Księżniczka i chłopcy

literatura dziecięca
2021-05-04
9788366719798
chłopcy dziewczęta przygody harcerze harcerstwo przyjaźń rodzina

„Księżniczka i chłopcy” - Janusz Domagalik to książka którą dostałam w nagrodę podczas ostatnich lat szkoły podstawowej. Długo jednak leżała czekając aż w końcu ją przeczytam. Dziś żałuje , że nie zrobiłam tego szybciej.
Jest to książka nie zbyt długa ale zawierająca w sobie aż siedem cennych opowiadań które uczą , bawią i uświadamiają młodzieńcze umysły. Bohaterowie...

Kilka opowiadań młodzieżowych z czasów podstawówki . Bardzo fajny powrót do przeszłości . Lekko i miło czytana . Wspomnienia są piękne i jeszcze czytane , cudne.

Ciekawe opowiadania, napisane w 1967 roku, więc troszkę nie nasze czasy, tzn trzeba wziąć pod uwagę, że to opowiadania sprzed ok. 50 lat, ale tematy chyba jak najbardziej aktualne. Najciekawsze z nich wg mnie to pierwsze o pająku i ostanie o księżniczce.

1925
1909

Opowiadania Domagalika dla młodzieży. Ładne. Szczególnie to o księżniczce. Malcherczyk staje w jej obronie.

LEKKA, PRZYJEMNA, POUCZAJĄCA, DLA MŁODZIEŻY

Na książeczkę o objętości 160 stron składa się siedem opowiadań. Bohaterami każdego z nich są nastolatkowie w wieku gimnazjalnym (wówczas 7-9 klasa. Lekturę czyta się bardzo szybko (wieczór i poranek), z przyjemnością i zainteresowaniem. opowiadania są inteligentne, pouczają. Każde z nich ma zaledwie kilkadziesiąt stron, ale to w...

Bardzo przyjemne opowiadania. Inteligentne. Przemyślane. Obawiałam się, że jestem na nie 'za stara'. Ale to nieprawda. Myślę, że można cieszyć się nimi w każdym wieku. Lektura nie jest długa. Opowiadań jest siedem a liczą one po kilkanaście stron. Szybko się czyta. Polecam!

"Byłem taki chudy, że w szkole już nikt nie pamiętał, jak mi właściwie na imię. Najpierw wołali na mnie Tyka, ale się nie przyjęło. Potem przezywali mnie Kita. Dlaczego Kita? Nikt tego nie wiedział. I też się nie przyjęło. Ale wreszcie, jak się już jedno przezwisko przyjęło, to i zostało na dobre. Na dobre przystało, ale mnie na dobre nie wyszło".

Kilka opowieści, które są bardzo wciągające. Fajna książka dla młodzieży na długie wieczory. Bardzo polecam.

• Domowa biblioteczka
  • Dla młodzieży
  • Z dzieciństwa
  • 2018
  • Młodzieżowe
  • 5. K: Przygodowe/młodzieżowe

Dodaj cytat z książki Księżniczka i chłopcy