Księżycowe serce

Okładka książki Księżycowe serce Julia Kail
Okładka książki Księżycowe serce
Julia Kail Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Zmiennokształtna (tom 2) fantasy, science fiction
Zmiennokształtna (tom 2)
Novae Res
2021-06-25
2021-06-25
9788382193831
Zmiennokształtna fantastyka Julia Kail

Kate i Lucasa połączyła miłość i chociaż bardzo by chcieli być „zwyczajni”, nie są. Nic nie jest łatwe, nic nie układa, się tak jak by tego pragnęli. Na ich drodze stają bogowie, to kim jest Kate i jakie są oczekiwania do niej. Dziewczyna nie pamięta Olimpu, czuje się tam obco, nie chce tam być. Na dodatek jest zaręczona z Apollo, pomimo że jej serce należy do kogoś innego. To jednak niejedyne problemy, z jakimi się zmierzy. Nadciąga wielkie niebezpieczeństwo, wojna, która może wiele zmienić. Przed nimi wiele ważnych decyzji, od których zależy nie tylko ich los. Czy dadzą sobie radę z tak dużą odpowiedzialnością? Kto tak naprawdę jest przyjacielem a kto wrogiem? Czy miłość między Kate i Lucasem ma jakieś szanse? Czy będzie im dane być razem?

Tak jak tom pierwszy, tak i drugi według mnie jest książką dla nastolatków i przez nastolatkę była czytana. Jej odczucia były zdecydowanie pozytywne, nawet bardziej niż w poprzednim tomie. W książce akcja jest szybka, z ciekawymi zwrotami, co sprawia, że od książki ciężko się oderwać. Sporym plusem jest fakt, że tym razem czytamy ją nie tylko z perspektywy Kate, ale również innych bohaterów, co wiele wnosi do historii.

Główna bohaterka pozostała ciekawa, dająca się lubić. Nie zmieniła się za bardzo, no może troszkę wydoroślała.

„Księżycowe serce” to książka, która polecam dla nastolatków. Znajdą w niej ciekawą, dość dynamiczną historię.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/09/wydawnictwo-novae-res-ksiazka-pt_17.html

Dziś przychodzę do Was z kolejną częścią książki z cyklu "Zmiennokształtna" - "Księżycowe serce".

Zdawałoby się, że Kate i Lucasa nic nie będzie w stanie już rozdzielić. Spełnieniem marzeń dla obojga jest życie zwyczajnych nastolatków, którzy nie muszą martwić się o to, czy uda im się w spokoju przetrwać każdy kolejny dzień. Jednak, jak to zwykle bywa - nie może być tak pięknie i kolorowo. Zbliża się wojna... Śmierć i zniszczenie to tylko ułamek tego, co może się wydarzyć. Czy Kate i jej przyjaciele będą w stanie pokonać wrogie siły i ocalić świat od zniszczenia? Czy dziewczyna poradzi sobie ze swoją pozycją na Olimpie i narastającym niepokojem, nawet wśród bogów?

Na samym początku muszę przyznać, że ta część cyklu zachwyciła mnie jeszcze bardziej niż poprzednia. Bardzo polubiłam główną bohaterkę i kolejny raz ciężko było mi się z nią rozstać. Pochłonęłam książkę w mgnieniu oka, gdyż naprawdę nie mogłam się od niej oderwać. Nowe wydarzenia i piękne opisy sprawiały, że mogłabym ją czytać bez końca.

Warto zauważyć, że w tej publikacji pojawia się swego rodzaju nowość. Poszczególne wydarzenia możemy bowiem zobaczyć oczami innych postaci. W pierwszej części narratorem była tylko Kate. W tej zaś, widzimy świat przedstawiony oczami Lucasa, Apollina czy też Posejdona. Jest to ciekawy sposób na zapoznanie się z tymi postaciami nieco bliżej. Mamy możliwość poznać ich sposób myślenia i postrzeganie tego co się dzieje dookoła. Zaglądamy do ich duszy i widzimy nastawienie wobec głównej bohaterki i uczucia jakie do niej żywią.

Już wyżej wspominałam o pięknych i długich opisach. Może nie zajmują one jakiejś bardzo wielkiej ilości stron, ale w pewien sposób robią wrażenie. Czytając informacje o wyglądzie niektórych miejsc, czułam się jakbym tam była. Wszystko z łatwością mogłam sobie wyobrazić, jakbym widziała to własnymi oczami. Muszę przyznać, że najbardziej podobały mi się komnaty na Olimpie- robiły naprawdę duże wrażenie...

Jeśli chodzi o fabułę, to cały czas coś się działo. Autorka nie daje czytelnikowi ani chwili wytchnienia. Nowe wątki i wydarzenia powodują, że nie ma tutaj czasu na nudę. Nie brakuje elementów zaskoczenia i zwrotów akcji, które również zachęcają do dalszego czytania i poznawania losów Kate.

Mam nadzieję, że powstanie kolejna część cyklu, ponieważ wiele wątków nie zostało jeszcze zakończonych. Już nie mogę się doczekać...

