Wybór

Okładka książki Wybór Nicholas Sparks
Okładka książki Wybór
Nicholas Sparks Wydawnictwo: Albatros Ekranizacje: The Choice (2016) literatura obyczajowa, romans
The Choice
Elżbieta Zychowicz
Ekranizacje:
The Choice (2016)
nicholas sparks romans miłość

Najwięcej sympatii spośród bohaterów wzbudza gołąb pojawiający się w oknie, a to chyba nie za dobrze świadczy o pozostałych postaciach. 3/4 książki to historia z przeszłości, w zasadzie historia jednego weekendu podczas którego nawiązuje się związek. Zupełnie nie wybrzmiewają emocje jakie towarzyszą bohaterom, ich decyzje są nieuzasadnione, a oni sami momentami irytują. Ot główny bohater Travis - z jednej strony fifarafa, kobieciarz, nieustatkowany, zmienia te kobiety jak rękawiczki, a jednocześnie wszyscy są przekonani, że jest miłym, ciepłym i rodzinnym człowiekiem. Wszystkiego tego dowiadujemy się z komentarzy innych, bo sam Travis jest zupełnie nijaki i zupełnie nie rozumiem co sprawia, że te kobiety tak do niego ciągnie. Gabby - mam wrażenie, że autor połączył kilka postaci w jedną i mówi ona to, co akurat jest potrzebne, żeby fabuła szła do przodu. Raz jest pewna siebie, potem nieśmiała i wycofana, raz trzyma gościa na dystans, po chwili sama inicjuje przeniesienie relacji na wyższy poziom. Ja wiem, że ludzie zachowują się nieszablonowo, ale tu niczym nie było to uzasadnione.
Końcówka książki tłumaczy genezę tytułu, ponieważ jednak ciężko mi było empatyzować z postaciami, to na samo zakończenie czekałam bez większych emocji. Spodziewałam się wiecej po kimś , kto jest autorem bestsellerów w kategorii romans.
Historia na pewno nie rozdziera serca, ani nie wywołuje aż takiego wzruszenia, jak obiecuje wydawca.

Ta opowieść utwierdziła mnie w przekonaniu, że bardzo trzeba się zastanowić gdy składamy obietnice życia lub śmierci.
Książki N. Sparksa pokazują prawdziwa miłość, taką którą każdy z nas chce spotkać. Uwielbiam to

Jak dla mnie głównym przesłaniem tej książki jest to,że zawsze trzeba mieć nadzieję. Nie ważne jak złe wydaje Ci Twoje aktualne położenie,ona może sprawić,że życie zmieni się na lepsze. Książka oczywiście jest także o tym (jak sam tytuł wskazuje),że musimy dokonać wyboru,czy chcemy mieć tę nadzieję,czy też nie.

Życie to ciągle dokonywanie wyborów, które później rzutują na jego późniejszy bieg. Od najbardziej błahych po trudne, skomplikowane, a czasami wręcz tragiczne. W tej ostatniej grupie znalazł się główny bohater powieści.

Travis Parker to młody, niezależny mężczyzna, który nigdy nie pragnął więcej, niż posiadał. Prowadził spokoje życie, urozmaicone różnymi wycieczkami oraz aktywnościami, pracował jako weterynarz w klinice ojca, posiadał lojalnych przyjaciół oraz wiernego psa. Jedynie nie angażował się w żadne poważne związki z kobietami.

Gabby Holland natomiast to młoda asystentka medyczna, która pragnie spełnić się jako żona i matka. Od ładnych kilku lat związana jest z jednym mężczyzną, dla którego postanawia przeprowadzić się do Beaufort.

Wszystko zmienia się, gdy kobieta wpada z pretensjami do swojego nowego sąsiada i osądza jego psa o ciążę swojej suczki. Młody weterynarz okazuje się bardzo pomocny i pomaga nie tylko w kwestii ciężarnej Molly , ale także zaaklimatyzować się sąsiadce w nowym miejscu. Gabby próbuje przez cały odrzucać próby nawiązania bliższej znajomości. Jednak z dnia na dzień ich znajomość przekształca się w coś, co ma jedynie dwa wyjścia: albo zakończy się szczęśliwie, albo wielkim dramatem.

Z racji, że jestem fanką twórczości Nicholasa Sparksa to bardzo polecam tą pozycję. Książka niewątpliwie skłania do refleksji, jest bardzo emocjonalna i trzyma w napięciu do samego końca.

Jest to trzecia Książka tego autora którą przeczytałam - i właśnie tego mi trzeba było. Żadnego seksu, wyuzdania, uczucia pojawiającego się dopiero po namiętnej nocy. Zamiast tego od pierwszych stron jest miłość, uczucie, powolne zakochiwanie się w sobie, poznawanie dogłębnie siebie, dojrzewanie.
Na końcu oczywiście, tak jak w poprzednich dwóch książkach miałam łzy w oczach.

Na końcu oczywiście, tak jak w poprzednich dwóch książkach miałam łzy w oczach.

Pierwsza część książki ciekawsza. Przyjemna pozycja na wieczór albo dwa. Koniec przewidywalny.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uwielbiam i film i książkę. Polecam przeczytać, wspaniała historia.

Uwielbiam i film i książkę. Polecam przeczytać, wspaniała historia.

Romantyczna historia o której marzy każda kobieta. Zaskakuje na koniec, wzrusza. Napisana tak, że chce się czytać kolejny rozdział by dowiedzieć się o życiu bohaterów.

Piękna historia, czytałam z zapartym tchem. Bohaterowie są tak opisani, że czuję jakbym ich na prawdę znała. Wyciskacz łez 😉

Nie jestem ogromną fanką Sparksa mimo że przeczytałam ich kilka. Książka mnie nie zachwyciła, fabuła była dość przewidywalna a mimo, że jestem osobą często wzruszającą się podczas czytania, książka nie wzbudzała we mnie zbyt wiele emocji. Akcja książki ruszyła można powiedzieć dopiero pod koniec, więc ponad połowę książki czytałam niemalże z przymusu, żeby nie pozostawić książki nieprzeczytanej.

• Nicholas Sparks
  • Romans