Żyje się raz

Okładka książki Żyje się raz
Dorota Opara-Gorecka Wydawnictwo: Hamal Books Seria: Seria z Serduszkiem literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Seria z Serduszkiem
Hamal Books
1996-01-01
1996-01-01
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

więcej Więcej

Marta przyjeżdża do Warszawy z małej miejscowości, by móc się uczyć. Zamieszkuje u ciotki i poznaje swoją nową klasę. Wpada w towarzystwo pewnej dziewczyny, która jest od niej starsza i zapoznaje bohaterkę ze swoimi znajomymi, naciągając trochę prawdę o Marcie.

Tak zaczynają się kłamstwa dziewczyny dotyczące różnych kwestii. Pewnego dnia na plaży przyjaciółki poznają...

Do tej książki wracałam w dzieciństwie kilka razy, dlatego oceniłam ją tak wysoko.
Do dziś pamiętam fragment wiersza, napisany przez główną bohaterkę:

pelargonia - ciekawska
nie wychodzi z domu
a wszystko wie

Jedna z moich 'najulubieńszych'. Napisana prostym stylem, co nie umniejsza wcale jej wartości. Autorka w niesamowity sposób ukazuje nam, jak wielki wpływ na nasze życie mają nasze, banalne z pozoru, decyzje. Jak łatwo zagubić się w tym, co jest słuszne, zapatrzeni w osoby, które tak naprawdę nie zasługują na miano 'wzorców'. Nie warto marnować swojego życia tylko po to, by...

sama książka momentalnie wciąga, jednak niestety dla mnie zakończenie inne niż się spodziewałam, niby mocne ale jednak takie nijakie. książka na leżak, z braku laku

• Przeczytane dawno temu
  • Będąc dzieckiem, nastolatką