Mali WIELCY. Astrid Lindgren

Okładka książki Mali WIELCY. Astrid Lindgren Linzie Hunter, Maria Isabel Sanchez Vegara
Okładka książki Mali WIELCY. Astrid Lindgren
Linzie HunterMaria Isabel Sanchez Vegara Wydawnictwo: Smart Books Seria: Mali WIELCY biografia, autobiografia, pamiętnik
32 str. 32 min.
Mali WIELCY
Smart Books
2021-01-27
2021-01-27
32 min.
Julia Tokarczyk
Astrid Lindgren dla dzieci

Okładka książki Mali WIELCY. Pablo Picasso Teresa Bellon, Maria Isabel Sanchez Vegara
Mali WIELCY. P... Teresa Bellon, Mari...
Okładka książki Mali WIELCY. Neil Armstrong Christophe Jacques, Maria Isabel Sanchez Vegara
Mali WIELCY. N... Christophe Jacques,...
Okładka książki Mali WIELCY. Królowa Elżbieta Melissa Lee Johnson, Maria Isabel Sanchez Vegara
Mali WIELCY. K... Melissa Lee Johnson...

Okładka książki Magda. Autobiografia Magdy Gessler Magda Gessler, Dominik Linowski
Magda. Autobio... Magda Gessler, Domi...
Okładka książki Sapiens. Powieść graficzna. Narodziny ludzkości. Tom 1 Daniel Casanave, Yuval Noah Harari, David Vandermeulen
Sapiens. Powie... Daniel Casanave, Yu...
Okładka książki Mali WIELCY. Maria Skłodowska-Curie Frau Isa, Maria Isabel Sanchez Vegara
Mali WIELCY. M... Frau Isa, Maria Isa...
Okładka książki Mali WIELCY. Frida Kahlo Gee Fan Eng, Maria Isabel Sanchez Vegara
Mali WIELCY. F... Gee Fan Eng, Maria ...

To drugi tytuł z serii Mali Wielcy , który wpadł mi w ręce znienacka i skradł moje serce. Seria skupia się ma sławnych postaciach ze świata literatury, muzyki, nauki. To proste opowieści przeznaczone dla starszych dzieciaków, które odsłonią tajemnice wielkich tego świata z nazwiskami których albo już się zetknęli, albo zetkną się w przyszłości.
Wybór Astrid Lindgren był oczywisty. Jedna z najbardziej popularnych autorek książek dla dzieci. Matka słynnej Pippi, która od lat podbija dziecięce i nie tylko serca. Nie mogło jej porostu zabraknąć w tym gronie.
Książka jest świetna dla niewprawnych jeszcze czytelników. Krótkie, proste zdania, do tego ładne kolorowe ilustracje na pewno zainteresują młodych czytelników, a przy okazji zajmą ich na trochę, bo historia jest wciągająca. Ot wielka pisarka okazuje się radosną dziewczynką, która pokochała książki od "pierwszego wejrzenia". Potem zbuntowała się przeciw światu i została młoda mamą, która swoim dzieciom wymyślała niestworzone historie o dzieciach. Chyba już wiecie dlaczego Pippi ma taką radosną i zarazem zbuntowana naturę :)

Wybór Astrid Lindgren był...

Chyba nie ma osoby, która by nie znała Astrid Lindgren. Chyba każdy zna Dzieci z Bullerbyn. Ale to nie nasza ulubiona książka tej autorki. Najbardziej kochamy Ronję córkę zbójnika.
Michał z ciekawością sięgnął po kolejną pozycję z serii Mali Wielcy i poznał małą i większą Astrid.
Te książki są naprawdę super. Dzięki nim nie tylko dzieci mogą poznać znane osoby. My też chętnie po te pozycje sięgamy.
Marta

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Książka ma 180 słow. Zero przydatnych informacji, zero ciekawych informacji. Przekaz nie jest ani ciekawy, ani inspirujący. Marketingowa wydmuszka.

Wspaniale przedstawiona postać Astrid Lindgren, w formie krótkiej historyjki. Piękne ilustracje dodaja uroku tej ksiażce. Znajdziemy tu genezę powstania Pipi Pończoszanki. Jedyne czego nam zabrakło, to wzmianki o innych ksiażkach tej autorki równie znanych i popularnych na całym świecie. Ksiażka tak uroczo wydana idealnie nadaje się na prezent.

Tej Pani nie trzeba nikomu przedstawiać, bo z pewnością każdy wie, że Astrid to najbardziej znana szwedzka autorka książek dla dzieci, której beztroskie dzieciństwo oraz najbliżsi wpłynęli na twórczość. Książki jej autorstwa oraz bohaterów, których wykreowała kochają miliony dzieci na całym świecie.

W tej książce poznajemy Astrid Lindgren, jako radosną dziewczynkę, która pokochała książki od "pierwszego wejrzenia". Z czasem stała się buntowniczką oraz osobą o ogromnej wyobraźni, potrafiącą wymyślać wspaniałe historie i opowiadać je innym.

Dowiadujemy się także jak Astrid wykreowała Pippi oraz jak ta ruda dziewczyna stała się postacią znaną na całym świecie. Szkoda tylko, że nie wspomniano tutaj o innych uwielbianych przez dzieci książkach😉.

Absolutnie rozumiem zachwyt mojego synka nad tą książką, ponieważ nie tylko zachwyca historia tej nietuzinkowej kobiety, ale i ilustracje, które bardzo przypadły nam do gustu.

Więcej na:

W tej książce poznajemy Astrid Lindgren, jako radosną dziewczynkę,...

• Dziecięca
  • Przeczytane w 2021
  • Biografie
  • Literatura dla dzieci i młodzieży

Dodaj cytat z książki Mali WIELCY. Astrid Lindgren