Zwierzakowo. Na ratunek kociętom. Tom 1

Okładka książki Zwierzakowo. Na ratunek kociętom. Tom 1 Lucy Daniels
Okładka książki Zwierzakowo. Na ratunek kociętom. Tom 1
Lucy Daniels Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Zwierzakowo (tom 1) opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
2021-06-02
9788382030709
Marta Ziegler

„Na ratunek kociętom” to pierwsza część serii
Zwierzakowo, autorstwa Lucy Daniels, wydana przez Nową Baśń. Książeczka mówi o opiekuńczości, miłości i współczuciu do małych stworzeń. Miłośnicy zwierząt będą zachwyceni!
Amelia Bukowska po rozwodzie rodziców, wraz z mamą przeprowadza się na wieś Welford. Pełna obaw i strachu przed nieznanym sądzi, że nie odnajdzie się w nowych okolicznościach. Jednak los stawia jej na drodze Manię, której rodzice prowadzą lecznicę Zwierzakowo. Amelka jest zachwycona gabinetem jak i pracą weterynarzy. Sama uwielbia pomagać zwierzętom. Amelka poznaje też Sylwka i jego niesfornego szczeniaka Maka. Wraz z nowym kolegą starają się wyszkolić szczeniaka na grzecznego pieska. Spędzając wspólnie czas dzieci odnajdują w garażu rodziców chłopaka cztery malutkie kocięta. Już na pierwszy rzut oka widać było, że potrzebują pomocy. Amelia wraz ze Sylwkiem zawieźli kotki do Zwierzakowa. Tam dziewczynka zadeklarowała pomoc przy maluchach.
Książka składa się z kilku krótkich rozdziałów. Napisana przystępnym językiem idealnym dla małych czytelników, czy słuchaczy. Duża czcionka i przejrzyste strony działają pozytywnie na odbiór całości. Na dodatek posiada ważne porady dotyczące naszych pupili, a także potrzebujących zwierząt, które możemy spotkać na ulicy.

Na ratunek kociętom” to piękna, wzruszająca historia ucząca odpowiedzialności i opieki nad zwierzakami. Serdecznie z córką polecamy :)

YERBO POCZYTALNI

„Na ratunek kociętom” to pierwsza część serii

To bardzo ciepła i przyjemna historia małej dziewczynki, która w wyniku rozwodu rodziców przeprowadza się na wieś, gdzie czeka ją wiele nowości. Początkowo obawia się tego jak ta zmiana wpłynie na jej życie, ale z czasem okazuje się, że będzie to początek wspaniałej przygody. To ważna lekcja dla dzieci, w jaki sposób powinniśmy postępować ze zwierzętami i że człowiek jest za zwierzę odpowiedzialny. Zwierzęca lecznica robi na Amelce duze wrażenie, a czytelnikowi pokazuje, że opieka nad zwierzakiem to nie tylko zabawa, ale również szereg ważnych zadań i wiele obowiązków. Amelka zmierzy się z trudnymi sytuacjami, ale dzięki nowo poznanym przyjaciołom sprostaniebim będzie dużo łatwiejsze. Bardzo polecam wszystkim miłośnikom zwierzaków.

Rodzice Amelki się rozwiedli. Dziewczynka stanęła przed obliczem całkiem nowego życia. Opuściła rodzinny dom, ojca, szkołę, przyjaciół i miasto, w którym się wychowała. Zamieszkały wraz z mamą u babci i próbują poukładać wszytko na nowo.

Amelia czuje się zagubiona, stara się jednak polubić nowe miejsce. Z przyjemnością podejmuje się zadania kupna jajek w pobliskim gospodarstwie. Ma nadzieję, że spotka chociaż kilka zwierząt, które tak kocha.

Wracając do domu ratuje spod kół samochodu szczeniaczka. Wydarzenia nabierają tempa. Trafia z nim do lecznicy, której pracownicy pomagają jej odnaleźć właścicieli sierściucha. Są to gospodarze pobliskiego hotelu, a za psiakiem tęskni ich syn, Sylwek.

Dzieciaki szybko się zaprzyjaźniają, tym bardziej, że czeka ich nowe wyzwanie, trzeba pomóc kociętom, których mama zaginęła, a bez której maluchy zginą z głodu.

Czy Amelia sprawdzi się w roli opiekunki kociaków? Czy razem z Sylwkiem odnajdą ich mamę? I wreszcie, czy dziewczynka poczuje się w nowym miejscu jak w domu?

Muszę przyznać, że seria "Zwierzakowo" szybko przypadła mi do gustu. Wydawać by się mogło na pierwszy rzut oka, iż to niewymagająca, spokojna lektura, a jednak podoba mi się jak zbudowane jest jej tło i że porusza także trudne dla dzieci tematy.

Sama historia jest ciekawa, wciągająca i bardzo dobrze się ją czyta. Z niecierpliwością czekam na kolejne tytuły.

