Jestem mordercą

Okładka książki Jestem mordercą
Max Czornyj Wydawnictwo: Filia Seria: Filia na faktach biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Filia na faktach
Filia
2021-06-16
2021-06-16
9788381955249
literatura polska

Okładka książki Opowiem ci o zbrodni. Historie prawdziwe 5 Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Katarzyna Grochola, Robert Małecki, Małgorzata Rogala
Ocena 0,0
Opowiem ci o z... Igor Brejdygant, Wo...
Okładka książki Rozdzieliła nas wojna Max Czornyj, Joanna Jax, Agnieszka Lis, Maria Paszyńska, Sylwia Winnik, Barbara Wysoczańska, Bogna Ziembicka
Ocena 7,7
Rozdzieliła na... Max Czornyj, Joanna...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Pierwszy raz czytałem książkę tego autora i się nie zawiodłem. Pierwszoosobowa narracja oraz bardzo wciągająca fabuła - coś wspaniałego.
Szkoda jedynie że ta pozycja jest taka krótka

Szkoda jedynie że ta pozycja jest taka krótka

Bardzo ciekawa książka. Jest opowieścią z przerażającej perspektywy seryjnego mordercy. Skazany na dożywocie wyszedł na wolność i kontynuuje zbrodnie na prostytutkach. Potrafił zmanipulować wszystkich i udawać ofiarę systemu.

Pierwszy raz mam do czynienia z twórczością pana Maxa Czornyja i przeczytawszy tę książkę doszedłem do kilku wniosków:
- styl autora, konstrukcja wypowiedzi bohaterów i przemyślenia oraz psychika głównego, w moim odczuciu bardzo rzeczywiste i rzetelnie przedstawione
- zarys fabuły bardzo ciekawy i wciągający, przynajmniej z samego opisu co jest dużą zaletą
- podczas czytania przeszkadzał mi brak chronologii wydarzeń(rozumiem, że to wszystko miało za zadanie przedstawić myśli i wspomnienia Jacka Unterwegera, ale mnie osobiście to troszkę drażniło)
- szkoda, że dość ubogo zostały przedstawione same ofiary, ale rozumiem, że byłoby to dość uciążliwe dla niektórych czytelników albo po prostu tych informacji nie było aż tak wiele

Ogólnie polecam tę pozycję, szczególnie jeśli ktoś interesuje się tematyką true crime, seryjnymi zabójcami, itd.

- podczas...

Przyjemnie i szybko się czyta. Liczyłam na więcej "morderczych" opisów ale poza tym historia ciekawa.

Jakoś ciągnęła mi się ta książka. Nie było nic co by mnie wciągnęło. Opisy dość brutalne, chociaz wrażliwa jakoś nie jestem. W sumie drugi raz bym jej nie przyczytala. Dobrze pokazana manipulacja , ale efektu Wow nie było.

Ksiazka oparta na faktach, pisana z perspektywy mordercy.
Jack Unterweger robi karierę w więzieniu pisze sztuki , i inne , kobiety szaleją za nim. Po wyjściu z więzienia chce rozbudować co zaczął, pisze artykuł o prostytutkach , jednak zaczyna morderstwa. W wielu krajach manipuluje urzędników, i kobiety . W końcu jego szczesliwe życie kończy się, policja trafia na slad który prowadzi wprost na niego. Jack za wszelką cenę stara się udowodnić ze jest niewinny lecz dowody są zbyt mocne. Znow zostaje skazany ,popelnia samobójstwo w więzieniu.

Ksiazka oparta na faktach, pisana z perspektywy mordercy.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

aż do ostatniej strony byłam pewna, że to zwykła fikcja literacka. Jednak Jack żył na prawdę - po zakończeniu książki od razu go wygooglowałam. Z jednej strony bardzo lubię czytać tego typu książki, ponieważ możemy poznać mordercę od "środka", a z drugiej strony - wow, ludzie są bardzo okrutni i ciężko się o tym czyta.
Uważam, że książka sama w sobie jest dobra. Chociaż ostatnio przeczytałam również "Krwawy rzeźnik" - historia Czikatiło została opisana ciekawiej.

Uważam, że książka sama w sobie jest dobra. Chociaż...

