Zdobywca. Narodziny Imperium

Conn Iggulden Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Zdobywca (tom 1) powieść historyczna
Genghis: Birth of an Empire
Zdobywca (tom 1)
powieść historyczna
Anna Fejdych, Jarosław Fejdych
imperium mongolskie czyngis-chan

Kolejna książka o legendarnym Dżingischanie. Dobra, wierna w konkrety, drobiazgowa, momentami aż do bólu, bez żadnych ozdobników; ciekawa.
Ale widoczny brak kunsztu literackiego, obniża jakość tej pozycji.
Można było więcej.

Krótko podsumowując: w sumie fajna książka. Zabrakło jakiegoś efektu wow, ale czytało się na tyle dobrze, żeby uczciwie postawić 8/10. Myślę, że sięgnę po następne tomy.

Podobało mi się. Miejscami czytałem więcej, bo byłem ciekawy, co będzie dalej. Powoli będę kontynuował.

Pierwszy tom cyklu „Zdobywca” pod tytułem „Narodziny Imperium” to historia losów Dżyngis-chana jeszcze jako Temudżyna na drodze do jednoczenia zwaśnionych plemion i tworzenia podwalin pod przyszłe imperium. W powieści tej obserwujemy Temudżyna od czasów dzieciństwa, przez wygnanie z plemienia jego ojca do zjednoczenia plemion, które to wkrótce mają ruszyć na podbój świata....

W książce poznajemy losy młodego Temudżyna, który musi szybko dorosnąć i poradzić sobie ze śmiercią ojca, porzuceniem przez plemię oraz zaopiekować się swoją rodziną.

Książka bardzo mi się spodobała. Jestem naprawdę pod wrażeniem jak te ludy mongolskie radziły sobie w tak trudnych warunkach. Aby przetrwać musieli być bezwzględni. Niektórzy mogą być w szoku, czytając tą...

Nie sądziłem że historia Imperium Mongolskiego może być tak ciekawa. Narracja iście jak w kryminale. Dobrze zaprezentowane postacie oraz kolejne wątki, wprowadzają nas w świat magii i pozwalają lepiej zrozumieć motywy bohaterów. Od razu sugeruję wypożyczyć całą serię, bo czyta się świetnie!

Cała historia Imperium Dżyngis-chan'a jest zawarta przez tego autora w 5 tomiszczach. Moim zdaniem pierwsza część jest najfajniejsza, z racji tego, że opisuje najwcześniejsze dzieje tego potężnego władcy, który pierwszy jednoczył sąsiednie klany zamiast doprowadzać do walki między nimi. Druga część - to jatka z Chińczykami, śluby na siłę i nowe wynalazki...

Książka lieracko słaba. Jednak warta przeczytania dla zobrazowania, jak kiedyś rodziły się potęgi [bo wydaje się, że ma mocne oparcie w historii].

Niesamowita opowieść tworzenia i rozpadu imperium mongolskiego na przestrzeni 3 pokoleń poczynając od Czyngis-chana, a na Kubilaj-chanie kończąc.
Autor w specyficzny sposób przedstawia codzienne życie i walkę o przetrwanie ludu mongolskiego, wędrującego z jednego miejsca w drugie, w poszukiwaniu najlepszych terenów do wyżywienia rodzin i zwierzyny, w połączeniu z...

Zaczynam tom pierwszy sagi,o Temudżinie.Czyli o Dżingis -Chanie. Twórcy największego imperium w historii lądowej świata.Imperium większe powierzchniowo od ZSRR.Robi nawet dziś wrażenie,ale zanim to będzie.Temudżin miał 12 lat,i już musiał walczyć o życie.
A przyznam,nie było to łatwe.Nie tylko surowy step,nie tylko Tatarzy.Ale i zdrajcy inni Mongołowie.
Ale takie były...

• Powieść historyczna