której nie zdołał ocalić więc teraz to jego zachowanie trochę starałam się sobie usprawiedliwić.

💕"Obiecaj, że warto" Monika Kacprzyk 💕

Za możliwość przeczytania książki dziękuje @uwielbiam_czytac 💋

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki. Sądzę, że nie ostatnie 😉

Styl pisania autorki jest lekki i przejrzysty. Czyta się szybko i dobrze, język jest prosty i przystępny. Wspaniale wykreowani bohaterzy.

Moim zdaniem motyw porwania i tej gangsterki był nie potrzebny. Można było zostawić słodki romans bez tej mrocznej strony. 😉

Po raz kolejny napisze, że nie rozumiem dlaczego ludzie ze sobą nie rozmawiają! O ile ich życie byłoby łatwiejsze i bez kłótni, gdyby ze sobą rozmawiali. Sex tak, rozmowa nie 🤷‍♀️🤦‍♀️
Gdyby Damian od razu wygrzebał wszystkie brudy spod łóżka, nie odwaliły cyrku i Weronika by się nie obraziła i nie uciekła. Ona też nie jest święta i też ukrywała przed nim prawdę.

Skoro niby są dorosłymi ludźmi po przejściach i chcą budować poważny związek, to niech nie zachowują się jak gimnazjaliści 🤷‍♀️ wieczne kłótnie i fochy. 🙈 aż czasami miałam ochotę ich walnąć w łeb 😁 jak dzieci 🤦‍♀️

Koniec końców mamy szczęśliwe zakończenie 😉

Polecam z całego ❤️

💕"Obiecaj, że warto" Monika Kacprzyk 💕

Za możliwość przeczytania książki dziękuje @uwielbiam_czytac 💋

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki. Sądzę, że nie ostatnie 😉

Moim zdaniem motyw porwania i tej gangsterki był nie...

Książkę mogłam przeczytać w BookTour za co bardzo dziękuję! Skusił mnie opis fabuły, jednak książka w rezultacie nie zdobyła mojego serca. Dlaczego?

Główni bohaterowie to dorośli, dojrzali ludzie, niezależni finansowo, po wielu przejściach w przeszłości, realizujący się w swoich celach zawodowych. Taki opis jest jednak bardzo powierzchowny. Nie lubię kiedy romans w historii zaczyna się na pstryknięcie palcami. Oczywiście wszystko zależy od fabuły, bohaterów i wydarzeń, ale tutaj zdarzyło się to dla mnie zbyt szybko. Zważywszy, że oboje bohaterów są po ciężkich doświadczeniach w obrębie związku, a tu nagle spontanicznie zgadzają się rozpocząć ze sobą związek, nie znając siebie i jakby bagatelizując swoje negatywne doświadczenia. Ale dobrze, załóżmy, że istnieje miłość od pierwszego wejrzenia, która pozbawia człowieka racjonalnego myślenia.

Oboje bohaterów ma także negatywne doświadczenia jeżeli chodzi o dziecko. A mimo to dopuszczają do zbliżeń bez prezerwatywy, tłumiąc w sobie obawy związane z poczęciem. I tutaj odebrałam ich jako parę niewyżytych nastolatków czy niedojrzałych ludzi, w przeciwieństwie do otoczki jaką są teoretycznie wykreowani.

Główna bohaterka, która teoretycznie jest niezależną kobietą, która zdobywa szczyty w swojej branży ponownie okazuje się infantylną dziewczynką, która ucieka od partnera w momencie gdy widzi niejednoznaczną sytuację z nim związaną. To bardzo oklepane i zdarza się w wielu książkach/filmach. Ja od dojrzałej kobiety oczekiwałabym, że porozmawia ze swoim partnerem i dopyta o zaistniałą sytuację. Jak wynika na dalszych stronach opowieści, było jej głupio, że założyła co założyła. Szkoda tylko, że tak łatwo zrezygnowała z mężczyzny, którego podobno kochała.

Nie polubiłam bohaterów, było dla mnie wiele infantylności w nich i płytkości. Mimo, że sam zarys fabuły uważam za genialny pomysł, tajemnice faktycznie są interesujące i zachęcają by poznawać historię dalej. Myślę, że z dojrzalszymi i zupełnie innymi bohaterami mógłby to być książkowy sztos.

