Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Ewolucja systemu

Okładka książki Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Ewolucja systemu Lidia Piotrowska
Okładka książki Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Ewolucja systemu
Lidia Piotrowska Wydawnictwo: Novae Res historia
historia
Novae Res
2021-01-01
2021-01-01
9788382191783

Książka merytorycznie na wysokim poziomie. Polecam.

Książka merytorycznie na wysokim poziomie. Polecam.

Świetna pozycja. Nic dodać nic ująć.

Świetna pozycja. Nic dodać nic ująć.

Cenię pozycje z prawa planowania i zagospodarowania przestrzennego, które nie zawierają kopii przepisów tylko ich analizę. Historyczny aspekt ewolucji na plus. Pozycja ciekawa, warta zainteresowania. Przydatna. Polecam.

Świetna książka. Ewolucja planowania ... ujęta w jednej pozycji. Aspekty historyczne i obecne ujęte w sposób ciekawy i zrozumiały. Fajna analiza porównawcza. Treść bardzo interesująca i przydatna. Bardzo polecam.

Książka jak dla mnie rewelacja. Treść odpowiednia do tytułu. Zawartość pełna wielu szczegółów, w tym przydatnych i interesujących danych/informacji. Książkę przeczytałem jako pożyczoną od Kolegi, ale planuję ją zakupić dla siebie.

Ja także dołączyłam do grona osób, które przeczytało tę książkę (dokonałam zakupu i nie żałuję). Moja opinia jest pozytywna. Nie zauważyłam, aby były w książce jakiekolwiek braki, w tym braki stron. Błędów także nie zauważyłam, poza drobną omyłką, co niestety się zdarza w praktyce. Podręcznik jest napisany w sposób zrozumiały i ciekawy. Zachowana jest spójność materii. Wiadomo, że nie da się zawrzeć wszystkiego w jednej pozycji, ale jest w nim bardzo dużo przydatnych informacji i danych, w tym także historycznych (archiwalnych).

Niewielki objętościowo podręcznik o ewolucji planów zagospodarowania przestrzennego od XIX wieku (tylko Galicja) poprzez międzywojnie do aktualnie obowiązujących przepisów oraz projektu kodeksu.
Książka raczej dla osób, choć pobieżnie znających temat.
Niestety wewnątrz brak kilku stron, błędy w spisie tabel i schematów, brak rysunków.
Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Książka raczej dla osób, choć pobieżnie znających temat.
Książka została otrzymana z Klubu...

Bardzo ciekawiła mnie ta książka - tytuł jest zachęcający i interesujący. Autorka bardzo dobrze opisała system planowania i zagospodarowania przestrzennego w Polsce oraz jego ewolucję. Ciekawie opisana jest historia tego systemu. Wart uwagi jest także zapis tej pozycji dotyczący podjętych prób reformy systemu. Mnie jako czytelnika bardzo ciekawiły regulacje prawne w zakresie planowania przestrzennego, które obowiązywały przed 1939 r. Ten aspekt także autorka ujęła w sposób ciekawy i warty uwagi. Tabele, rysunki i schematy czytelne i przydatne - bardzo dobrze obrazują treść. Polecam przeczytać.

Ciekawy temat. Zmiany w prawie jak widać potrzebne. Ujęcie historyczne ciekawie pokazane. System obecny i historyczny w jednej książce. Polecam.

Bardzo dobra książka. Warta przeczytania i polecenia. Ciekawie opisany system planowania przestrzennego w Polsce, w tym historyczny. Ewolucja opisana w sposób szczegółowy i przydatny. Zapisy są czytelne i zrozumiałe.

Dodaj cytat z książki Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Ewolucja systemu