Chłopiec i pingwin

2021-05-24
2021-05-24
32 min.
Michał Rusinek
jeffers chłopiec pingwin lost found dziecko
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

więcej Więcej

Oliver Jeffers po raz kolejny udowadnia, iż niewielka objętościowo książeczka może okazać się lekturą o niebywale potężnym ładunku emocjonalnym i refleksyjnym, która zachwyci zarówno dzieci, jak i starszych czytelników, gdyż zawarta w niej lekcja jest uniwersalna, ponadczasowa, wykraczająca poza wszelkie ramy.

Bezsprzecznie, "Chłopiec i pingwin" to chwytająca za serce...

Wyzwanie LC 2021 na czerwiec. #Książka z ilustracjami

Bardzo piękna, chociaż niezbyt obszerna książka dla dzieci, ilustracje również przyczyniły się do mojej oceny, gdyż moim wnukom bardzo się podobały. Treści co prawda nie tu dużo, ale mimo to opowieść o przyjaźni jest bardzo ładnie napisana. Wielka szkoda, że to pierwsza książka tego autora, którą pożyczyłam od znajomej,...

Cudowna książka o przyjaźni i samotności. Piękne ilustracje. Wyjątkowa

minimalistyczna w wyglądzie i tekście ale niezwykle bogata w treść i sens. o przyjaźni, potrzebie bycia z drugim człowiekiem.
do tego ślicznie wydana, ilustracje bardzo przyjemne dla oka. lubimy i polecamy !

Czy posiada ktoś na sprzedaż?

piękne ilustracje wzruszający tekst (:

Piękna książka o przyjaźni. Piękne ilustracje, za to mało tekstu. Dla dzieci w wieku 2-3 lata.

Nie spotkałam się wcześniej z książkami autorstwa Oliviera Jeffersa. A szkoda, bo nie tak łatwo je teraz dostać. Po zapoznaniu się z „Chłopcem i pingwinem” (którą to książkę napisał i zilustrował), szukałam kolejnych jego dzieł. Niestety po wyczerpaniu nakładu, nie są wznawiane, więc warto na bieżąco się w nie zaopatrzyć. Ale wróćmy do książki …

Opowieść zaczyna się tak:...

Kocham książkę i bajkę. Kocham grafikę i to jak moja córeczka krzyczy ze swojego pokoju "mamo - burza" - a ja muszę do Niej przyjść :)

• Dla dzieci
  • Książki dla dzieci
  • Biblioteka
  • Dziecięce
  • 2021
  • 2012

Dodaj cytat z książki Chłopiec i pingwin