Zemsta

2021-07-12
2021-07-12
9788381198912
horror mroczne historie zemsta

To już druga książka Małgorzaty Bloch-Łuczak, która miałam okazję przeczytać i pierwszy horror w życiu, jaki wpadł mi w ręce. Czytałam go trochę ze strachem mieszanym z ciekawością. To dobrze rozpisana historia z ogromnym rozmachem, tajemnicą oraz dreszczykiem emocji jak na gatunek przystało.

Kilka słów o fabule…

Wszystko zaczyna się niewinnie i bajecznie. Wydawać by się mogło, że to kolejna historia miłosna z happy endem, ale tak niestety nie jest, ponieważ w przeddzień ślubu Joanna wraz ze swoim narzeczonym Krystianem jedzie na ostatnią przymiarkę sukni ślubnej. W trakcie powrotu do miasta samochód pary wpada do jeziora. Mężczyzna ginie w wypadku. Pierwszej nocy po powrocie do domu ze szpitala zrozpaczona kobieta dostrzega niewyraźną postać w salonie. Od tej pory widmo pojawia się każdej nocy w najmniej oczekiwanym momencie.

Asia próbuje za wszelką cenę dowiedzieć się prawdy o pochodzeniu zjawy. Po drodze odkrywa coraz to bardziej zagadkowe tajemnice, które dopiero po czasie łączą się w jedną całość.

W "Zemście" jest wszystko – nieoczekiwane zwroty akcji, zagadka i strach, który nie opuszcza głównej bohaterki aż do końca powieści. Są również ofiary, które giną w tajemniczych okolicznościach. A wszystko to łączy jedna osoba, o której istnieniu wiedzieli tylko najbliżsi z otoczenia Krystiana. Czy ta historia znajdzie swoje szczęśliwe zakończenie? Czy w ogóle można mówić o nim w kategoriach horroru? Raczej to niefortunne, ponieważ historia pokazana w książce to odwieczna walka dobra ze złem, walka na śmierć i życie. Ofiara musi zostać spełniona, a tajemnica odkryta.

Język powieści jest dość prosty w odbiorze. Autorka nastawiła się na przekazywanie emocji, a nie dramatyzowanie nadmiarem opisów zjawy. Dzięki temu fabuła wydaje się ciekawa, a strach czai się pod skórą. Nie ma tu też wielu krwawych i przepełnionych nienawiścią scen.

Jedno jest jednak pewne, czytając "Zemstę", nie zaznasz spokoju podobnie jak jej bohaterka. Winni poniosą najwyższą ofiarę. Gorąco polecam. Nie pożałujecie.

Kilka słów o fabule…

Wszystko zaczyna się niewinnie i bajecznie. Wydawać by się...

Zemsta kieruje ludźmi, ale jak widać nie tylko. Po śmierci zemsta potrafi utrzymać się w powietrzu i gnębić winnych jej kumulacji. Nie inaczej jest w przypadku Joanny, która pomimo sielankowego na pierwszy rzut oka życia trafia w sam środek walki o przeżycie - walki z czymś co jest czystą postacią zemsty, która pragnie dokonać zniszczenia. Każdy kolejny dzień wzbudza w kobiecie coraz to nowsze pytania i wątpliwości, które staramy się zrozumieć razem z nią, aż do wielkiego finału. I choć początkowo mamy wrażenie, że jesteśmy już świadomi zakończenia, to w historii pojawia się drugie dno, które utrzymuje nas w zainteresowaniu przez kilkadziesiąt kolejnych stron. Oczywiście na końcu zaczynamy się zastanawiać czy to drugie dno z perspektywy przeczytanych 360 stron, faktycznie było, aż tak zaskakujące, ale nie zmienia to faktu, że było ciekawe jak i cała książka. Na odbiór całości nie wpływa nawet początkowa chaotyczna narracja, powtarzanie słów czy fragmentów wypowiedzi („wzrusza ramionami”),a nawet wszechobecne literówki i błędnie postawione przecinki, których książka się nie ustrzegła.

Skusiły mnie pozytywne opinie i niestety kupiłem książkę.
Literacko książka bardzo słaba i męcząca. Gdybym za nią nie zapłacił przerwał bym czytanie po 15 stronach. Postacie, dialogi i w ogóle historia strasznie płytkie. Miałem wrażenie, że pisała to nastolatka dla nastolatków.

