List w butelce

literatura obyczajowa, romans
2021-07-14
Małgorzata Samborska

Moja ulubiona :)

Książkę przeczytałam w środę, jednak dopiero dziś jestem w stanie napisać swoją opinię. Jestem zaskoczona, jak uderzyła mnie ta historia i jak na mnie wpłynęła. Prawdopodobnie odbiór tej książki jest tak silny, ze względu na własne, trudne doświadczenia ze swojej historii, o których już zaczęłam zapominać, a wypłynęły po lekturze "Listu w butelce".

Początek książki nie...

Cudowna, wzruszająca. Piękna historia o miłości. Polecam!

Niesamowita historia

"List w butelce" to pierwsza powieść Sparksa, którą przeczytałam.
Było to już dawno ale doskonale pamiętam ją do dzisiaj, ponieważ zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Przeczytałam ją w jeden wieczór, totalnie nie mogłam się oderwać. Bardzo romantyczna, a zarazem smutna historia. Smutne zakończenie.. Książka zdecydowanie lepsza od filmu! Serdecznie polecam ♥

Książki Sparksa nie zachwycają mnie jakoś specjalnie, ale trzeba przyznać, że autor ma naprawdę dobre pomysły na fabułę. Początek intrygujący, środek przewidywalny, za to końcówka miażdży. Dla końcówki warto przeczytać.
Narracja kompletnie nie w moim ulubionym stylu - narrator wszechwiedzący, bardzo szybko przeskakuje przez mniej istotne fakty i czynności, które opisuje aż...

Przyjemna miłosna historia.

Książka Nicolasa Sparksa pt. "List w butelce " niestety nie jest dla mnie 😕 lepiej mi się czyta kryminały i thrillery. Co nie zmienia faktu, że koniec książki totalnie mnie zaskoczył i za to przyznam plusa tej książce 😉. Wiem, że na podstawie tejże powieści powstał film, w którym główną rolę gra Kevin Costner. Widziałam ten film, ale po przeczytaniu książki chętnie obejrzę...

Niby przewidywalna, a jednak nie. Pełna milosci, życiowych prawd. Bardzo wzruszająca.

Na początku zaznaczę, że na samym końcu książki się wzruszyłam i uważam, że ta końcówka sprawia, że czytelnik zapamięta tą powieść lepiej.
Sama książka, mimo że czytanie jej zajęło mi zaledwie trzy dni, nie jest niesamowita. Jak dla mnie, za dużo banalnych dialogów, wymagałabym czegoś więcej. Historia smutna i dająca do myślenia.

10 832
    4 633