Przyjdzie pogoda na szczęście

Okładka książki Przyjdzie pogoda na szczęście Wioletta Piasecka Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Przyjdzie pogoda na szczęście
Wioletta Piasecka Wydawnictwo: Szara Godzina Cykl: Przyjdzie pogoda na miłość (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Przyjdzie pogoda na miłość (tom 2)
Szara Godzina
2021-08-10
2021-08-10
literatura polska

Wyróżniona opinia i

Przyjdzie pogoda na szczęście

przeczytanych książek 1994 napisanych opinii 1686

Druga część cyklu w niczym nie ustępuje pierwszej. Emocje momentami sięgają zenitu. Wszystkie trzy przyjaciółki przeżywają w swoim życiu bardzo wiele wydarzeń, nie zawsze dobrych.
Jest w nim miejsce na wzloty, zdradę, chorobę, nie brakuje szczęścia i miłości , wiary w siebie, i oparcia w najbliższych.
Piękna książka!

Piękna książka!

Po niezłej 1 części, 2 część niestety bardzo banalna. Przewidywalna do bólu i bardzo przesłodzona.

Dalsze losy trzech przyjaciółek: Joanny, Zuzanny i Magdy. Joanna próbuje z Krzysiem zbudować nowy związek, ale ciągle myśli o Marku. Magda zwyciężyła chorobę, czeka ją rozwód i nowa miłość. Jeszcze trzeba uratować dom rodzinny i firmę ojca. Zuzanna ciągle walczy z hejtem i odrzuceniem przez rodzinę. Ale to silne kobiety i na pewno żadna z nich nie pozwoli drugiej zginąć.

Kontynuacja losów trzech przyjaciółek poznanych wcześniej w powieści "Pogoda na miłość". Lekka, przyjemna lektura, w której jednak przedstawiła autorka wiele problemów, z którymi zmagają się bohaterki. Na celebrytkę Zuzę wylewa się hejt, który utrudnia jej życie. Do tego rodzice, zamiast ją wpierać, czychają tylko na jej pieniądze. Madzia jest po operacji usunięcia piersi, czuje się mniej wartościowa. Jakby tego było mało, jej rodzina ma ogromne problemy finansowe. Joasia została odrzuona przez rodziców, opuszczona przez matkę, wyrzucona z domu przez ojca. Wszystkie trzy te młode kobiety łączą nieudane w przeszłości związki z mężczyznami. Okazuje się, że wszystkie przeciwnosci losu można pokonać. Wszystkie wreszcie trafają na wartościowych partnerów. Fabuła trochę przesłodzona i miejscami mało realna. Madzia bez problemu dostaje kredyt, Asia odzyskuje rodziców, a Zuza swoją godność. Wszystkie trzy trafiają też na mężczyzn, którym nie przeszkadza ich przeszłość, zdrada, dziecko, brak piersi itp. W realnym życiu nie jest tak łatwo.

Ciąg dalszy wzruszeń ❤️ Piękna powieść, piękna przyjaźń.

Ciąg dalszy wzruszeń ❤️ Piękna powieść, piękna przyjaźń.

Lekka miła książka. Bardzo przewidywalna jak dla mnie przesłodzona.

Lekka miła książka. Bardzo przewidywalna jak dla mnie przesłodzona.

Sympatyczna bajka dla dorosłych, ciekawa fabuła i dobra lektura na wakacje z małym ale -polecam jeśli komuś nie przeszkadza, że przypomina z lekka brazylijską telenowelę, a bohaterowie mówią do siebie używając sformułowań z poradników o tym jak żyć, by osiągnąć szczęście ;) nie znam ludzi, którzy w ten sposób że sobą na co dzień rozmawiają i mi to jednak trochę przeszkadzało-odbierało realizm ....

„Przyjdzie pogoda na szczęście” – to dalsze losy przyjaciółek z pierwszej części. Już na wstępie czytelnik dostaje krótkie wyjaśnienia, jak i dlaczego znalazły się w tym momencie ich życia, co bardzo ułatwia zorientowanie się w sytuacji. Tym razem to historia Zuzanny wciągnęła mnie bez reszty (oczywiście losy pozostałych przyjaciółek też były bardzo ciekawe i pełne wzruszeń). Autorka serwuje czytelnikowi całą paletę emocji. Całość wciąga i powoduje, że trudno się oderwać. Czekam na tom trzeci.

Piękna książka jak zwykle pełna emocji i prawdziwego życia, skłania do myślenia także i o tym czy ta wielka i żarliwa miłość to skarb czy tylko tombak?Czy warto porzucać siebie aby kochać? Czy jeśli miłość jest prawdziwa raczej weźmie nas całych? Ogólnie książkę bardzo polecam i liczę na kolejną cześć choć wątki zostały zakończone jednak lobię bohaterów i styl pisania autora, . przywiązałam się do Zuzanny Joasi Madzi a także innych bohaterów, polecam i czekam na dalszą twórczość.

Książka tak pełna wydarzeń, że aż trudno uwierzyć, że tyle się dzieje na niespełna czterystu stronach. I to mi odpowiada. Poza tym styl, język, i pozytywny wydźwięk powieści, kupiły mnie.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2021