Atlas naturalnego piękna. Francuskie receptury dla twojej urody

Okładka książki Atlas naturalnego piękna. Francuskie receptury dla twojej urody Ramdane Touhami, Victoire de Taillac
Okładka książki Atlas naturalnego piękna. Francuskie receptury dla twojej urody
Ramdane TouhamiVictoire de Taillac Wydawnictwo: Znak Literanova poradniki
poradniki
Atlas de la beauté au naturel. Secrets botaniques pour conserver et sublimer votre beauté
Znak Literanova
2021-07-19
2021-07-19
Anna Boniszewska

🥥Długo zastanawiałam się jak opisać co czułam, czytając tę książkę. To było takie uczucie, jakby ktoś robił mi masaż. Totalne odprężenie, spokój, przyjemność. Self-care ma w sobie coś magicznego, co pobudza zmysły i nastraja nas ku sobie.

🍇Atlas naturalnego piękna – Francuskie receptury dla twojej urody V. de Taillac i R. Touhami jest przepięknie wydana. Twarda okładka, śliczne grafiki, materiałowy grzbiet… można się zakochać 😊
Wnętrze jest jeszcze ciekawsze. Od początku ruszamy z kopyta i dostajemy proste sposoby na szybkie, naturalne kosmetyki. Autorki przekonują, że niewiele trzeba, by zadbać o siebie znacznie lepiej, niż kiedy stosujemy drogeryjne specyfiki. Oleje, mleczka, płukanki, maceraty, maseczki i wiele innych, z tą książką wydają się banalnie proste.

🍀Znajdziemy tutaj spis 80 różnych roślin ich historię, właściwości i kilka przykładów jak można je stosować natychmiast! Jak same autorki piszą, łączą francuską, luksusową pielęgnację z „prostotą zastosowanych składników”. I naprawdę tak jest!

🥀Ale uwaga! Po przeczytaniu Atlasu, ma się ochotę natychmiast wyrzucić drogeryjne kosmetyki i zacząć swoją własną, naturalną pielęgnację. Czy to nie jest idealny sposób na wolny czas, odstresowanie, a jednocześnie dopieszczenie się?

🌻Jak dla mnie każdy, kto jest zainteresowany robieniem kosmetyków DIY powinien posiadać tę pozycję. Ogrom wiedzy, łatwość wykonania, urokliwe wydanie sprawi, że dbanie o siebie może stać się naszym nieodłącznym rytuałem, przyjemnością, którą będziemy sobie serwować po ciężkim dniu pracy.

"Oto przypuszczalnie najlepiej strzeżony sekret piekna: nie trzeba przesadnie się starać, żeby cieszyć się doskonałymi efektami"

Natura w swoim bogactwie daje nam ogrom możliwości pozwalających zadbać o swoją urodę. Naturalna troska o siebie daje często lepsze efekty niż stosowanie kosmetyków produkowanych masowo, zawierających niejednokrotnie szkodliwe dla zdrowia dodatki chemiczne i konserwanty.

"Atlas naturalnego piękna" zawiera sekrety nieprzemijającego ideału francuskiego piękna, które zdradzają właściciele luksusowej drogerii kosmetycznej L'Officine Universelle Buly z Paryża. Mamy tutaj kilkaset przepisów na kosmetyki DIY z wykorzystaniem ponad 80 składników, które znajdziemy nawet w naszych ogródkach.
Każdy rozdział poświęcony jest oddzielnej roślinie i aby nam było łatwiej, opatrzony ilustracją. Oprócz opisu zawierającego pradawną wiedzę, poprzez metody zbierania i obróbki, mamy  podane receptury z zastosowaniem danego składnika.

Jestem zachwycona pięknym wydaniem tej książki, ilustracjami w stylu vintage oraz jej przejrzystością. Regularnie zbieram zioła i często zdarza mi się coś samodzielnie ukręcić, więc ten receptariusz zostanie ze mną na długo.

Lubicie samodzielnie wykonywać kosmetyki naturalne? Dla mnie to duża frajda i satysfakcja gwarantowana 🌿

• Poradniki, Popularnonaukowe
  • Wrzesień 2021
  • Sprzedane
  • Kup
  • DO SEGREGACJI

Dodaj cytat z książki Atlas naturalnego piękna. Francuskie receptury dla twojej urody