Obiecaj że warto
Przyznaje że skusila mnie fabuła do wzięcia udziału w BT i moja immieniczka oraz miejsce w którym toczy się opowieść!
Zobaczył ją raz i wiedział że nie ostatni bo musi ja za wszelką cenę odszukać.
Damian- przedsiębiorca, człowiek biznesu, przystojniak i bezgraniczny kobieciarz, do momentu zobaczenia Weroniki- wtedy przepadł.
Ona- piękna, bogata, inteligentna i z ogromnym kuszącym wdziękiem gdzie obdarowalaby nim milion kobiet a i tak dalej miałaby w sobię to COŚ.
Każde z nich ma przykre doświadczenia, które przed sobą ukrywają, zarówno Damian jak i Weronika są rodzinni i to ona nich ściągnie kłopoty ale i wyzwoli.
Pracują razem, zakochują się w sobie i kiedy to już wydaję się że jest TO, Weronika znika raz że przez świadomość uknutej intrygi przez Damian a dwa przez dziecko które ukrywa.. Czemu? Weź książkę do ręki i może przekonasz się czy warto? 💗
Historia intrygująca ale nie w moim klimacie, jest w niej dużo bogactwa materialnego ( w końcu para Bogata-Bogaty, a nie Biedna- Bogaty) ogrom erotyzmu, cielesności ale bez uczucia, dla mnie powinno być więcej uczucia aby to poczuć i kupić oraz mieć możliwość przesiąknięcia i ta miłością i tym erotyzmem, mnie nie kupili. Mimo to za jakiś czas zrobię powrót aby zobaczyć czy moje uczucia do tej pozycji się zmieniły.

Obiecaj że warto
Zobaczył ją raz i wiedział że nie ostatni bo musi ja za wszelką cenę odszukać.
Ona- piękna, bogata,...

Niekiedy wydaje mi się, że uczucia są tworem deficytowym. Że dla niektórych liczy się kasa, praca i nie zobowiązujący seks. Przeważnie ktoś bardzo zraniony, znajduję ucieczkę w pracę i pogoń za kasą. Tylko czy warto? Co gdy nie zauważymy, że omija nas coś prawdziwego?

Damian w jakimś sensie należał do tego grona, ale mimo wszystko szukał tej właściwej kobiety. Chociaż zaczynał tracić nadzieje na znalezienie jej. Przystojny, seksowny, pewny siebie biznesmen skrywa bolesną przeszłość. Firma którą prowadził wraz z wspólnikiem odnosiła sukcesy. Nie brakował mu niczego poza uczuciem i bliskością drugiej osoby którą mógłby obdarzyć zaufaniem. I tak przez przypadek w biurze nieruchomości spotyka kobietę, która od razu przyciąga jego uwagę. Udaje się mu tylko poznać jej imię… Weronika. Robi wszystko żeby dowiedzieć się czegoś o niej, bo nie może przestać o niej myśleć. Czy to możliwe żeby to była miłość od pierwszego wejrzenia?
Weronika jest najlepszym przedstawicielem handlowym i gdy otrzymuje zaproszenie na rozmowę o pracę i pracę w firmie która ją interesowała nie wahała się nawet przez chwilę nad decyzją. Tylko nie spodziewała się, że to nie był zwykły przypadek i kto za tym wszystkim stoi. Tajemniczy nieznajomy cały czas zaprzątał jej myśli. Co zrobi jak się dowie, że ten nieznajomy to tak naprawdę jej szef? Czy zaryzykuję i zaufa Damianowi? Bo na to co się wydarzy w ich życiu i co przygotował dla nich los, żadne z nich nie było przygotowane.

