Kiedy szukam

Okładka książki Kiedy szukam
Aleksandra Rak Wydawnictwo: Inanna Cykl: Poprowadź mnie (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Poprowadź mnie (tom 2)
Inanna
2021-06-16
2021-06-16

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Na półkach: , , , , , ,

Nie sądziłam, że książka tak mnie wciągnie.
Jest jeszcze ciekawsza od pierwszej części.
Pięknie napisana i chwyta za serce.

Nie sądziłam, że książka tak mnie wciągnie.
Jest jeszcze ciekawsza od pierwszej części.
Pięknie napisana i chwyta za serce.

Nie mogłam doczekać się drugiej części. Jak to jednak zwykle bywa, one bardzo często zawodzą. Nie było tak jednak w tym przypadku! Każda kolejna część wydaje się być dla mnie coraz ciekawsza :) Uwielbiam tę historię.

Na półkach: , , , ,

Bardzo mnie wciągnęło... Książka bardzo przyjemna. Czyta się niezwykle lekko i z zaciekawieniem. Historia też niby zwyczajna a jednak bardzo ujmująca, niebanalna i nieprzesadzona. Czekam na więcej...

I tak właśnie się zaczęło. Przeczytałam druga część i po trochu to była katastrofa. Dopiero od połowy zaczęłam ogarnąć co się dzieje, kto jest kto i o co chodzi. A że mi się bardzo podobało postanowiłam od razu przeczytać pierwszą część. Ostatnio jestem znana, że czytam nie po kolei, ale uwierzcie nie wszystko książki da się tak czytać. O tym przekonałam się na własnej skórze.

W pierwszej części Lena trafia do małej miejscowości na południu Polski. Dotychczas żyła w Warszawie, ale po wielu perypetiach ( o których dowiecie się czytając) musiała uciekać. Dominik zabrał ją z jednej ze stacji i postanowił się nią zaopiekować. Lena przeszła piekło i powili wraca do zdrowia. W stadninie poznaje Kubę, Kamila, Agnieszkę oraz kilka innych osób. Oczywiście jedni zostają jej przyjaciółmi a inni nie są tak otarcie nastawieni. Nie każdy patrzy na nią przyjaźnie. W sumie nikt nic o niej nie wie.
Dominik chce dowiedzieć się co było przyczyną ucieczki Leny, to właśnie on zostaje jej przyjacielem.
W drugiej części Lena musi zmierzyć się z powrotem do domu i spotkaniu z rodzicami. Dlaczego robi to tak późno? Dlaczego jak potrzebowała pomocy to nie mogła liczyć na najbliższych?
Na dodatek Kuba najprawdopodobniej nie zdąży na ślub Łukasza i Patrycji. Lena zostaje sama... ale czy na pewno? Czy w końcu będzie szczęśliwa? Czy uda się jej stworzyć udany związek? Tylko z kim?

Przeczytajcie, koniecznie z zachowaniem kolejności 🤣
Czyta się naprawdę szybko a perypetie towarzystwa ze stadniny są bardzo wciągające. Od samego początku można bardzo polubić bohaterów. Wyczułam się w historie Leny i przeżywałam razem z nią każdą sytuacje. Czy uda jej się ułożyć życie u boku ukochanego? Sprawdźcie 🥰

„Kiedy uciekam” i „Kiedy szukam” Aleksandra Rak.

Dziś przychodzę do Was z niecodzienną recenzją, ponieważ tym razem pragnę podzielić się z Wami opinią na temat historii pewnej młodej, nieufnej oraz samotnej dziewczyny, historii pięknej, zawartej w dwóch tomach.

Główna bohaterka Lena jest bardzo skrytą w sobie dziewczyną, która pragnie uciec od problemów i rozpocząć swoje życie na nowo. Odnajduje spokój na wsi, gdzie jest otoczona życzliwymi ludźmi, a jej przybrana rodzina robi wszystko by dziewczyna w końcu poczuła się szczęśliwa.
Odbudowane zaufanie oraz wiara w siebie sprawia, że Lena z czasem zaczyna rozwiązywać swoje problemy i stawia im czoła, a nie ucieka przed nimi jak robiła to dotychczas.
Niestety kiedy wszystko zaczyna się układać, przeszłość o sobie przypomina i Lena znów jest zmuszona zmierzyć się ze swoimi najmroczniejszymi demonami.
Czy uda jej się raz na zawsze zaznać spokoju i być szcześliwą?