Amelia Bukowska rozpoczyna nowy etap w swoim życiu, etap bez taty. Jej rodzice rozwiedli się i z tłocznego Yorku wraz z mamą przeprowadziła się do dziadków na wieś. Może i troszeczkę boi się szkoły, ale za to uwielbia wieś, bo tu zawsze są jakieś zwierzęta do obserwowania. I ta cisza! Jednak Amelia nie spodziewa się nawet, jak mała to społeczność, że każdy z każdym się zna, a obcy, jak ona, będą stanowić dla mieszkańców miłą odmianę. Podczas wyprawy po jajka do zaprzyjaźnionego hodowcy, przez drogę przebiega kot. Za nim pies, z którym wyszła przy okazji na spacer. Dziewczynka robi wszystko, co może, by zwierzę nie wylądowało pod kołami. Tak poznaje pracującą w przychodni weterynaryjnej państwa Nadziejów Manię. Teraz dopiero zacznie się akcja, bo Amelka bardzo chce pomagać w przychodni, ale najpierw musi wykazać się odpowiedzialnością.
Więcej na: https://konfabula.pl/czas-na-zwierzakowo/

W życiu Amelii nadeszły wielkie zmiany. Jej rodzice niedawno się rozwiedli, a ona wraz z mamą przeprowadziła się do dziadków. Z wielkiego miasta, w jakim mieszkała, trafiła na wieś, do niewielkiej miejscowości gdzie wszyscy się znają. Przed dziewczynką wiele wyzwań, nowa szkoła, nowe znajomości, które nie zawsze łatwo nawiązać. Pewna sytuacja sprawia, że Amelia pracownicę przychodni weterynaryjnej i pragnie pomagać zwierzęta. Jak okaże się w nowym miejscu zamieszkania? Czy dziewczynka się zaaklimatyzuje? Czy zacznie pomagać zwierzętom? Czy znajdzie nowych przyjaciół?

Książka z piękną, wartościową historią o pewnej dziewczynce. To opowieść o zmianach, nowym początku, a jednocześnie miłości do zwierząt. Czyta się ją szybko, przeżywając wszystko z naszą bohaterką.

Amelka jest dziewczynką mądrą, pomocną, kochającą zwierzęta. To bohaterka realistyczna, dająca się lubić, taka, z którą dziecko może się utożsamiać.

Tekst jest ciekawy, napisany po dziecko (czyli dość prosty, bez wielu trudnych słów),większą czcionką. Książka zda egzamin dla dzieci dopiero zaczynających przygodę z samodzielnym czytaniem.

Ilustracje są czarno-białe, ciekawe. Przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

„Zwierzakowo. Na ratunek kociętom. Tom 1” to książka, która spodoba się małym fanom zwierząt. My z przyjemnością polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/07/zwierzakowonaratunekkocietawydawnictwonowabasn.html

Oczarowała mnie :)

Oczarowała mnie :)

Kiedy byłam mała, poruszał mnie los każdego, nawet najmniejszego zwierzątka. Do dzisiaj, kiedy widzę potrąconego jeża lub zagubionego psa, ściska mnie w środku. Gdy byłam starsza, rozważałam nawet zostanie weterynarzem. Skończyłam jednak polonistykę i dlatego uwielbiam czytać i recenzować dla Was książki.

„Na ratunek kociętom” Lucy Daniels to pierwsza część nowej serii „Zwierzakowo” od @wydawnictwonowabasn i wspaniała propozycja dla młodych miłośników zwierząt. Bohaterką opowieści jest Amelka, która po rozwodzie rodziców przeprowadza się z mamą z Yorku do Welford. Zmiana trochę ją przytłacza, ale niespodziewany bieg zdarzeń sprawia, że zaczynają zajmować ją całkiem nowe sprawy. Poznaje Manię, córkę weterynarzy, Sylwka i jego niesfornego szczeniaczka Maka oraz rusza na ratunek kotkom, które przypadkiem znajduje w garażu państwa Baksterów.

Ta przesympatyczna opowieść o zwierzętach i przyjaźni, wypełniona troską i miłością do braci mniejszych skradnie serca każdego czytelnika. Odważni bohaterowie kierujący się wyższym dobrem, zwroty akcji i małe miasteczko zamieszkane przez pomocnych sąsiadów sprawią, że lektura książki będzie przyjemnością. Jeśli pokochacie przygody Amelki, spotkacie ją w następnej książce „Królicze kłopoty”. To prawdziwa gratka dla kochających zwierzęta dzieci, które w Amelce odnajdą przyjaciółkę.

Duża czcionka i rysunki sprawiają, że książka może być doskonałym materiałem do doskonalenia nauki czytania. Polecam bardzo, zwłaszcza dla kochających zwierzęta tak jak ja. Przyjemna lektura!

Seria „Zwierzakowo”
Wiek czytelników: 5+
Liczba stron: 144

„Na ratunek kociętom” Lucy Daniels to pierwsza część nowej serii...