Gdy dwa silne, uparte charaktery się spotkają to dobrze wiemy, że będzie ciekawie, bo żadne z nich nie zamierza się podać i ustąpić. Gdy dodamy do tego pożądanie i niesamowite przyciąganie to zaczyna się robić coraz bardziej intrygująco. A gdy dojdą do tego jeszcze demony przeszłości, które szukają zemsty i zamierzają dopiąć swego za wszelką cenę. To dostajemy książkę która zapewnia nam masę emocji, akcji, sensacji oraz wciągnie od pierwszej strony. Wybuchy namiętności, kłótnie, walka z bolesną przeszłością i doświadczeniami, brak zaufania, strach, łzy to wszystko znajduje się w tej historii. Bo trzeba mieć w sobie dużo siły i odwagi by znowu móc komuś zaufać, a tym bardziej otworzyć się na uczucia i emocję od których się odcięło i nie chciało znowu czuć. Jeśli jesteście ciekawi co się wydarzyło w tej książce i co autorka zgotowała swoim bohaterom, a zgotowała im bolesną przeprawę. To zapraszam do lektury.

⭐️Niezwykle poruszająca historia Weroniki i Damiana,którzy przez przykre doświadczenia z przeszłości nie potrafią zaufać drugiej osobie.
Książka przenosi czytelnika w świat bohaterów pełnym namiętności,rozkoszy i obawy przed rozczarowaniem….
Jest to spokojna lektura z nutą niebezpieczeństwa i zawrotnej akcji spowodowanej przez pojawienie się osób z przeszłości…
Emocje są do ostatniej strony,dzięki temu książka jest jeszcze bardziej interesująca♥️
Druga książka autorki,która ogromnie Mnie oczarowała♥️♥️

📚Weronika-30-letnia kobieta sukcesu,która nie boi się wyzwań w pracy jako przedstawicielka handlowa.Dzięki umiejętnościom i doświadczeniom potrafi zawrzeć każdą umowę.
👨‍⚖️ Damian-35-letni właściciel prężnie rozwijającej firmy logistycznej stworzonej z przyjacielem Pawłem.
Dzięki ciężkiej pracy może pozwolić sobie na przyjemności z „górnej” półki.Niby ma wszystko…niestety brakuje Mu kobiety,która byłaby dla niego wyjątkowa.
Przypadkowe spotkanie Weroniki i Damiana wzbudza w Damianie chęć poznania bliżej Weroniki……niewyjaśnione uczucia budzą się w mężczyźnie sprawiając,że zrobi wszystko,aby Weronika była Jego i w pełni Mu zaufała…..
Początkowo znajomość tej dwójki jest skomplikowana,jednak z czasem Damian sprawia,że dla obojga jest to wyjątkowa znajomość z niesamowitymi doznaniami🔥
Dopóki oboje nie odkryją przed sobą swoją przeszłość to relacje pomiędzy nimi są napięte i z obawami na przyszłość😌
Największe kłopoty pojawiają się gdy pojawiają się osoby z przeszłości pragnący zemsty….
Do czego doprowadzi Weronikę i Damiana gdy przeszłość przypomni o sobie❓❓❓

Emocje są...

Poznajemy Damiana oraz Weronikę. Mężczyzna prowadzi wraz z przyjacielem firmę, której bardzo dobrze się wiedzie. Pewnego dnia spotyka kobietę i wystarczy spojrzenie, żeby wiedział, że to ta jedyna.. Za wszelką cenę chce ją poznać..
Weronice również Damian zapadł w pamięć. Kiedy dostaje ofertę pracy nie spodziewa się, że właśnie tam go spotka..
Czy przeszłość, która siedzi na brakach obojga pozwoli im na normalne życie??

To moje kolejne spotkanie z autorką. Poprzednia książka wywarła na mnie duże wrażenie. Tym razem także się nie zawiodłam. Autorka zabiera nas w podróż pełną tajemnic, ciężkiej przeszłości, która ciąży na bohaterach. Postacie zostały ciekawie wykreowane. Damian bardzo stanowczy, nie znoszący sprzeciwu, zaś Weronika kobieta sukcesu, odważna. Jest trochę scen zbliżeń, ale podsycają one atmosferę między bohaterami.
Bohaterowie drugoplanowi byli bardzo sympatyczni. Polubiłam Pawła, Dorotę czy Kubę.
Kiedy myślałam, że już wszystko się układa i jest na dobrej drodze do happy endu dostałam dosłownie po głowie. Akcja nabrała tempa, a to co się wydarzyło wywołało u mnie lekki szok. Nie spodziewałam się, że sprawy tej dwójki pójdą w te stronę. Autorka po raz kolejny mnie zaskoczyła.
Podsumowując miło spędziłam czas na lekturze. Strony same uciekały.