Skusiły mnie pozytywne opinie i niestety kupiłem książkę.

Książka Pani Małgorzaty zabiera nas w świat Joanny, młodej prawniczki, której narzeczony ginie w wypadku samochodowym dzień przed ich ślubem. Mimo, że dziewczyna wychodzi cało z tego zdarzenia, musi poradzić sobie nie tylko ze śmiercią ukochanego ale też z jego przerażająca przeszłością. Wydarzenia z przed laty, ściągają na Aśkę zjawę, która nie da jej spokoju póki nie zrealizuje swojej zemsty🔥🔥

Zaczynając czytać tę książkę nie byłam przekonana czy wpasuje się ona w mój gust, bo temat zjawisk nadprzyrodzonych nie należy do moich ulubionych. Jednak zagłębiając się w lekturę coraz głębiej, wszystkie wątpliwości mnie opuściły. 'Zemsta' daje czytelnikowi szereg różnych emocji, począwszy od tych dobrych, a kończąc na obezwładniającym przerażeniu. Opisy miejsc, do których udaje się Joasia są bardzo realistyczne, tak samo zresztą jak opisy miejsc zbrodni, co daje duże pole do działania naszej wyobraźni. Wielkim plusem jest również sama postać głównej bohaterki, która mimo tak wielkiej tragedii jaka ją spotkała, potrafi zachowywać się racjonalnie, jest odważna i pomimo przeszkód dąży do swojego celu. Zakończenie całości również było dla mnie zaskoczeniem. Nigdy nie wiadomo, kiedy twój 'przyjaciel' może okazać się wrogiem...i to śmiertelnym.

Podsumowując jest to świetny horror, który polecam przeczytać nie tylko miłośnikom tego gatunku, a każdemu kto ceni dreszczyk emocji i nutkę strachu 😊😊♥️

Dziękuję@wydawnictwopsychoskok
za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej książki 🥰🥰

Szukałam czegoś co będzie trochę przełamywało kanon tych wszystkich kryminałów, jakie od dłuższego czasu czytam i postanowiłam sięgnąć po najnowszą książkę Małgorzaty Bloch-Łuczak.
„Zemsta” jest niesamowitą pozycją do przeczytania! Jeśli szukacie czegoś, co jest intrygujące, co sprawi, że poczujecie gęsią skórkę i zimny dreszcz przebiegający wzdłuż kręgosłupa… coś, co nie jest tak oczywiste jakby mogło się wydawać - to jest to książka dla Was! Znajdziecie w niej nawet bardzo odważne opisy, które bardzo przyjemnie… ;) się czyta ;) z całą pewnością intensywnie oddziaływują na wyobraźnie co jest tutaj plusem!
Gdy zaczęłam ją czytać nie byłam pewna co mnie czeka i powiem szczerze, że przeczytałam ją na jednym wdechu. Szybko, płynnie i z zaciekawieniem. Gdy skończyłam poczułam, że potrzebuję więcej, więc mam nadzieję, że autorka uraczy nas niedługo kolejną książką na tak samo wysokim poziomie. Pomimo tego, że mam na swoim koncie dziesiątki kryminałów, horrorów itd. To naprawdę łapałam się na tym, że odczuwam niepokój. Dlaczego? Nie wiem, chyba ta książka jest tak zbudowana. Bez spoilerów powiem tyle, że czytając… musiałam przytulić Męża. Tak. Odczuwałam mieszaninę różnych uczuć, smutku i strachu, ale też przyjemności z czytania. Oby więcej takich książek :)
Jestem bardzo zadowolona, że miałam okazję ją przeczytać i zaliczam ten zakup do tych bardziej udanych i naprawdę zachęcam Was do zakupienia tej książki ;)
Osobiście daję 10/10 i przymykam oko na drobne literówki (ale to już moje zboczenie).

