Wybór

Elżbieta Zychowicz
nicholas sparks romans miłość

Okładka książki Trzy tygodnie z moim bratem Micah Sparks, Nicholas Sparks
Ocena 7,1
Trzy tygodnie ... Micah Sparks, Nicho...
Okładka książki Nowe życie. Nowy początek. Wokini Billy Mills, Nicholas Sparks
Ocena 6,3
Nowe życie. No... Billy Mills, Nichol...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Piękna historia, czytałam z zapartym tchem. Bohaterowie są tak opisani, że czuję jakbym ich na prawdę znała. Wyciskacz łez 😉

Nie jestem ogromną fanką Sparksa mimo że przeczytałam ich kilka. Książka mnie nie zachwyciła, fabuła była dość przewidywalna a mimo, że jestem osobą często wzruszającą się podczas czytania, książka nie wzbudzała we mnie zbyt wiele emocji. Akcja książki ruszyła można powiedzieć dopiero pod koniec, więc ponad połowę książki czytałam niemalże z przymusu, żeby nie pozostawić książki nieprzeczytanej.

Ciekawa książka o magii miłości. Nie mamy tu do czynienia z banalnym romansem, ale z pełną wzruszeń i gwałtownych emocji lekturą, która zapada głęboko w pamięć.

Miłość jest wtedy, gdy dajesz człowiekowi wolność wyboru, a on wybiera Ciebie . Każdego dnia.

Uwielbiam wracać do twórczości Nicholasa Sparksa. Jak zawsze otrzymuję to, czego oczekuję. Piękna historia miłosna, mnóstwo emocji, wzruszeń i poruszające zakończenie.
Gdybym miała czytać powieści tego Autora jedną po drugiej, zapewne bym się wynudzila, ponieważ - co nie jest zadziwiające - trudno napisać kilkanaście powieści w tym samym gatunku i za każdym razem zaskoczyć czytelnika. Pewne schematy są powtarzalne, ale nie jest to dla mnie problem, ponieważ staram się pomiędzy lekturami robić sobie przerwy.
Po jakimś czasie z wielką przyjemnością sięgam po nastepną pozycję jednego z moich ulubionych Autorów.

Przeczytałam wiele książek Sparksa, które na ogół bardzo pozytywnie oceniałam, ale ta była dla mnie schematyczna , powtarzalna i bez pomysłu. Miałam wrażenie jakbym czytała różne fragmenty książek Sparksa zlepione w nowej historii. A ze niedawno czytałam Ślub to nawet gołąb przypominał symbolikę łabędzia. Musimy od siebie odpocząć na trochę.

Książka „Wybór” Nicholas'a Sparks'a to świetna książka podzielona na dwie części.
Poznajemy Travis'a Parkera, 32 letniego odwiecznego kawalera, weterynarza, który nie związał się nigdy z nikim na poważnie. Jego życie zmienia się, gdy poznaje swoją sąsiadkę. Gabby Holland przeprowadza się do Beaufort, aby być bliżej swojego chłopaka Kevina. Pracuje jako asystentka medyczna, a znajomość z kontrowersyjnym sąsiadem zaczyna się od momentu, kiedy jej suczka Molly będzie miała małe szczeniaki. Oczywiście oskarżenie pada na psa Travisa - Mobi'ego. Pierwsza część odnosi się do trudnych decyzji i wyborów, a przede wszystkim pokazuje jak Travis pomógł odnaleźć się Gabby i dzięki niej odnalazł siebie.
Druga część to historia już dojrzałego 43 letniego Travisa ojca i męża, który staje przed trudnym wyborem. Życzenie jego żony jest inne niż jego decyzja. Nie potrafi pożegnać się z żoną, która pozostaje w śpiączce po wypadku.
Warta uwagi jest również postać siostry Travisa, Stephanie, która wniosła pozytywny humor i światłość.
Książka warta przeczytania.

Siódma książka Pana Sparksa za mną. Po tylu powieściach można mniej więcej spodziewać się określonych rzeczy. Niespodziewanej i wielkiej miłości, łez, trudnych decyzji, śmiechu. Przygodę z autorem zacząłem zaledwie pięć miesięcy temu i na pewno nie zakończę jej na „Wyborze”.