"I mam nadzieję, że czas, jedyny miernik tej drogi, będzie naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem."

Czy przeszłość, która siedzi...

Bardzo miło spędziłam czas czytając tą książkę. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Moniki Kacprzyk. Mogę go zakwalifikować jako udane.
Historia trudna, wzruszająca i poruszająca z wątkiem sensacyjnym. Mam taką cichą nadzieję, że autorka znajdzie czas i pomysł dla Doroty (kto czytał ten z pewnością wie),którą życie bardzo mocno skrzywdziło.
Damian Malinowski był dojrzałym , wpływowym biznesmenem. Wraz z przyjacielem Pawłem prowadzili firmę logistyczną. Skoncentrowany i bezwzględny w starciu z konkurencją.
Szukał prawdziwej kobiety,takiej dla której ważne byłyby wartości rodzinne. Praca dawała mu satysfakcję, pieniądze i prestiż ale to już nie wystarczało. Dla kogo i po co, skoro nie miał się z kim podzielić.
Weronika Ziembińska wpadła mu w oku już przy pierwszym,przelotnym spotkaniu. Zbyt mocno i szybko zawładnęła jego myślami. Szukał jej ponownie,a pod pretekstem szukania kandydatów do pracy, zaprosił na rozmowę.
Weronika była mądrą, poukładaną dziewczyną. Bardzo często zmieniała charakter pracy. Lubiła wyzwania, a praca w ProDemLogistic była spełnieniem marzeń.
Zdziwiła się,gdy zobaczyła tam drugiego wspólnika, mężczyznę który ją wcześniej oczarował. Doskonale wiedziała,że nie warto łączyć pracy z przyjemnością. To nigdy się nie udaje.
Oboje skrywali tajemnice. Wkrótce staną im na drodze do pełni szczęścia.

Damian Malinowski...