Joanna i Krystian to szczęśliwa para. Zaplanowany ślub, ostatnie przymiarki sukni. Drogą powrotną jednak kończy się tragicznym wypadkiem. Przyszły pan młody ginie, topiąc się. Przyszła panna młoda wychodzi z tego z niewielkimi obrażeniami fizycznymi. Obrażenia psychiczne zostawiają ogromny ból, strach. Jej życie już nie jest takie samo, zostaje przewrócone do góry nogami i to nie tylko z powodu utraconej miłości. W życiu bohaterki wkracza nocna , przerażająca zjawa, postać pozaziemska, która jest wrogo nastawiona. Czeka ją teraz podróż po przeszłości ukochanego, będzie szukać rozwiązania.
Czy Joannie się uda rozwiązać zagadkę?
Czy zazna nocnego spokoju, bez prześladowania zjawy?

Lubicie horrory? Ja wręcz kocham❤️ do tej pory tylko oglądałam, ale to się teraz zmieni. Książka daje więcej emocji. Ciężko było ją odłożyć, a gdy już się to zrobiło wątki zostały długo w podświadomości zastanawiając się co będzie dalej. Czytając czułam ból, strach, ściskające za serce przygnębienie bohaterki. Zapewne każdy z nas stracił bliską osobę i wie jakie człowiekiem targają emocje. Nocne koszmary Joanny trzymają w napięciu. Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Jesteś jej ciekaw? Musisz ją przeczytać!!!! Gratulacje dla autorki ❤️

Joanna Kubiak i Krystian Makowski są szczęśliwą parą. Właśnie szykują się do ślubu. Już właściwie wszystko jest gotowe. Pozostały ostatnie przymiarki sukni. W drodze powrotnej od krawcowej zdarza się wypadek. Krystian ginie. Asia zamiast iść do ślubu odprowadza narzeczonego do grobu. Zaraz od następnej nocy zaczyna mieć dziwne sny, w domu słychać kapanie wody. Co noc o tej samej porze odwiedza ją zjawa. Kim jest i czego chce?

Duch jest nadzwyczaj namacalny i wyraźnie wrogo nastawiony. Z każdym pojawieniem się pozwala sobie na więcej. Robi się agresywny.

Asia oprócz żałoby w dzień przeżywa horror co noc. Jak długo to będzie trwało? Czy uda się powstrzymać potwora?

"Zemsta" wciągnęła mnie od pierwszych stron. Zaczyna się sceną erotyczną, następnie zdarza się wypadek a zaraz później atakuje zjawa.

Trudno odłożyć książkę, autorka trzyma czytelnika w napięciu. Cały czas zastanawiamy się jak skończy się ta historia. Cały czas coś się dzieje.

Polecam "Zemstę" nie tylko wielbicielom horrorów, lecz każdej wciągającej literatury.

📚Recenzja 📚

Witajcie dzisiaj przychodzę do Was z książką "" Małgorzaty Bloch-Łuczak.
Wydawnictwo Psychoskok

Opis
Joannie wydaje się, że wszystko w jej życiu w końcu się poukładało, bo przecież już za chwilę wychodzi za mąż za ukochanego Krystiana, ma dobrą pracę i jest szczęśliwa, jednak nagle los płata jej figla i karta się odwraca, w jednej chwili traci wszystko – marzenia, plany, uporządkowane życie, a nawet spokój i bezpieczeństwo. W jej życiu pojawia się coś, co trudno nazwać – jakaś siła nieczysta zaczyna ją nawiedzać w jej własnym domu. Robi się coraz bardziej niebezpiecznie, a młoda kobieta już sama nie wie, czy oszalała, czy to wszystko dzieje się naprawdę.
Wstrząsające wydarzenia odkryją tajemnicę, która nie powinna ujrzeć światła dziennego.

Czytając tę książkę od samego początku nie byłam pewna niczego z każdą stroną dowiadywałam sie czegoś nowego intrygująca historia z przeszłości i Zjawa która nachodZemstaziła główną bohaterke tak mnie wciągnęła że aż sama czułam strach .Uwielbiam takie książki w której są wątki paranormalne ,kryminale i erotyczne  .Autorka napisała bardzo dobrą książkę w której są sporo emocji strachu i bólu który zadaje ofiarom tajemnicza zjawa .W tej książce jest wszystko co powinnen fan takiego gatunku znaleźć .Bardzo chętnie przeczytam jeszcze inne książki tej autorki. Polecam tę książkę.

Bardzo dziękuję  autore @ Małogrzatablochluczak za pdf do recenzji.