Amelię, bohaterkę książki Lucy Daniels pt. "Zwierzakowo. Na ratunek kociętom", poznajemy w momencie jej przeprowadzki z dużego tętniącego życiem miasta do domu babci na wsi. Dziewczynka zastanawia się jak to dalej będzie, czy pozna nowych przyjaciół? Czy odnajdzie się w nowej szkole?
Już pierwszego dnia w niecodziennych okolicznościach poznaje Manię, córkę miejscowych weterynarzy. Spotkanie to sprawia, że dziewczynka trafia do najwspanialszego miejsca na ziemi - Zwierzakowa. Amelka bardzo kocha zwierzęta i bardzo pragnie pomagać wszystkim "małym braciom", którzy tej pomocy potrzebują.
Czy uda jej się spełnić marzenie?
Jakie przygody czekają na nią w nowym miasteczku?
Sięgnijcie po tę niezwykłą opowieść, która jest piękną lekcją troski o zwierzęta. W książce pojawiają się ważne wątki rozstania, tęsknoty i adaptacji w nowym środowisku.
Jest świetną lekturą do wspólnego czytania z młodszym dzieckiem, ponieważ poszczególne rozdziały nie są zbyt długie. Starszaki mogą czytać samodzielnie, doskonaląc tę umiejętność.

Dziś witam się z Wami z przyjemną książeczką dla nieco starszych i zakochanych w zwierzątkach czytelników :)
,,Zwierzakowo. Na ratunek kociętom" od @wydawnictwonowabasn

Po rozwodzie rodziców, Amelia wraz ze swoją mamą wyprowadza się na wieś do babci. Przeprowadzka jest dla niej nową i trudną sytuacją, w której dziewczynka nie do końca daje radę się odnaleźć. Wszystko zmienia się, gdy na jej drodze - a właściwie na drodze jej nowej przyjaciółki Mani- pojawia się uroczy szczeniak.

Amelia całym sercem angażuje się w znalezienie właściciela pieska, odprowadza go do Lecznicy Zwierzakowo wraz z Manią, która okazuje się być córką weterynarzy.

Dziewczynka jest zachwycona nowo poznanym miejscem i w głębi serca marzy o tym, aby móc pomagać w Lecznicy.

Kolejnymi bohaterami, którzy pojawią się w życiu tej wrażliwej i kochającej ponad wszystko zwierzęta dziewczynki będzie kocia rodzina... Czy dziewczynka zaangażuje się w pomoc kociej mamie i jej nowo narodzonym maluchom?

Urocza i ciepła powiastka dla najmłodszych, która przede wszystkim uczy odpowiedzialności i pokazuje, jak wiele obowiązków wynika z posiadania zwierzątka. Wasze pociechy znajdą w niej wiele przydatnych informacji i ciekawostek, jak dbać o naszych pupili.

,,Zwierzakowo. Na ratunek kociętom" od @wydawnictwonowabasn

Jejku, przenieście mnie do świata z tej książki! 💛 Zniosę nawet spolszczone imiona i nazwiska bohaterów*

Mamy małe miasteczko, do którego wyprowadza się Amelka wraz z mamą. Będą mieszkać u babci, bo rodzice dziewczynki się rozwiedli. Amelka martwi się wieloma sprawami. Jednak te zmartwienia szybko przeganiają...zwierzaki. Przygód jest sporo, jest też happy end. Akcja jest bardzo szybka, a rozdziały niedługie. Jedno popołudnie i... będziecie chcieli czytać drugi tom. My z synem chcemy 💛

Gdyby książka nie była tak ciepła i ładnie napisana (zdania są normalne, język bogaty i nie brakuje ani dialogów, ani opisów) - prawdopodobnie określilłabym ją jako "zbyt idealną". Bo wiecie, wszyscy tam są mili i piękni a każdy problem w końcu udaje się idealnie rozwiązać.

Przecież w życiu tak nie jest. Tylko że to jest książka dla dzieci a nie reportaż. A ja sama chciałabym mieszkać w takim miasteczku. Gdzieś, gdzie każde zwierzątko będzie zaopiekowane. A przychodząc do sąsiada wiadomo, że od progu będzie się uśmiechał.

To książka idealna do nauki samodzielnego czytania. I do nauki empatii. Raczej dla dorosłych, bo dzieciaki mają ja same z siebie. Tylko my im pokazujemy że niestety nie zawsze jest tak różowo.

Podoba mi się to, że to "wygładzenie" świata nie było dokumentne. Nadal są poważne problemy (rozwód, niepełnosprawność, bezpańskie zwierzęta, itd). I wspomniane opisy. Zwracam uwagę na język bo czytana ostatnio przez nas seria książek dla dzieci ma tak ubogie słownictwo że tą czytało mi się z przyjemnością.

*wiem, że to po to, żeby dzieciom było łatwiej czytać. Dlatego też litery są duże a rozdziały - krótkie

Polecam Waszej uwadze

• Serie