Rzeczy ważne, a czasem błahe

Okładka książki Rzeczy ważne, a czasem błahe
Dominika KozłowskaHenryk Woźniakowski Wydawnictwo: Znak Wizerunkowe biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Znak Wizerunkowe
2021-06-16
2021-06-16

Okładka książki Znak nr 799 (12/2021) Agnieszka Burton, Julia Fiedorczuk, Olga Gitkiewicz, Joanna Guszta, Łukasz Jarosz, Dominika Kozłowska, Łukasz Najder, Janusz Poniewierski, Dominika Słowik, Filip Springer, Redakcja Miesięcznika ZNAK, Arkadiusz Żychliński
Ocena 7,0
Znak nr 799 (1... Agnieszka Burton, J...
Okładka książki Znak nr 798 / 2021 Wojciech Bonowicz, Stefan Chwin, Olga Gitkiewicz, John N. Gray, Joanna Guszta, Joanna Jędrusik, Karol Kleczka, Dominika Kozłowska, Anna Marchewka, Anna Mateja, Edward Pasewicz, Janusz Poniewierski, Dariusz Rosiak, Magdalena Śmieja, Filip Springer, Olga Szmidt, Maciej Topolski, Marta Alicja Trzeciak, Redakcja Miesięcznika ZNAK, Filip Zawada
Ocena 7,0
Znak nr 798 / ... Wojciech Bonowicz, ...
Okładka książki Znak nr 797 Katarzyna Babis, Olga Drenda, Olga Gitkiewicz, Tomek Kaczor, Piotr Kosiewski, Michał Koza, Dominika Kozłowska, Anna Mateja, Małgorzata Nocuń, Janusz Poniewierski, Michał R. Wiśniewski, Redakcja miesięcznika Znak, Agata Sikora, Filip Springer, Natalka Suszczyńska, Monika Świerkosz, Ewa Woydyłło, Szymon J. Wróbel
Ocena 7,0
Znak nr 797 Katarzyna Babis, Ol...
Okładka książki Znak nr 796 Wojciech Bonowicz, Lewis Carroll, Ewa Chojecka, Przemek Dębowski, Ewa Drygalska, Anna Dziewit-Meller, Agnieszka Gajewska, Olga Gitkiewicz, Jakub Gomułka, Julia Hartwig, Stefan Klemczak, Filip Kobiela, Dominika Kozłowska, Anna Marchewka, Anna Mateja, Jarosław Mikołajewski, Janusz Poniewierski, Redakcja miesięcznika Znak, Maciej Robert, Artur Rojek, Zbigniew Rokita, Sebastian Rosenbaum, Dariusz Rosiak, Filip Springer
Ocena 8,0
Znak nr 796 Wojciech Bonowicz, ...

Książka dla czytelnika, którego interesuje środowisko Znaku jako pewnego odłamu polskiej inteligencji: jego filozofia, kultura, obyczaje. Podtrzymuje na duchu, jeszcze nie wszystko w Polsce skarlało.

Sięgam coraz częściej po biografie, po literaturę faktu.
Niestety drobiazgowość relacji czasem mnie przeraża.
Pozycja dla pasjonatów tematu!

Sięgam coraz częściej po biografie, po literaturę faktu.
Niestety drobiazgowość relacji czasem mnie przeraża.
Pozycja dla pasjonatów tematu!

Książka dla wymierającego gatunku polskiej inteligencji i katolicyzmu "dialogu", czy otwartego. Masa wspomnień i historii całego środowiska Znaku (mieli duże zasługi w czasach PRL-u), opowiedziana w formie interesującej rozmowy i ładnie wydana. Jest też ciekawie opowiedziana historia wydawnictwa Znak, które coś tam znaczy na naszym rynku księgarskim.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to