Damian jest mężczyzna po przejściach, który nie chce, nie potrafi na nowo pokochać drugiej osoby. Nie radząc sobie z przeszłością ucieka w nieskomplikowane, jednorazowe przygody, które według niego mają wypełnić pustkę w jego życiu. Weronika - swoje demony odpędzą rozwijając swoją karierę zawodową. Jest silną, upartą i nie zależą kobietą, ale czy na pewno? To tylko zbroja, która często ma chronić przed światem i bolesnymi wspomnieniami, które na zawsze pozostawiły ślad w jej sercu. Kiedy ich drogi się zeszły on nie sądził, że na nowo pokocha, a ona, że może być kochana. Tylko co jeśli ich szczęście nie potrwa za długo? Co jeśli ktoś zapragnie doszczętnie zniszczyć uczucie, które dopiero się tli? Czy dwie tak na pozór słabe osoby będą w stanie zmierzyć się z przeszłością i zawalczyć o przyszłość?
"Obiecaj, że warto"...
Zastanówmy się przez chwilę nad własnym życiem. Co cenimy najbardziej? Czy kochacie kogoś tak mocno, że wszystko inne nie ma znaczenia? Czy gdyby od was zależało życie drugiej osoby nie zawachalibyscie się ją uratować ? To tylko kilka z pytań jakie nasuwają mi się po przeczytaniu książki autorki.
Nie wiem czy zdołam wyrazić to co czuje po przeczytaniu książki i to co się ze mną działo podczas jej czytania! Jestem dumna z tego, że mogłam objąć patronatem tę książkę! 😍 W piórze Moniki uwielbiam to jak działa na mnie jej sposób myślenia, styl pisania, tematyka i sposób przekazywania emocji. Po jej debiucie długo myślałam nad różnymi sprawami. W przypadku " Obiecaj, że warto" jest podobnie. Autorka sprawiła, że całą noc miałam w głowie tę historię. Jej delikatność, a zarazem pazur długo wirowały w mojej głowie nie dając spokoju. W jej twórczości jest coś co przyciąga czytelnika mimo iż historia, jak i kreacja bohaterów nie jest przerysowana. Całość jest spójna, ale i przede wszystkim autentyczna i to właśnie sprawia, że podczas czytania pojawia się gęsią skórka. Jestem oczarowana jej twórczością tak bardzo, że mimo iż niecały tydzień temu była premiera jej książki z niecierpliwością czekam na kolejną! 😍 Ale od początku.. Już od prologu autorka daje nam sporo pikanterii, która później pojawia się także w nie przebarwionych scenach intymnych. Zaletą autorki jest też to, że jej postacie są idealnie nieidealne. Co mam na myśli? Nie odbiera im wad! Nienawidzę, gdy główni bohaterzy są wyidealizowani. To jest najgorsze co autor może zrobić. Nie ma idealnych osób! I Monika oto zadbała, mimo to Damian jak i Weronika przyciągają. Dialogi momentami były tak podobne do tych, które nie jedna osoba mogłaby odbyć w prawdziwym życiu - zastanawiałam się czasami czy urywek historii nie był z mojego życia 😂 🙈 Jest to zdecydowanie książka, której nie da się przeoczyć! Jest wulkanem emocji, która rozszarpuje czytelnika na milion kawałków. Autorka nie dała mi podczas czytania ochłonąć ani na chwilę, kiedy już myślałam, że będę mogła cieszyć się razem z nimi zrzucona została kolejna coraz większa 💣! Podczas czytania nie raz pojawiła się łezka w moim oku, którą tłumiłam tylko dlatego żeby obraz podczas czytania mi się nie rozmazywał 😂. Książka ma oczywiście wady! Weronika irytowała mnie swoją dziecinnością co jakiś czas, a Damian miał takie wahania nastroju momentami "jak kobieta w ciąży ", zakończenie, które pozostawia wiele pytań! Czy będzie kontynuacja? Czy *** dopiął swego? Co mieli na myśli *** w rozmowie z Damianem? I wiele innych. Ale te przysłowiowe wady są niczym w porównaniu do całości! 😍
Moniko! Uwielbiam, ale i boję się twojej twórczości. Poruszasz w niej takie tematy, które są moją piętą Achillesową. Sprawiasz, że wczuwam się tak bardzo, a później znikasz na kilka miesięcy i znów zsyłasz na nas prawdziwy diament! Mam nadzieję, że ktoś cie oszlifuje, odkryje i w pełni będziesz mogła rozwinąć skrzydła! Bo na nie zasługujesz. Obiecaj, że warto - moim zdaniem lepsze niż debiut, który miał wysoko poprzeczkę ! 😍
" Obiecaj, że warto" książka której nie sposób odłożyć nawet na moment. Książka z której można zapamiętać nie jeden cytat, Książka, która pochłania cię w całości albo wcale! Autorka oddała nam swoje serce po to abyśmy my mogli nieść je dalej! Dlatego proszę was oto abyśmy dali jej szanse i ponieśli w świat jej książkę... ŻEBY BYŁO WARTO! 😍 Gratuluję Moniko @monikakacprzyk.auto

Damian to prezes dużej firmy logistycznej. Weronika jest cenioną na rynku przedstawicielką handlową.
Oboje zmagają się z przykrymi doświadczeniami i dramatami.
Czy zdołają zaufać sobie na tyle, żeby zbudować szczęśliwy związek?

Już od pierwszych stron czułam,że ta książka to jest coś dla mnie.
Od razu było czuć chemie między bohaterami, chociaż dziewczyna była bardzo nieufna.
Było wiele tajemnic,niedomówień oraz demonów przeszłości, które dają o sobie znać.
Weronika zostaje porwana,a Damian robi wszystko, aby ją odzyskać i nie doprowadzić do najgorszego.

Książka jest pisana z perspektywy obydwu bohaterów. Dzięki temu możemy poznać emocje każdego z nich.
Czyta się ją szybko i przyjemnie.

Polecam, jeśli lubicie dużo akcji oraz pikantne sceny.

Oboje zmagają się z przykrymi doświadczeniami i dramatami.
Czy zdołają zaufać sobie na tyle, żeby zbudować szczęśliwy związek?

Już od pierwszych stron czułam,że ta książka to jest coś dla mnie.
Od razu było czuć chemie między bohaterami, chociaż dziewczyna była bardzo...

• Romans
  • T: Biznesmeni, bogacze, korporacja, duże firmy