Gdyby miało nie być jutra

Okładka książki Gdyby miało nie być jutra Agnieszka Lingas-Łoniewska Patronat LC
Okładka książki Gdyby miało nie być jutra
Agnieszka Lingas-Łoniewska Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2021-07-28
2021-07-28

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Wyróżniona opinia i

Gdyby miało nie być jutra

przeczytanych książek 186 napisanych opinii 183

Lekka i nieskomplikowana historia o dawaniu drugiej szansy. Polecam na jesienny wieczór, zwłaszcza kiedy chcemy zresetować głowę po całym tygodniu pracy.

Przeciętna, autorka ma na swoim koncie na pewno sporo lepszych. Pomysł na fabułę ciekawy, ale dużo rzeczy się nie kleiło, postacie były jakieś miałkie i po przeczytaniu nie została mi na dłużej w pamięci.

Historia ciekawa, ale sposób w jaki została opisana nie do końca mi się podobał.

Wielu użytkowników serwisu Lubimy Czytać bardzo krytycznie oceniło propozycję Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Uznali oni, że „Gdyby miało nie być jutra” to książka nudna, niewyszukana, zbyt prosta jak na możliwości tak znanej autorki. Każdy ma prawo do swojego poglądu, po to właśnie korzystamy z tego portalu. Ja jednak jestem innego zdania. Owszem, powieść ta nie ma wyszukanej fabuły, wielu rzeczy możemy się domyślić, ale w treści można znaleźć dużo plusów. Jeśli zatem ktoś szuka czegoś prostego, ale ciepłego i empatycznego na czas urlopu- tytuł ten będzie odpowiednim wyborem. Wolałabym tylko, ażeby pisarka nie zagłębiała się w wątek gangsterski. W jej wykonaniu jest on za słodki i nie za bardzo pasuje do realiów ciemnego życia. O wiele lepsze są kreowane przez nią wątki obyczajowe- chyba, że Agnieszka Lingas-Łoniewska decyduje się na pracę w duecie. Ta stworzona z panem Danielem Koziarskim była wręcz rewelacyjna i szczerze zachęcam innym czytelników do zagłębienia się w tę odsłonę.

Autorka przedstawiła nam losy dwóch bardzo zamożnych ludzi. Pierwszy z bohaterów to Igor Kraśnik- bogaty biznesmen, który prowadzi wiele biznesów, nie zawsze jednak są one w pełni legalne. Igor na wiele mrocznych spraw, kolokwialnie mówiąc, przymyka oko, nie chce uczestniczyć w porachunkach związanych na przykład z handlem narkotykami. Jak jednak wspominałam, wątek kryminalny stworzony przez pisarkę nie przypadł mi za bardzo do gustu, lecz Igor nie tylko zwraca uwagę na swoje biznesy. Jest to mężczyzna, który w przeszłości został bardzo skrzywdzony, a na dodatek sam wychowuje dwójkę synów- Marka i Grzesia. Wątek ten został idealnie poprowadzony przez autorkę- zrozumiemy bowiem, że nie tylko matki mogą zostać porzucone i nie tylko kobiety samotnie wychowują dzieci. Taka trudna rola spada także na mężczyzn, o czym rzadko się mówi. Igor to wzór ojca- mimo ciągłego przebywania w pracy zrobi on dla swoich synów niemal wszystko, nie pozwala im też na tak zwane bezstresowe wychowanie. Na szczęście, może on liczyć na pomoc matki i siostry, które także zostały idealnie wykreowane. Dlaczego Igor sam wychowuje synów? Co stało się z Iwoną, ich biologiczną matką? Czy dla kobiety zostawiającej dzieci istnieje jakieś logiczne wytłumaczenie i czy można zrozumieć takie postępowanie? Warto zapoznać się z treścią książki i odpowiedzieć sobie na te pytania.

Druga ważna postać to Milena Kępska- bardzo znana autorka, która niegdyś była związana z Igorem. Jest ona przykładem kobiety, która nie miała łatwego dzieciństwa, nikomu nie życzyłabym tak obskurnego, patologicznego domu rodzinnego. Czy można zatem znaleźć zrozumienia dla matki, która non stop chodzi pijana, a do domu zaprasza coraz to nowszych „wujków”? W jaki sposób po raz kolejny pokrzyżują się drogi życiowe Igora i Mileny? Zapraszam do lektury.

Ne zmuszałam się do czytania tej książki. Wręcz przeciwnie- przeczytałam ją z przyjemnością, a ukazane w tekście zróżnicowane relacje rodzinne bardzo mną wstrząsnęły. Istotnym motywem przewodnim powieści jest też przebaczenie. Co takiego można wybaczyć bliskiej osobie? Do czego jesteśmy zdolni, by wyprostować zniszczone lata? W przypadku tego wątku autorka popisała się swoimi umiejętnościami literackimi. Duży plus to także sama oprawa książki- ładna okładka, a także przystępna czcionka, która nie męczy oczu. Wolałabym tylko, by pisarka odstąpiła od wątku kryminalnego, bo jest on niezbyt wiarygodny i po prostu mdły.

