Siedem krótkich lekcji fizyki

Okładka książki Siedem krótkich lekcji fizyki Carlo Rovelli
Okładka książki Siedem krótkich lekcji fizyki
Carlo Rovelli Wydawnictwo: Oficyna Naukowa astronomia, astrofizyka
astronomia, astrofizyka
Sieti brevi lezioni di fisica
Oficyna Naukowa
2020-01-01
2020-01-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Siedem krótkich lekcji fizyki naprawdę jest napisane rzetelnie i zwięźle. Za nauką fizyki nigdy nie przepadałam, lecz czytanie tych lekcji sprawiło mi wiele frajdy i sporo rzeczy zrozumiałam. Zauważyłam również jak dużo dziedzin z naszego życia (np. psychologia, ekologia) ma wspólnego z fizyką.

Polecam każdemu, kto stawia swoje pierwsze kroki w zrozumieniu otaczającego nas świata. Idealna dla osób, które chcą zrozumieć fizykę.

Polecam każdemu, kto stawia swoje pierwsze kroki w zrozumieniu otaczającego...

Kolejna książka Carlo Rovelli, która trafiła do moich rąk. Wcześniej przeczytałam „Tajemnicę czasu” i „Rzeczywistość nie jest tym, czym się wydaje”. Kolejność czytania powinna być odwrotna, bowiem „Siedem krótkich lekcji fizyki” to niewielka objętościowo pozycja, która w sposób bardzo przystępny przybliża m.in. podstawy mechaniki kwantowej , szczególnej teorii względności Einsteina, czasoprzestrzeni czy pola elektromagnetycznego. W zasadzie po przeczytaniu dwóch pozostałych książek autora nie ma sensu sięgać po jego „Siedem krótkich lekcji fizyki”. Niemniej dla tych, którzy chcą zacząć zgłębiać te zagadnienia, jest to bardzo dobra lektura . Autor w sposób naprawdę bardzo przystępny, krok po kroku, wprowadza czytelnika w tę ciekawą dziedzinę fizyki.

zachęcające wprowadzenie do poznawania stanu wiedzy dzisiejszej fizyki, a przede wszystkim - mała, piękna książka o świecie. i krótka, i przystępna, i wręcz poetycka.

• Popularnonaukowe
  • Fizyka