Ślepa latarka

Okładka książki Ślepa latarka Bruno Winawer
Okładka książki Ślepa latarka
Bruno Winawer Wydawnictwo: Biblioteka Groszowa Seria: Biblioteka Groszowa fantasy, science fiction
154 str. 2 godz. 34 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Seria:
Biblioteka Groszowa
Wydawnictwo:
Biblioteka Groszowa
Data wydania:
1925-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1925-01-01
Liczba stron:
154
Czas czytania
2 godz. 34 min.
Język:
polski
Średnia ocen

6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
650
645

Na półkach:

Ja znam Winawera głównie jako popularyzatora nauki z okresu Dwudziestolecia ale on napisał trudną do ustalenia ilość sztuk teatralnych, które wówczas cieszyły się chyba dość dużą popularnością. A oprócz tego napisał kilka książek beletrystycznych. I "Latarka" to jedna z nich.

Nie jest to dzieło wybitne i ponadczasowe ale dobrze się czyta także i dziś jak kryminalną historię z dreszczykiem. Jedna rzecz, która jest ciekawym świadectwem tamtych czasów to jest połączenie tematyki naukowej z ezoteryką. Winawer był przecież naukowcem, racjonalistą z dużą wiedzą ścisłą a napisał książkę, w której podobny do niego naukowiec (oczywiste są tu jakieś odniesienia autobiograficzne) zostaje wciągnięty w intrygę, w której centrum stoi telepatia, medium, podróże duszy itp.

Nie robi to wrażenia tekstu pisanego z przymrużeniem oka. I tu - po raz kolejny zdałem sobie sprawę jak stosunkowo niewiele dzieliło wówczas wszelkie tego typu szamaństwo od uznania za równoprawną i oficjalną naukę. To nie jest przypadek, że wszelkiego rodzaju wróże czy seanse spirytystyczne cieszyły się w okresie Drudziestolecia dużą popularnością. Istniały ponoć nawet w Europie uniwersytety, które utworzyły katedry zajmujące się tego typu zagadnieniami.

Można to przeczytać także jako zwykłą historię i cieszyć się nią.

Ja znam Winawera głównie jako popularyzatora nauki z okresu Dwudziestolecia ale on napisał trudną do ustalenia ilość sztuk teatralnych, które wówczas cieszyły się chyba dość dużą popularnością. A oprócz tego napisał kilka książek beletrystycznych. I "Latarka" to jedna z nich.

Nie jest to dzieło wybitne i ponadczasowe ale dobrze się czyta także i dziś jak kryminalną...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    2
  • Przeczytane
    2
  • Fantasy
    1
  • Posiadam
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Ślepa latarka


Podobne książki

Przeczytaj także