Obie części poruszają ważne problemy, którymi boryka się wielu ludzi. Ukazuje doskonale w jaki sposób wpływają one ma nasze życie i jak cieżko jest zacząć się im przeciwstawiać.
Aleksandra Rak stworzyła historię pełna emocji, którą przez lekki styl autorki czyta się szybko i przyjemnie. Mamy tutaj dobrze wykreowanych bohaterów, do których czuje się sympatie od samego początku poznawania całej historii.
Jedynym minusem, który muszę uwzględnić w swojej opinii jest niewielka objętość obu książek.

„Kiedy uciekam” i „Kiedy szukam” Aleksandra Rak.

Od kiedy pierwszy raz zobaczyłam książkę Aleksandry Rak, wiedziałam że chcę ją przeczytać. Po opisie stwierdziłam, że jest tam dla mnie wszystko. Tajemnicza przeszłość, trudne relacje i oczywiście konie! Co mogłoby pójść nie tak.

"KIEDY UCIEKAM" zauroczyło mnie od pierwszych stron. To opowieść o traumatycznych przeżyciach, trudnych wyborach i przezwyciężaniu swoich lęków. Główna bohaterka mimo wielu przeszkód, odnajduje spokój na maleńkiej wsi. Tak jak wskazuje tytuł, ta powieść jest o ucieczce. Ucieczce od prawdy, od uczucia, od rodziny... Jej decyzjami kieruje wstyd, który blokuje ją wielokrotnie.
Jednak z pomocą przybranej rodziny i przyjaciół powoli udaje jej się wyjść ze swojej własnej pułapki.

"KIEDY SZUKAM" jest kontynuacją i tutaj bohaterka już nie ucieka od problemów. Każde potknięcie stara się rozwiązywać na bieżąco. Kojąco działa na nią otoczenie koni ( nie dziwię się!) i bliskich osób. W obu książkach podoba mi sie to, że wątek miłosny wcale nie jest taki oczywisty. Dodatkowo akcja nie dzieje się tylko z jednej perspektywy. Poznajemy zachowania, uczucia i problemy pozostałych bohaterów.

Obie powieści zajmują od teraz ważne miejsce w moim sercu. Otulają swoim ciepłem jak gruby swetr w zimne jesienne wieczory.  Jestem totalnie zauroczona.

Śmiało mogę powiedzieć, że twórczość pani Aleksandry jest moim odkryciem roku i w oczekiwaniu na kolejny tom, chętnie sięgnę po inną powieść autorki.

Drugi tom, czyli kontynuacja losów Leny, Dominika i pozostałych.
Nie brakuje wrażeń, pojawiają się kolejne tajemnice oraz dużo miłości.

Zakochałam się w tej książce! ❤ Naprawdę! Była jeszcze lepsza niż poprzednia. Jeszcze bardziej wciągnęły mnie losy bohaterów niż w pierwszym tomie. Nie mogłam oderwać wzroku od tekstu, choćby na moment. Czytałam i nie chciałam kończyć. Przez cały czas czułam jakbym była tam z nimi.

Sympatia do nich nie przeminęła, a jeszcze bardziej się nasiliła. Zostali tak stworzeni, że chciało się ich poznać jeszcze bliżej.
Kibicowałam im wszystkim razem wziętym i każdemu z osobna, czasami wstrzymując oddech.

Autorka odwaliła kawał niesamowitej roboty. Według mnie zarówno ten tom jak i poprzedni są warte uwagi i z ręką na sercu mogę je Wam polecić ❤

Drugi tom, czyli kontynuacja losów Leny, Dominika i pozostałych.
Nie brakuje wrażeń, pojawiają się kolejne tajemnice oraz dużo miłości.

Lena po ostatnich wydarzeniach odchodzi, jednak Dominik robi wszystko, żeby do nich wróciła. Dziewczyna mierzy się z przeszłością i w końcu postanawia porozmawiać z rodzicami.

