Antyspołeczny

2021-06-30
Patrycja Zarawska, Iwona Michałowska-Gabrych
reportaż

więcej Więcej

Widziałem bardzo dużo pochlebnych opinii na temat tej książki, spodziewałem się ciekawej analizy społeczeństwa oczami osoby pracującej w obszarze zachowań antyspołecznych z nutą humoru. Niestety kompletnie nie poczułem tej książki.

Ma ona formę pamiętnika, Nick opisuje historie, które zobaczył w trakcie swojego ostatniego roku pracy na stanowisku Antyspołecznego,...

Nick Pettigrew postanowił napisać coś w rodzaju dziennika, który zawierał informacje o jego pracy, jako antyspołecznego, przez rok. Muszę przyznać, że czas spędzony z tą pozycją był dla mnie czymś niesamowitym i jestem pod wrażeniem, iż autor wytrzymał na tym stanowisku przez dziesięć lat.
Już sama idea bycia antyspołecznym jest intrygująca, ponieważ w naszym kraju nie ma...

🔎 "(...) wierzę, że ludzie - nie jako jednostki dokonujące aktów niezwykłej życzliwości czy wyjątkowej odwagi, lecz ludzie jako zbiorowość, jako społeczeństwo - są szczodrzy, cierpliwi i zdolni do miłości, gdy się im tylko na to pozwoli. Spróbujmy więc tego." 🔍

Nick opisuje rok swojej pracy na stanowisku pracownika ds. zachowań antyspołecznych w Wielkiej Brytanii....

Jeśli nigdy nie musiałeś wietrzyć mieszkania, bo zapach marihuany z klatki schodowej przesiąknął nawet przez drzwi wejściowe. Jeśli nigdy pijani goście sąsiada nie pomylili Twojego ogródka z toaletą, a skrzynki na listy ze miejscem na puste butelki… to przy tej książce się ubawisz. W przeciwnym wypadku przekonasz się, że inni też mają przerąbane.

Antyspołeczny to zawód,...

patologia w UK okraszona cudownie cynicznym humorem, jestem pełen podziwu dla pana Nicka, że wytrzymał tam ponad 10 lat, społeczeństwo anglosaskie jest zdecydowanie bardziej bezczelne i roszczeniowe niż nasze

„Antyspołeczny” Nicka Pettigrew to dziennik, w którym autor opisuje rok ze swojego życia zawodowego. Pokazuje, jak wygląda praca antyspołecznego, czyli człowieka zajmującego się antyspołecznymi działaniami w danej wspólnocie. Czasem jest to zwykłe zakłócanie porządku wynikające ze zbyt głośnego słuchania muzyki, a innym razem handel narkotykami. Do wyboru do koloru.

Nick...

Czytałem i towarzyszyło mi wrażenie, że oglądam serial podobny do dziejącego się w podobnej scenerii Luthera. Solidna rzecz: patologia systemowa i osobiste zmagania w proporcjach, powiedzmy trzy-cztery do jednego.

Kto ma sąsiadów wie, że potrafią zatruć życie. Tylko czy zawsze są złośliwi, źli czy upierdliwi?
"Antyspołeczny" to ciężka książka. Ciężka i trudna ale... No właśnie. Chciałam odłożyć. Na szczęście dotrwałam do końca. Epilog jest piękną klamrą a jednocześnie bardzo mnie dotknął. Polecam i życzę miłej lektury...jakkolwiek to w kontekście tej właśnie książki.

Świetna książka, przedstawia problemy współczesnego świata

Specyficzna lektura w formie pamiętnika pracownika - "Anty-społecznego", który mocno sarkastycznym stylem przedstawia realia swojej pracy. Koleś pisze genialnie ale przez większość książki mu współczułam. Sam zmaga się z problemem depresji i faszeruje chemią, która nie do końca mu pomaga.

Anty-społeczny ma niewiele pola do manewru. Zajmuje się lokatorami zarządzanych przez...

• 2021
  • Współpraca