Łoś. Opowieści o gapiszonach znad Biebrzy

2021-06-01
2021-06-01

Okładka książki Afro-Warszawa Mamadou Diouf, Jacek Łagowski, Paweł Średziński
Ocena 8,0
Afro-Warszawa Mamadou Diouf, Jace...

Łoś, zwierzak z wyglądem jak z bajki, od zawsze żyje wśród naszych lasów i puszcz i fascynuje coraz to nowe pokolenia miłośników przyrody. Ogromny, majestatyczny, spokojny gapiszon przemierza nasze lasy i bagna w spokoju tocząc swój żywot.

Autorzy opowieści o tym zwykłym-niezwykłym zwierzęciu to zapaleni pasjonaci przyrody. Paweł Średziński, podróżnik, historyk, a przede...

Świetnie napisana relacja z wielomiesięcznej obserwacji łosi nad Biebrzą, poprzetykana refleksjami przyrodniczymi i zilustrowana kapitalnymi, często bardzo zabawnymi zdjęciami.
Ta książka jest ważna, ponieważ nie tylko popularyzuje wiedzę o łosiach (i szerzej o przyrodzie), ale też ma wyraźny cel szerzenia postawy pełnej ciepłych uczuć i zaangażowania. Obaj autorzy...

• Typ B: Gatunek: Przyrodnicza
  • C_PosiadamDoPrzecz
  • Biologia, medycyna, psychologia, socjologia i okolice
  • Do kupienia
  • Zoologia