Kulawe konie

Patronat LC
Mick Herron Wydawnictwo: Insignis Cykl: Slough House (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Slow Horses
Insignis
Slough House (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Anna Krochmal

Troche nuda przez pierwszą połowę książki, potem akcja zaczęła się rozkręcać, napięcie rosło aż wkońcu autor postanowił że rozbroi bombę którą budował przez całą opowieść. Jestem zawiedziony bo oczekiwałem wybuchu a dostałem zgaszenie papierosa.

W dobie nowych mediów, rozpowszechniania fake newsów, fałszywych autorytetów, braku wiarygodnych źródeł, informacja staje się wyjątkowo niebezpiecznym towarem na rynku.
My - odbiorcy, zamykamy się w bańkach informacyjnych i bezrefleksyjnie podążamy za opiniami, których nie sposób już odróżnić od faktów.
Żyjemy w czasach relatywizacji prawdy. Może receptą jest fikcja...

KULAWE KONIE
Zastanawialiście się kiedyś co by było gdyby Bondowi poślizgnęła się "noga" podczas wykonywania zadań ❓
Z pewnością prawiłby do KULAWYCH KONI, brytyjskiej jednostki dla szpiegów-wyrzutków.
Ta jednostka w służbie Jej Królewskiej Mości jest bardzo niebezpieczna.
🧔🙎‍♂️👨‍💼 którzy nie mają nic do stracenia, wbrew rozkazom ruszają do akcji.
Czy tym razem River...

Jestem bardzo ciekawa tej książki. Czytałam dużo pozytywnych opinii na jej temat.
Z pewnością znajdzie się na mojej liście książek do przeczytania:)

Czasami sama nie wiem, jakim cudem dana książka wpadła mi w oko. Tak było też tym razem, ale mimo wszystko bardzo szybko ta historia mnie wciągnęła.
Sam opis funkcjonowania służb specjalnych jest niezwykle ciekawy, a dość szczegółowo go poznajemy.
Tytułowe Kulawe Konie to bohaterowie, którym los rzucił kłody pod nogi i z samego centrum akcji rzuca ich za biurka.
Książka...

"Nigdy nie lekceważ tych, którzy nie mają nic do stracenia"

Thriller na prawdę wysokich lotów ! Od pierwszych stron czytelnik czuje się wciągnięty w akcje i intrygi. Wisienką jest również to, iż książka pomimo tego, że jest thrillerem kryminalnym to styl w jakim autor jest lekki i przyjemny.

Na półkach: , , , ,

Styl Herrona jest wyrazisty i plastyczny, mocno odwołujący się do brytyjskiego humoru i przywodzący na myśl narrację filmową (wyczuwam fascynację autora twórczością J.K. Rowling). Dobre wrażenie zrobiła na mnie kontestacja reguł thrillera szpiegowskiego, do czego zresztą nawiązuje trafny polski przekład tytułu. Fabuła jest prosta, momentami aż niestety prostacka, co w...

Czy zdarza się Wam sięgać po książki, które z pozoru nie mogą przypaść Wam do gustu? Zaintrygowana pozytywnymi recenzjami sięgnęłam po „Kulawe konie”, czyli szpiegowski kryminał.

Nikt nie wstępuje do kontrwywiadu po to, by przekładać papiery. Jednak gdy w tej pracy zrobi się chociaż jeden błąd, nie ma co liczyć na drugą szansę. Kulawe konie, agenci spisani na straty i...

Nigdy nie lekceważ tych, którzy nie mają nic do stracenia

kulawe konie to grupka wykluczonych agentów MI5, zajmujących się papierkową robotą, której nikt inny nie chce robić. Gdy w Londynie zostaje porwany młody mężczyzna, a w sieci pojawia się nagranie z zapowiedzią jego publicznej egzekucji, Kulawe konie, które nie mają nic do stracenia angażują się w akcję. Wkrótce...

Kulawe Konie” to pierwsza z cyklu książek Slough House. Polskie tłumaczenie ukazuje się dobrych kilka lat po pierwszym brytyjskim wydaniu, ale w samą porę, by zdążyć się z nim zapoznać przed premierą serialu, w którym główną rolę zagra Gary Oldman.
Mick Herron serwuje nam solidną dawkę sensacji wzorując się na typowych historiach szpiegowskich, ale robi to w oryginalnym...

• 2021
  • Kryminał