Sekrety I Ching

Świat Książki
2020-01-01
2020-01-01

Książka Dość ciekawa
Poradnikowa, potraktowałem ją Edukacyjnie a okazała się dobrą Przygodą.
Polecam w przeciwieństwie do Potęgi Podświadomości ;)

Książka Dość ciekawa
Poradnikowa, potraktowałem ją Edukacyjnie a okazała się dobrą Przygodą.
Polecam w przeciwieństwie do Potęgi Podświadomości ;)

Czym książka różni się od pozostałych pozycji autora?

- Połowa książki mówi o tym, jak księga I Ching może pomóc w podejmowaniu decyzji oraz jakie płyną z tego korzyści, ale i zagrożenia (jeżeli wykorzystujesz ją do mało istotnych rzeczy np. gdzie jechać na wakacje). Autor opisuje również to, jak czytać księgę i dlaczego "działa". W książce pojawiają się czasem dziwne korelacje cytatów z Biblii i księgi I Ching. Chyba miało to na celu pokazanie "uniwersalności" prawd świętych ksiąg.

- Druga połowa książki to interpretacja heksagramów I Ching. Przydatne podczas czytania Księgi Przemian I Ching - bez niej nie ma to sensu.

Polecam osobom, które chcą ogólnie poznać temat I Ching. Jednak największy sens czytania tej książki jest wtedy, kiedy masz zamiar wykorzystać przedstawione techniki czytania Księgi Przemian i po prostu sięgnąć po I Ching. Ja tego nie zrobiłam, więc połowę książki przeczytałam, a resztę przekartkowałam.

Czym książka różni się od pozostałych pozycji autora?

Trochę dziwna książka. Z jednej strony czyta się przyjemnie i jest łatwa do zrozumienia, z drugiej jest to dziwaczne połączenie chińskiej księgi wróżb z wyjaśnieniami biblijnymi. Do mnie nie przemawia.

• Joseph Murphy
  • Poradniki