Lucas jest wilkołakiem, musi podjąć decyzję kim będzie w przyszłości. Zostaje Strażnikiem, jego celem będzie chronienie Kate, czyli płeć przeciwną, a to nie zdarzyło się wcześniej. Musi ją odnaleźć by wypełnić zadanie. Poznają się w szkole i oboje wiedzą, że ich los jest połączony w dość szczególny sposób. Oboje są wyjątkowi, nie są zwykłymi ludźmi. Ich życie jest podporządkowane bogom i muszą żyć według ich zasad. Oboje są dziećmi bogów. Zakochani w sobie bez pamięci, zawsze się odnajdą, ich serca są jednością dzięki uczuciu jakie ich łączy.
Zbliża się wojna! Pradawne zło chce przejąć władzę na świecie i zemścić się na bogach zasiadających na Olimpie. Wrogowie użyją wszelkich możliwych sposobów i sił by opanować świat i stworzyć go od nowa. Lucas, Kate, Apollo, Chris, Joshua i wiele innych chcą ratować świat, swoich bliskich. Nie wiedzą tylko z czym przyjdzie im się zmierzyć, kto okaże się zdrajcą a kto sojusznikiem. Będą musieli dokonywać ciężkich wyborów, czy słusznych to się okaże.

Rewelacyjna książka, którą czyta się szybko i lekko. Styl autorki jest naprawdę bardzo dobry i dopracowany, przez co książka porywa swoją treścią. Widać pracę jaką autorka włożyła w wykreowanie bohaterów, wszystko doskonale się zazębia i tworzy spójną całość. Myślę, że jest to książka dla każdego kto tylko lubi magię i niesamowite przygody jakie przezywają bohaterowie książki.

Polecam Wam ja z całego serca!!!

Pamiętacie książkę autorstwa Juli Kail „Zmiennokształtna”? Taka przyjemna powieść o nastolatce dla nastolatków umieszczona w świecie pełnym tajemnic, wampirów, wilkołaków i greckich bogów? Tak? To świetnie. Dziś przychodzę do Was z jej kontynuacją, drugim tomem cyklu Zmiennokształtna. Książka „Księżycowe serce” miała premierę jakiś czas temu, zabrałam się za nią zaraz po poprzednim tomie, chciałam zobaczyć jak poradzi sobie Kate Seelow z kłopotami, w które się wpakowała. O czym opowiada książka? Czy miłość tej dziewczyny jest skazana na porażkę?
Główną bohaterką książki „Księżycowe serce” jest Kate Seelow, to typowa nastolatka, której życie okazało się o wiele bardziej niezwykłe niż przypuszczała. Od zawsze wiedziała, że coś jest z nią nie tak, że różni się od swoich rówieśników, informacja o jej adopcji jedynie potwierdziła te przypuszczenia. Dziewczyna miała małą grupkę przyjaciół, w której czuła się najlepiej, a to, dlatego bo byli ze sobą bardziej związani niż przypuszczali. Silną więź czuła z Lucasem, który był wilkołakiem i synem jednego z greckich bogów. Problem w tym, że Kate została zaręczona z Apollem, co bardzo ją irytuje i smuci jednocześnie. Dziewczyna z pewnością nie pamięta swojego pobytu na Olimpie, dlatego czuje się tam obco. Jej serce należy do Lucasa, tak samo jak jego do niej. Czy ta miłość ma szanse na przetrwanie? W świecie, w którym magia i bogowie dyktują warunki sprzeciw nie wydaje się mieć żadnego sensu. Co się stało z Kate? Dlaczego dziewczyna zniknęła i co ważniejsze, czy Lucasowi uda się ją odnaleźć i odzyskać?
„Księżycowe serce” jest książką, która zwróciła na siebie moją uwagę piękną okładką oraz opisem. Tak się stało, że w pierwszej kolejności miałam tą książkę, aniżeli „Zmiennokształtną”, kiedy zorientowałam się, że jest coś więcej w tej historii szybko naprawiłam błąd i zaczęłam czytać historię Kate chronologicznie. Podobnie jak w poprzednim tomie ten także ma pewne utarte schematy, jednak w żadnym wypadku mi to nie przeszkadzało. Wiedziałam, że sięgam po książkę, która dedykowana jest głównie nastolatkom, więc starałam się mieć takie podejście. „Księżycowe serce” czyta się bardzo szybko i przyjemne, powieść potrafi wzbudzić w czytelniku emocje, a główną bohaterkę polubiłam już w pierwszym tomie, dlatego chciałam wiedzieć, co dalej przygotowała dla niej autorka. Ponownie weszłam w różnorodny świat, spotkałam się z poznanymi wcześniej bohaterami, stanęłam do walki dobra ze złem. Uważam, że to dobra książka i z pewnością okaże się trafiona w swojej grupie wiekowej.

• Wilkołak
  • Young adults/New adult/Młodzieżówki
  • Polscy autorzy
  • Fantasy, science fiction
  • Fantastyka i Miłość
  • Zapowiedzi/Czekam
  • Cykl: Zmiennokształtna

Dodaj cytat z książki Księżycowe serce