"Kiedy szukam" to drugi tom cyklu "Poprowadź mnie" i oba naprawdę warto przeczytać. Jest to piękna, a zarazem trudna historia Leny, która mierzy się z przeszłością o której dowiadujemy się już znacznie więcej i dzięki pomocy przyjaciół wszystko zaczyna zmierzać w dobrym kierunku, jednakże nie zabraknie nowych kryzysów. Reszta bohaterów również powoli zaczyna układać sobie życie, choć nie jest łatwo. Autorka lubi wszystko komplikować, ale przecież nie zawsze jest wszystko kolorowe i tak jakbyśmy chcieli, żeby było. Nie zabraknie emocji i wzruszeń, które towarzyszą nam już na starcie. Podczas czytania czułam się jakbym była Lenką i wszystko co się jej dotyczy - tyczy się mnie. Współczułam jej i wierzyłam, że wszystko się jakoś ułoży. Byłam ciekawa jakie podejmie decyzję. Dominika i jego przyjaciół polubiłam jeszcze bardziej, niż ostatnio. Nie mogłam się doczekać z nimi tego  spotkania, choć było niestety krótkie. Największym zaskoczeniem był dla mnie Kamil (najlepszy przyjaciel Dominika), który w poprzedniej części nie był przyjaźnie nastawiony do dziewczyny, a teraz.. to on był jej największym oparciem.
Jeżeli chodzi o zakończenie to autorka znowu przegięła, mam nadzieję, że szybko dostaniemy kontynuację.
ZDECYDOWANIE POLECAM

Witajcie kochani. Dziś przychodzę do Was z recenzją książki ,,Kiedy szukam” autorstwa Aleksandry Rak. Jest to drugi tom cyklu ,,Poprowadź mnie”.

W tej części śledzimy dalsze losy Leny, Dominika oraz ich przyjaciół. Kiedy na jaw wychodzi prawda dotycząca Leny, główna bohaterka nie próbuje się bronić. Dziewczyna nie potrafi dłużej pozostać w Wyrach. Pod wpływem impulsu postanawia odwiedzić Kubę. Ten jednak znając przeszłość Leny odpycha ją. Od problemów Lenę niespodziewanie ratuje Kamil. Chłopak jest najlepszym przyjacielem Dominika oraz współwłaścicielem stadniny, w której Lena jest instruktorem jazdy. Pomiędzy Leną a Kamilem zaczyna kiełkować uczucie. Czy problemy Leny ustąpią? Czy Lena odnajdzie szczęście u boku Kamila? Przekonajcie się sami sięgając po ,,Kiedy szukam”!

Znakomita książka. Pomimo niewielkiej objętości powieść dostarcza ogromu emocji. Autorka ma świetny styl pisania, dzięki temu książkę szybko się czytało. Bohaterowie świetnie wykreowani. Bardzo ich polubiłam. Z racji tego, że uwielbiam konie bardzo spodobał mi się motyw stadniny. Niecierpliwie czekam na kontynuację tego cyklu. Bardzo wciąga. Polecam! Dziękuję autorce oraz wydawnictwu Inanna za zaufanie oraz egzemplarz do recenzji.

Kiedyś najczęściej brałam z półki powieści obyczajowe, teraz rzadziej je czytam, ale za to uwielbiam trafiać na prawdziwe perełki.

Przenosimy się do stadniny. Lena ucieka z domu cioci Teresy i praktycznie nikt nie jest w stanie przekonać jej do powrotu. Dziewczyna martwi się swoją przeszłością, zwłaszcza, że ta znów daje o sobie znać. Dominik pragnie jej pomóc, ale sam też ma na głowie kilka ważnych rzeczy. Wtedy swoją pomoc ofiarowuje Kamil, zwłaszcza gdy okazuje się, że Kuba wybywa z kraju. Jak potoczą się losy tak wielu bohaterów?

"Kiedy szukam" to drugi tom z serii "Poprowadź mnie", która w przepiękny sposób opowiada o ludzkich przeżyciach, trudnościach i nowym starcie. Aleksandra Rak bardzo prostymi słowami opowiada historię młodych ludzi, którzy nieustannie muszą podejmować decyzje i stawać na wysokości zadania. Autorka zgrabnie prowadzi czytelnika w dalszy bieg historii momentami wywołując wzruszenie i szybsze bicie serca. Jestem naprawdę zauroczona tym tomem. Opowieść jaka kryje się pod tak jakże lekkim tytułem niesie wielkie przesłanie, a jej zakończenie jest niczym miód na serce i plaster na ranę. To lekka i bardzo przyjemna lektura, nie mogę doczekać się kolejnej części 🥰😍

Dodaj cytat z książki Kiedy szukam