Obchodzenie wyspy

poezja
54 min.
Zofia Bałdyga
poezja literatura czeska czeska poezja

Okładka książki Literatura na świecie nr 3-4/2020 (584-585) Michal Ajvaz, Petr Borkovec, Milan Děžinský, Marie Iljasenkova, Josef Jedlicka, Aleksander Kaczorowski, Pavel Kolmačka, Andrzej Kopacki, Maciej Libich, Arnošt Lustig, Karel Milota, Patrik Ouředník, Redakcja pisma Literatura na Świecie, Maciej Robert, Klara Soukupova, Vaclav Vokolek, Ivan Wernisch
Ocena 6,7
Literatura na ... Michal Ajvaz, Petr ...

„Obchodzenie wyspy” to zdecydowanie dużo więcej niż tylko zbiór wierszy. Jestem poruszona tak wnikliwym spojrzeniem autora oraz tym, jakimi cechami obdarzył podmiot. I tak, obchodząc wyspę, nawet nie wiemy kiedy, docieramy dużo, dużo dalej (niż byśmy nawet chcieli). I jest to niezwykłe doświadczenie.

Więcej...

• 2021
  • Literatura czeska/słowacka

Dodaj cytat z książki Obchodzenie wyspy