#MaxCzornyj
#JestemMordercą
Jack Unterweger ...... postać skrajnie zapatrzona w siebie, nie widząca winy w sobie tylko w innych, za wszystko ....literalnie. Za dzieciństwo, za dojrzewanie, za więzienie, za miłość, za jej brak, przekonana o swojej doskonałości i niemal boskości. Psychopata jak malowany, zimny, bezuczuciowy i kończący swój żywot w sposób w jaki zabijał. Zapierający się do końca swojej ewidentnej winy ( dowody w postaci DNA? a na co to komu potrzebne). Oszukał cały wymiar sprawiedliwości pokazując , że resocjalizacja zadziałała. Uwierzyli, ludzie sztuki stanęli w jego obronie, naczelnik więzienia uwierzył, że jednak jego praca czasem kończy się sukcesem. A co zrobił Jack? Wyszedł na wolność i .... zaczął od razu mordować. NIe w okolicy .....świat to za mało...... w Stanach, w NIemczech, gościnnie w Czechach, no i w Austrii ........ Jak każdy psychopata okazał się zwykłym tchórzem i nie dał rady ponieść konsekwencji swoich czynów. Jednakże ta książka pokazuje ten tzw. międzyczas........., który jest zwyczajny, taki jak każdego, jak sąsiada, kolegi z pracy, pana od pieczywa czy listonosza, oni są wszędzie i mogą być każdym. Uważajmy na siebie, zawsze.

#MaxCzornyj
#JestemMordercą

„WSZYSCY MAMY DO ODEGRANIA SWOJE ROLE.”

Ostatnio miałam okazję przeczytać książkę „Jestem mordercą” opowiadająca historię seryjnego mordercy Jacka Unterweger’a, który działał w latach 90 XX wieku głównie na terenie Austrii i USA. Przypisano mu 12 ofiar, lecz mogło być ich więcej. Zwany „Dusicielem z Wiednia”, ponieważ swoje ofiary najczęściej dusił ich własną bielizną.

Tak jak wspomniałam wcześniej książka opowiada historię seryjnego mordercy. Jest pisana w narracji pierwszoosobowej, co w połączeniu z umysłem szaleńca (z czym oddaniem świetnie sobie poradził autor), daje nam momentami irracjonalne zachowania.

Podoba mi się, że większość prawdziwych wydarzeń zostało opisane w książce. Autor świetnie się przygotował i ujął wydarzenia. Dodatkowo lekkie pióro Czornyja sprawia, że jak zawsze płynie się przez te powieści.

Byłoby 8 gwiazdek, jednak znalazłam parę błędów w czasie czytania, co mocno mnie razi w oczy - i to nie był brak przecinka 😅🙈 Ale być może mi się po prostu trafił taki egzemplarz.

Książkę polecam dla osób, które interesują się sprawami kryminalnymi, działaniami seryjnych morderców, ich motywami etc.

„WSZYSCY MAMY DO ODEGRANIA SWOJE ROLE.”

Zawsze ciekawiło mnie co psychopatyczni mordercy mają w głowie. Historia opowiada o Jacku który w młodości zamordowal dziewczynę. Trafia do wiezienia a tam według niego następuje jego katharisis i staje sie poetą. Zza krat wydaje książkę ktora okazuje sie besstselerem. Wkrotce zostaje zekranizowana na deskach teatu a Jack staje sie gwiazda. Czy naprawde sie zresocjalizował?
Ta książka przedstawia nam prawdziwa historię jednego z najbardziej bestialskich morderców. Co najciekawsze świetnie pogrywał sobie z psychiatrów, wymiarów sprawiedliwości i to w różnych krajach przez co długi czas nie był brany pod uwagę. A nasz główny bohater Jack wielokrotnie rozmawiał z policjantami z zamiarem pomocy,występował w telewizji, udzielał wywiadów i miał swoich fanów. Był urokliwy, szarmancki umiał się wypowiadać, miał osobowość przez która był uwielbiany. Niestety jego próżność i zniszczony przez dzieciństwo umysł doprowadziło go do najgorszego.
Książka bardzo mi się podobała, lubię historie pisane na faktach, inspirowane prawdziwymi wydarzeniami.