Kulawe konie

Okładka książki Kulawe konie Mick Herron
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Kulawe konie
Mick Herron Wydawnictwo: Insignis Cykl: Slough House (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Slough House (tom 1)
Anna Krochmal

Wyróżniona opinia i

Kulawe konie

przeczytanych książek 715 napisanych opinii 304

Thriller szpiegowski, gęsty, nieco flegmatyczny, rozpisany na wiele osób, trzeba skupiać się, aby ogarnąć fabułę. Kulawe konie to taki gorszy sort szpiegów, ludzie, którzy gdzieś tam zawiedli i dostali przydział do Slough House, do nudnej, najgorszej pracy. A jednak okazuje się, że niezupełnie są do niczego. Ich też zahaczają intrygi i tajne operacje. Bardzo mi się to podobało, w końcu coś innego, ciekawego i napisanego smakowicie i z charakterem. Już zaczęłam drugą część i mam nadzieję, że audioteka zadba, aby i dalsze pojawiły się.

Wiedziałem mniej więcej czego po książce się spodziewać, a raczej czego się nie spodziewać - Bondowskich strzelanin i pościgów. Zdaję sobie sprawę, że praca szpiegów jest często nudna i żmudna, niestety to samo jest z lekturą "Kulawych koni". Oprócz Lamba żadne z bohaterów nie był w stanie przykuć mojej uwagi, a sama akcja toczy się tak ślamazarnie, że ciężko nie przysnąć przy lekturze. Poddałem się po 250 stronach i chyba już nie skończę.

Och! Ta książka i seria to dla mnie odkrycie!
Mick Herron konstruuje zdania z wielkim smakiem i poczuciem humoru. W tłumaczeniu również chłonie się z przyjemnością każde słowo.
To, plus ciekawe wielowymiarowe postaci oraz fabuła daje ogromną przyjemność czytania!

Och! Ta książka i seria to dla mnie odkrycie!

Oczywiście najpierw był serial i genialny Gary Oldman. Choć historie serialowe były świetnie opowiedziane to miałam takie nieodparte wrażenie, że to są historie mocno na wyrost. Choć nie znam świata szpiegów i agentów to jednak trudno mi było uwierzyć w wiarygodność niektórych wątków. Byłam niezmiernie ciekawa, jak to jest w książce. I okazało się, że choć historia nieco odbiega od fabuły serialu, szczególnie w drugiej połowie, to zdecydowanie jest bardziej wiarygodna. Bardziej ją kupuję. Autor nie próbuje mi wmówić jakiś bzdur. Owszem - to pewna konwencja, to nie pozycja dokumentalna, nie reportaż tylko fikcja ale jakiś elementarny szacunek dla czytelnika powinien być. I autor mi to daje.
Szybko i dobrze się to czyta, wartka porządna akcja - czytadło nie na poważnie - jak znalazł.

Przyznaję się, że jeżeli chodzi o sensację to raczej wolę kino – nie czytam zbyt dużo książek z tego gatunku, ale na szpiegowskie klimaty raz na jakiś czas mam ochotę. Tutaj mamy zdegradowanych i odsuniętych na boczne tory agentów, którzy dostają swoje 5 minut. Całkiem spoko, choć pupy nie urywa.

Serialu nie oglądałam.

Serialu nie oglądałam.

Podchodziłem do niej dwa razy i dopiero za drugim razem, na spokojnie mnie urzekła. Świetnie napisana, flegmatyczna powieść o meandrach służby Jej Królewskiej Mości.

DNF 58%

DNF 58%

Przeczytałem kilka dni temu i dzisiaj miałem kłopot, żeby sobie przypomnieć jaką to książkę skończyłem. Podczas czytania nie zawiązała się żadna więź z bohaterami, historią czy sposobem opowiadania.

Pomysł i intryga ciekawe, zaskakujące i to dla mnie największy plus tej książki. Poza tym bohaterowie, których trudno polubić i nieprzemawiające do mnie poczucie humoru.

dobra ale wymeczyla nie strasznie

dobra ale wymeczyla nie strasznie