Czy polecam tę powieść? Tak- szczególnie dla osób, które nie mają zbyt dużo wolnego czasu, ponieważ „Gdyby miało nie być jutra” czyta się bardzo szybko.

Czegoś lepszego spodziewałam się po Pani Agnieszce. Na prawdę słaba książka, przewidywalna i bez polotu. Mało w niej emocji, uczuć, całość jakby spisana na odwal się. Nie wciąga, nie porusza, jest bezpłciowa, nijaka. Słabo jak na autorkę tak wielu książek.

Super książka. O miłości ,rodzinie ,przyjaźni ale też o gangsterach .
Czytało się bardzo przyjemnie. Polecam!

Super książka. O miłości ,rodzinie ,przyjaźni ale też o gangsterach .
Czytało się bardzo przyjemnie. Polecam!

Daje 10 punktów.
Gdyby Miało Nie Być Jutra. Świetna i oryginalna historia, którą pochłonąłem w miarę szybko. Jest ciekawa, a także pełna walki o to, żeby pokonać wszystko, by być razem. Tak też się działo w przypadku Mileny i Igora. Zanim zostali razem, to musieli pokonać przeszłości, która nie była zachwycająca. Bo przecież Igor z inną kobietą ma dzieci. Jak ta cała przygoda się potoczy, to czas pokaże. Jedno jest pewne: Jutro zawsze nadejdzie. Chyba, że umrzemy. Polecam czytać. 💗

Daje 10 punktów.

Gdyby miało nie być jutro to wg mnie książka pisana w różowych okularach...

Milena i Igor wielka miłość, która przez jedno nieporozumienie się rozpada. Milena która pochodzi z patologicznej rodziny gdzie matka jest alkoholiczka a ojca nie zna po ucieczce z Wałbrzycha staje się sławną aktorką. Igor ojciec dwóch synów i rozwodnik. Po uracie swojej wielkiej miłości skupił się na pracy która daje zapomnienie i rodzinie która mu pozostała.
Dwóch bohaterów, skrzywdzonych przez środowisko i brak zaufania spotyka się po latach i...? Czy ponownie będą chcieli wrócić do przeszłości? Czy ich miłość przetrwała?

Agnieszka Lingas-Łooniewska pisarka która w swojej twórczości ma wzloty i upadki. Gdyby miało nie być jutra to jedna ze słabszych jej książek.

Zarzuty?
Pierwsze to książka choć ma w sobie ciekawe wątki, takie jak alkoholizm matki, czy wychowywanie dzieci bez matki, nawet ciemny półświatek który działa na cienkiej granicy legalności, te wszystkie tematy są szybko zamykane albo przyćmione jednym ciągle powracającym mdłym tematem miłości tej prawdziwej i jedynej. Ileż można ciągnąc ten sam wątek i rozpamiętywać oraz co kilka stron powtarzać jaka to wielka miłość... to było mdłe, nudne i przeciętna zagrywka uświadomienia czytelnika w tematyce która jest powtarzalna.

Drugi zarzut, to zbyt wiele słów opisujących daną chwilę czy daną emocję. Od dawna już się nie spotkałam aby autorka/autor przez słowa zabił wyobrażenie czytelnika. Miałam wrażenie podczas czytania książki iż oglądam film gdzie obraz jest narzucony, emocje pokazane przez aktorów...Jedna chwila opisana z taką dokładnością gdzie pole myśli, wyobraźni zostało zamknięte. To samo tyczy się emocji bohaterów, Pani Agnieszka przez swoje długie, ale też "wielkie" słowa zabiera możliwość odczuwania bo wszystko jest jakby "nakazane z góry".

Gdyby miało nie być jutro to jak dla mnie jedna z najsłabszych książek autorki.

Gdyby miało nie być jutro to wg mnie książka pisana w różowych okularach...

Fantastyczna historia, napisana rewelacyjnym piórem P. Agnieszki. Książka o wielkiej miłości, takiej która zdarza sie tylko raz w życiu, o tym jak jedno nieporozumienie może zmienić życie, ale też o tym, że warto walczyć o marzenia. Bardzo dobrze wykreowani bohaterowie, wyraziści i tacy prawdziwi. Fabuła przemyślana i po mistrzowsku poprowadzona. Polecam.

Jedna ze słabszych książek, które przeczytałam tej autorki. Od początku wszystko jakieś takie wiadome, bez większych emocji i uniesień.