📚Recenzja 📚

Witajcie dzisiaj przychodzę do Was z książką "" Małgorzaty Bloch-Łuczak.
Wydawnictwo Psychoskok

Opis

Przygotowania do ślubu Asi Kubiak i Krystiana Makowskiego kończą się tragicznym wypadkiem samochodowym, z którego tylko Asia wychodzi z niewielkimi obrażeniami. Krystian ginie, topiąc się. Od tej chwili jednak całe życie Joasi zostaje przewrócone do góry nogami i to nie tylko z powodu rozpaczy po śmierci ukochanego. Poznajemy przeszłość Krystiana, która odznaczy się piętnem na życiu Joasi. W akcję wkraczają postacie pozaziemskie, które dużo namieszają. Tytułowa zjawa jest niebezpieczna, nawiedza, rani Asię. Bohaterka wyrusza w podróż po przeszłości Krystiana, szuka rozwiązania zagadki. Dlaczego zjawa nawiedza Asię? Co zrobił Krystian? Czy Asia rozwiąże zagadkę? Zapraszamy Was do przeczytania książki.

Autorka wspaniale wplata w rzeczywistość zjawy, które odgrywają duże znaczenie w książce.
Bardzo duży plus od nas za wspaniałą narrację w pierwszej osobie.
Wspaniale stworzona bohaterka- mądra, silna, odważna, nie poddaje się, dąży wytrwale do celu.
Wspaniałe, bardzo rzeczywiste są opisy miejsc, przyrody. Czytelnik ma wrażenie, że jest w opisywanych miejscach razem z bohaterami.
Książkę czyta się jednym tchem. Akcja jest tak ciekawa, że nie można odłożyć książki na później.
Wspaniały horror Pani Małgosi. Słowo zemsta nabiera w książce nowego znaczenia, wychodzi poza nasz ziemski świat, poza naszą rzeczywistość i poza nasze wyobrażenia.
Serdecznie polecamy!

Najszczęśliwszy dzień życia Asi i Krystiana zamienia się w najgorszy koszmar. Mężczyzna ginie w tragicznym wypadku, a kobietę zaczynają nocami nękać niewytłumaczalne wydarzenia spowodowane przez niezapowiedzianego gościa. Kiedy zjawa coraz bardziej ingeruje w życie Joanny, bezlitośnie ją raniąc, ta ostatkiem sił i zdrowego rozsądku z pomocą tajemniczego mężczyzny postanawia rozwikłać zagadkę przeszłości swojego ukochanego.

"Palce zjawy zacisnęły się na moim przedramieniu. Poczułam dotyk tak mroźny, że miałam wrażenie, że ktoś przypieka mnie żywym ogniem"

Jakich rzeczy dowie się o Krystianie od mieszkańców pogrążonej w mroku klątwy małej miejscowości? Ile ofiar pochłonie żądna tytułowej Zemsty zjawa nim zazna spokoju?

"Podeszłam najbliżej jak tylko pozwalał mi strach. Od ciemnych gałęzi odcinała się biel czaszki"

Nie byłam nigdy fanką horrorów, ani filmów, ani książek. Jednak wszystko zmieniło się i to dzięki autorce Zemsty Małgorzacie Błoch- Łuczak. Autorka balansuje tutaj na granicy dwóch światów, tego racjonalnego i paranormalnego. Bohaterów wprost nie da się nie lubić. O ile Krystian skończył dość kiepsko, o tyle Asi i jej podróży do przeszłości kibicowałam od początku do końca. Szczegółowość opisów zbrodni, czy miejsc które odwiedza Joanna wprost powala. Wyobraźnia pracuje. Wciąż pamiętam wieczór kiedy z zapartym tchem czytałam tekst Zemsty i zastała mnie późna noc, tak wciągnęła mnie fabuła, że aż bałam się zasnąć
Zemsta, pokazuje, że są na tym świecie rzeczy o których się nam nie śniło, i z którymi nie warto zadzierać. Zjawa nie zna słowa przedawnienie, i upomni się o swoje w najmniej oczekiwanym momencie. Jeśli czytacie horrory to myślę, że śmiało mogę wam polecić Zemstę. Nie zaśniecie ze strachu i z ciekawości. A zakończenie.... okaże się dość nieprzewidywalne. Przekonajcie się sami.

Polecam

• Chcę kupić