Książka została podzielona na dwie części. W pierwszej otrzymujemy historię miłosną głównych bohaterów: Travisa Parkera i Gabby Holland. Ich nietypowy początek znajomości rozwija się w odpowiednim kierunku. Gabby z początku cały czas wietrzy podstępy, doszukuje się rzeczy, których czasem po prostu nie ma, a momentami zachowuje się jak obrażona nastolatka, co było widać w niektórych dialogach czy sytuacjach. Z kolei Travis jest wyluzowany, cieszący się jak dziecko z wielu rzeczy, żyjący z dnia na dzień. Widać jak bardzo się od siebie różnią. Z czasem przekonamy się, że te różnice znikają i coraz więcej ich łączy. Travis pomógł odnaleźć się Gabby i dzięki niej odnalazł samego siebie. W tej części nie zabraknie trudnych decyzji, ale najtrudniejsza czeka na nas w części drugiej.

Jak daleko byłbyś/byłabyś w stanie posunąć się w imię miłości? Ciężkie pytanie. Akurat problem poruszony w „Wyborze” jest według mnie realny i piekielnie trudny. Sam nie mam pojęcia jaką decyzję bym podjął. Wyobrażać sobie to jedno, ale być w konkretnej sytuacji to coś zupełnie innego. Mam nadzieję, że nigdy nie stanę przed takim wyborem.

Bardzo spodobała mi się postać Stephanie, siostry Travisa. Może nie było jej za wiele, ale jej poczucie humoru i bezpośredniość zapadły w pamięć. Dialogi były zabawne, ogólnie humor był super. Przekomarzanie się, ironia, to lubię. :)

Takiej idealnej i prawdziwej miłości można zazdrościć, ja zazdroszczę. Jest w tym jakaś magia, może nie do końca realna, może zbyt cukierkowa i wzruszająca, ale mi się podoba. Autor będzie miał swoich zwolenników i przeciwników. Normalna rzecz. Nie ma pisarza, który każdemu przypadnie do gustu. Ja kolejny raz zaapeluję do osób przypisujących książki Sparksa do literatury kobiecej, żeby tego nie robili. Każdy ma inną wrażliwość, emocje i potrzeby. Uważam, że dzielenie literatury na kobiecą i męską jest bezsensowne.

Skłaniająca do refleksji, emocjonalna książka która przetrzymała mnie w napięciu do samego końca. Bardzo polecam

Siła uczuć jest najważniejsza, choć budowanie relacji jest sztuką.Autor jest mistrzem powieści obyczajowych.

Cieszę się, że w końcu udało mi się skończyć czytać książkę autorstwa Nicholasa Sparksa pod tytułem „Wybór”. Publikacja ta opowiada historię dwojga dorosłych ludzi- Travisa, który był weterynarzem, oraz Gabby, która była lekarzem. Główni bohaterzy mieszkają blisko siebie. Na samym początku Gabby przychodzi do Travisa bardzo zdenerwowana, ponieważ jej suczka Molly okazało się, że jest szczenna. Gabby była święcie przekonana, że sprawcą tego jest pies Travisa- Moby. Jednakże po rozmowie w lecznicy okazało się, że nie jest to prawda. Mimo nieprzyjemnego zapoznania się Travis postanawia zaprosić Gabby do spędzenia wspólnie weekendu wraz z jego przyjaciółmi i ich rodzinami. Co się wydarzy podczas tego weekendu? Czy Gabby i Travis wyznają sobie skrywane uczucia? Czy główni bohaterowie będą ze sobą? Czy Travis wypełni prośbę Gabby? Na te pytania musicie odpowiedzieć sobie sami czytając tą książkę.
Gdy zaczynałam czytać „Wybór” Nicholasa Sparksa nie spodziewałam się, że skończy się tak jak się skończyła. Ale nie będę Wam zdradzać zakończenia. Co to, to nie. Jednakże książka bardzo mnie zachwyciła. Chociaż wiadomo, że gdybyśmy musieli podjąć taką decyzję z jaką zmagał się Travis nikt nie chciałby się znaleźć. Bo naprawdę ciężko jest podjąć decyzję o odłączeniu kogoś od aparatury podtrzymującej życie ukochanej osoby. Bardzo się cieszę, że udało mi się przeczytać w końcu tą książkę. I ciężko jest mi powiedzieć o niej coś złego. Bo po prostu bardzo mi się podobała. Chociaż wiadomo, że powinnam była przewidzieć, że będą potrzebne mi chusteczki higieniczne bo przy Nicholasie Sparksie wiadomo, że będzie się płakać. Bardzo polecam przeczytać ją każdemu. Bo naprawdę warto. Mimo tego, że przy zakończeniu książki będziecie płakać.