Giełda. Początek

Giełda. Początek
Maklerska.pl
2021-06-26
2021-06-26
finanse giełda inwestycje biznes inwestor inwestowanie giełda papierów wartościowych

Świetne przedstawienie podstaw procesu inwestowania w akcje (głównie zagraniczne). Polecam! 8/10.

osoby oceniające książkę poniżej 8/10 nie wiem czego oczekiwały, książka warta ceny i wnosi wiele

Jasno i przejrzyście przekazana ogólna wiedza na temat inwestowania przez praktyka zarządzającego dużymi funduszami. Inwestowanie jest proste co nie znaczy, że łatwe a im rzadziej zaglądamy do portfela tym szybciej w długim terminie rośnie. Dobra pozycja zarówno dla osób chcących rozpocząć inwestowanie jak i dla stary wyjadaczy. Nie ma nic o AT czy typowej spekulacji więc pozycja nie dla traderów.

Po prostu dobra, solidna pozycja dla początkujących. Warto przeczytać, żeby poznać punkt widzenia kolejnego tradera z doświadczeniem na pewne aspekty inwestowania oraz rynku kapitałowego. Każda taka książka rozszerza nasz zakres wiedzy, pomaga usystematyzować poznane już elementy i zawsze przemyci coś nowego dla już bardziej obeznanych z tematem :)

Dobra książka dla początkujących, jednak osoby średnio-zaawansowane również mogą z niej wynieść nową wiedzę. Autor przedstawia w niej swoją filozofię inwestowania, która polega na analizie fundamentalnej. Z tego powodu nie znajdziemy tutaj wykresów i informacji na temat analizy technicznej.

Bardzo przystępnie napisana. Potrzebna każdemu początkującemu inwestorowi który myśli o długoterminowym inwestowaniu a nie spekulacji. Dużo wiedzy zebranej w jednej książce. Jak piszę sam autor. Wszystko to można znaleźć gdzieś za darmo. Ale tu mamy to zebrane, przesiane i skondensowane w jednej książce.
Może uchronić przed kilkoma błędami.

Może uchronić przed kilkoma błędami.

Pozycja dla tych którzy na poważnie i długofalowo myślą o inwestowaniu w akcje na zagranicznych rynkach.

Pokaż mimo tovideo - opinia

Autor przedstawia w ciekawy i przystępny sposób swoją filozofię inwestowania na giełdzie.
Książka tak jak wskazuje tytuł - dla początkujących inwestorów.

Książka tak jak wskazuje tytuł - dla początkujących inwestorów.

Giełda dla laika jest miejscem, które cechuje się skomplikowanymi transakcjami i wyliczeniami. Ilość liczb i wykresów jest dla takiej osoby przytłaczająca. A co dopiero, jeśli chodzi o zrozumienie mechanizmów jakie rządzą parkietem. Na rynku wydawniczym nie brakuje publikacji o inwestowaniu. Niestety jednak, treść takich książek nie ułatwia zadania i pozostawia więcej pytań niż pomocnych wskazówek. Na szczęście pojawiła się pozycja, która w prosty i przystępny sposób wyjaśnia złożoność inwestowania na światowych giełdach. Wydawnictwo maklerska.pl wydało książkę “Giełda. Początek” – której autorem jest Tomasz Trela. Jej treść pozwala na zrozumienie zależności jakie mają miejsce na światowych parkietach – szczególnie w USA – i rozpoczęcie przygody z finansowymi rynkami poprzez skuteczne inwestowanie swoich pieniędzy.

Całość recenzji znajduje się pod adresem:

Autorzy recenzji:

Dawid Kaniecki i Tomasz Nowacki

Książka dobra. Dużo przystępnie podanej wiedzy pod kątem analizy fundamentalnej. Brak wykresów, bo te dotyczą analizy technicznej, która wg autora jest „głupotą” i bezsensowna. Jest to niby początek, ale dla kogoś z małym kapitałem na początek ta wiedza moim zdaniem mu wiele nie pomoże do zakupu 10 spółek lub więcej i dywersyfikacji portfela.

• Inwestowanie
  • Inwestowanie - Nowa Półka