Gra Geralda

1992-01-01
Tomasz Wyżyński

Okładka książki Czarny Dom Stephen King, Peter Straub
Ocena 6,7
Czarny Dom Stephen King, Peter...
Okładka książki Talizman Stephen King, Peter Straub
Ocena 6,7
Talizman Stephen King, Peter...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

jak na tego autora, taka sobie.

jak na tego autora, taka sobie.

Rozczarowanie tematem książki i niestety autorem. Zastanawia mnie co skłania do napisania takiej książki - niemoc twórcza czy problemy finansowe.

Dla mnie to jedna z lepszych książek Kinga choć... de gustibus non est disputandum 🙂

Książka ogólnie jest na prawdę dobra. Jednakże nie dla mnie. Subiektywnie bardzo mi nie przypasowała. Mimo to nie mam zamiaru oceniać jej nisko ponieważ doceniam to studium nad ludzką psychiką jakiej dokonał Pan King. To nie książka dla mnie co nie zmienia faktu że dla fanów takich mocno pogłębionych analiz ludzkiej świadomości będzie się zapewne podobać.
Nie znam innej książki o takim motywie jak tu. Ciekawie połączono przeszłość i przyszłość. Nasze ukryte lęki czy traumy z przeszłości oraz to jak to wszystko wypełza z człowieka w sytuacji wręcz beznadziejnej. Więc daje 7 bo szanuję tę książkę mimo że się z nią męczyłam.

Nie znam innej...

Wydawałoby się, że to będzie prosta historia, że niczym nie zaskoczy, King jednak wie co robi i zaskakuje. Warto przeczytać.

Powieści Kinga są niesamowite dlatego, że Autor, za pomocą opowiadanych w nich historii, potrafi jak nikt, stworzyć w głowie czytelnika laboratorium, w którym jesteśmy konfrontowani z naszymi najbardziej skrywanymi, czasem silnie wypartymi i stłumionymi myślami, emocjami i potrzebami. Nie inaczej jest w „Grze Geralda”. Przedstawiona w niej historia karze nam się zmierzyć ze straszliwymi wyzwaniami: gwałtowną śmiercią bliskiej osoby, zagrożeniem własnego życia, poczuciem bezradności, molestowaniem, dopadającą główną bohaterkę po latach, wypartą zdradą ze strony ojca… kompletnym haosem mentalnym… uff… Nie jest łatwo przez to wszystko przejść, ale warto poświęcić czas na lekturę tej książki. Według mnie, najsłabszym element „Gry Geralda” jest zakończenie, dla mnie całkowicie odstające od reszty, całkowicie niesatysfakcjonujące.

To jak dla mnie najsłabsza książka Mistrza ;-)

To jak dla mnie najsłabsza książka Mistrza ;-)

To jest książka Kinga, która mnie bardzo rozczarowała.

To jest książka Kinga, która mnie bardzo rozczarowała.

Polecam.

Polecam.

"Gra Geralda" jest 4 książką Kinga, którą przeczytałem, ale czytało mi się ją najgorzej - na kilka podejść i momentami zanudzała. Zdecydowanie nie jest to łatwa książka...