Miriam

literatura polska Bóg matka kobieta modlitwa Maryja
Stacja 7
religia
literatura polska Bóg matka kobieta modlitwa Maryja

„Miriam” Szustaka to wyraz pobożności maryjnej jak najdalszej od tak zwanego ludowego katolicyzmu i straganowej tandety, w której trudno odkryć głębię. Autor wprowadza nas w swoje doświadczenie Maryi, daje nam dostęp do swojej bliskości z nią, zaznaczając, że czyni to trochę wbrew sobie, bo wcale nie ma się ochoty dzielić szczegółami tego, co go łączy z – jak sam przyznaje...

• ✔ 2021
  • 📚 Biblioteczka domowa